MEON EMS Impulse training > Blog > Zrzuć kilogramy z treningiem EMS – sprawdź dlaczego jest to tak efektywne

Zrzuć kilogramy z treningiem EMS – sprawdź dlaczego jest to tak efektywne

Zrzuć kilogramy z treningiem EMS – sprawdź dlaczego jest to tak efektywne

Co jakiś czas pojawiają się nowe, modne sposoby na zrzucenie zbędnych kilogramów. Warto jednak nie ulegać chwilowym trendom i stawiać na sprawdzone metody, które gwarantują duży wydatek energetyczny, a tym samym ułatwiają utrzymać ujemny bilans kaloryczny. Jeśli chcesz szybko, bezpiecznie i zdrowo zrzucić zbędne kilogramy, zdecyduj się na trening EMS. Dowiedz się więcej o ćwiczeniach z wykorzystaniem elektrostymulacji mięśni. Podpowiadamy, dlaczego są aż tak efektywne.

Jak wygląda trening EMS?

Trening EMS jest zawsze treningiem personalnym, ponieważ odbywa się pod okiem wykwalifikowanego specjalisty. Zajęcia odbywają się w specjalnym kombinezonie, który jest wyposażony w polimerowe elektrody umożliwiające przesyłanie impulsów elektrycznych do głęboko położonych włókien mięśniowych. To właśnie impulsy odpowiadają za tak wysoką skuteczność treningu. Mocą i częstotliwością impulsów kieruje trener, który robi to przy pomocy aplikacji połączonej bezprzewodowo z konektorem, czyli najważniejszym akcesorium systemu MEON EMS. Konektor znajduje się podczas zajęć w kieszeni kombinezonu. Impulsy są dobierane do potrzeb i możliwości osoby trenującej, dlatego są w pełni bezpieczne.

Trening personalny EMS a wydatek energetyczny

Ujemny bilans energetyczny to konieczność, żeby zrzucić zbędne kilogramy. Nie masz czasu, żeby kilka godzin w tygodniu spędzać na siłowni? Nie musisz tego robić! To właśnie dla zabieganych osób powstał skuteczny trening personalny EMS. Podczas jednej sesji z wykorzystaniem elektrostymulacji mięśni spalisz aż 500 kcal, a następne będziesz spalać jeszcze przez cały dzień po zakończeniu zajęć. Dzięki wzmożonej pracy mięśni możliwe jest spalenie łącznie nawet 1200 kcal, a tradycyjny trening umożliwia spalenie jedynie 400 kcal. Co ważne, zajęcia z wykorzystaniem systemu MEON EMS trwają jedynie pół godziny, z czego 20 minut to trening, a 10 minut jest poświęconych na rozgrzewkę. Wystarczy skorzystać z treningu personalnego EMS dwa razy w tygodniu, żeby szybko zauważyć pierwsze efekty.

Elektrostymulacja EMS – jak działa?

Podczas treningu EMS impulsy elektryczne są przesyłane do 10 głównych partii mięśniowych, które są zmuszone do efektywnej pracy bez obciążeń. W czasie sesji treningowej do aktywności pobudzonych jest około 90% włókien mięśniowych jednocześnie, a to sprawia, że praca organizmu jest bardzo intensywna i można ją porównać do tej wykonywanej podczas tabaty. Każdy trening prowadzi do przyspieszenia metabolizmu oraz wzmocnienia mięśni głębokich. Jednocześnie nie istnieje ryzyko kontuzji, ponieważ podczas zajęć nie ma potrzeby stosowania obciążeń, a trener czuwa nad prawidłowym wykonywaniem ćwiczeń.

Trening EMS – co jeszcze warto wiedzieć?

Potwierdzeniem efektywności treningu EMS jest to, że wykorzystują go najbardziej znani na świecie sportowcy – zarówno piłkarze, jak i biegacze czy bokserzy. Metoda elektrostymulacji mięśni jest też wykorzystywana przez fizjoterapeutów, co z kolei świadczy o bezpieczeństwie impulsów elektrycznych. Zajęcia z wykorzystaniem systemu MEON EMS pozwalają osiągnąć znacznie więcej niż zrzucenie kilogramów. Pomagają bowiem ujędrnić skórę. Elektrostymulacja mięśni przyczynia się do rozprowadzenia płynów ustrojowych oraz wody, a to pozwala cieszyć się przyjemniejszą w dotyku, bardziej napiętą i pozbawioną cellulitu skórą. Trening personalny EMS jest też efektywną metodą walki z bólami pleców.

MEON EMS 2019
Created by BRANDMA™