MEON EMS Impulse training > Blog > Zalety treningu EMS – 7 powodów dlaczego warto

Zalety treningu EMS – 7 powodów dlaczego warto

Zalety treningu EMS – 7 powodów dlaczego warto

Trening EMS to połączenie ćwiczeń z elektrostymulacją mięśni. Metodę stosuje się w przeznaczonych do tego studiach pod okiem wykwalifikowanego trenera personalnego EMS, który dostosowuje intensywność impulsów oraz aktywności do trenującego i jego oczekiwań. Poznaj 7 powodów, dla których warto zdecydować się na ćwiczenia EMS.

1. Oszczędność czasu

Kariera, obowiązki domowe, hobby, życie towarzyskie – na każdy element życia potrzebna jest duża ilość czasu. Nie każdemu uda się wygospodarować dodatkowe godziny na kilka wizyt w tygodniu na siłowni, a tylko taka ich intensywność jest w stanie zapewnić dobre efekty. Właśnie dla takich osób zostały stworzone ćwiczenia EMS, na które wystarczy udać się dwa razy w tygodniu, a trwają pół godziny. Są przy tym bardziej efektywne od tradycyjnej aktywności ze względu na wykorzystanie elektrostymulacji, z której zalet korzystają między innymi zawodowi sportowcy. Działają na sylwetkę kompleksowo – nie tylko redukują kilogramy, lecz także ujędrniają skórę.

2. Brak ryzyka kontuzji

Podczas podnoszenia ciężkich sztang lub po kilku godzinach intensywnych ćwiczeń na siłowni możliwe jest odczuwanie bólu. Niektóre sporty wiążą się z dużym ryzykiem kontuzji. Inaczej jest w przypadku ćwiczeń połączonych z elektrostymulacją. Mimo intensywnej pracy, którą wykonują mięśnie, ryzyko kontuzji nie występuje. Podczas ćwiczeń stawy nie ulegają obciążeniu, dlatego innowacyjna metoda jest odpowiednia dla osób mających różne dolegliwości bólowe, a chcących zawalczyć o piękną sylwetkę.

Wypróbuj trening personalny EMS

Wybierz swoje studio i zapisz się na trening próbny od 49zł

3. Opieka trenera personalnego EMS

Każdy trening innowacyjną metodą odbywa się w towarzystwie trenera personalnego EMS. Wykwalifikowana osoba dba o poprawność wykonywanych ćwiczeń, ale przede wszystkim zajmuje się dopasowaniem programu do oczekiwań osoby trenującej. Opieka certyfikowanego trenera personalnego EMS to gwarancja nie tylko efektywnego, lecz także bezpiecznego treningu.

4. Duży wydatek energetyczny podczas krótkiego treningu

Ujemny bilans kaloryczny jest kluczem do zgubienia zbędnych kilogramów. Kalorie można spalić na tradycyjnym treningu, jednak mimo dużych nakładów sił nie będzie to aż tak efektywne, jak podczas ćwiczeń EMS. Wydatek energetyczny w trakcie aktywności z elektrostymulacją może wynosić nawet 500-1200 kalorii, co znacznie przyspiesza walkę o piękną sylwetkę.

5. Przyspieszony metabolizm

Elektrostymulacja w połączeniu z delikatną aktywnością fizyczną zapewnia intensywną pracę organizmu, co przekłada się na przyspieszony metabolizm. Oznacza to, że kalorie można spalić nie tylko w trakcie trwania ćwiczeń EMS, lecz także przez 24 godziny po nich – jest to około 600 kalorii. Podczas tradycyjnego treningu jest to możliwe wyłącznie wtedy, gdy ćwiczenia są interwałowe i intensywne.

6. Możliwość łagodzenia bólu

Metoda elektrostymulacji jest wykorzystywana nie tylko do pracy nad sylwetką, lecz także przez fizjoterapeutów podczas rehabilitacji po urazach. Służy do zmniejszenia napięcia mięśniowego oraz przyspieszenia krążenia krwi. Trening EMS pobudza do pracy głęboko położone włókna mięśniowe, a dodatkowo je masuje. Dzięki temu możliwe jest złagodzenie, na przykład bólu pleców.

7. Ujędrnienie ciała

Nawet najszczuplejsza sylwetka może mieć problem z jędrnością skóry, która często po utracie kilogramów nie prezentuje się najpiękniej. Intensywne treningi na siłowni nie poradzą sobie z tym problemem, dlatego warto wybrać ćwiczenia EMS. Dzięki nim nie tylko znikają nadprogramowe kilogramy, lecz także skóra staje się gładsza, jędrniejsza, a problem cellulitu znacznie zminimalizowany.

MEON EMS 2019
Created by BRANDMA™