MEON EMS Impulse training > Blog > Zalety treningu EMS – 7 powodów dlaczego warto

Zalety treningu EMS – 7 powodów dlaczego warto

Zalety treningu EMS – 7 powodów dlaczego warto

Trening EMS to połączenie ćwiczeń z elektrostymulacją mięśni. Metodę stosuje się w przeznaczonych do tego studiach pod okiem wykwalifikowanego trenera personalnego EMS, który dostosowuje intensywność impulsów oraz aktywności do trenującego i jego oczekiwań. Poznaj 7 powodów, dla których warto zdecydować się na ćwiczenia EMS. Odkrywamy przed Tobą zalety treningu EMS.

1. Oszczędność czasu

Kariera, obowiązki domowe, hobby, życie towarzyskie – na każdy element życia potrzebna jest duża ilość czasu. Nie każdemu uda się wygospodarować dodatkowe godziny na kilka wizyt w tygodniu na siłowni, a tylko taka ich intensywność jest w stanie zapewnić dobre efekty. Właśnie dla takich osób zostały stworzone ćwiczenia EMS, na które wystarczy udać się dwa razy w tygodniu. Jedynie pół godziny trwa trening EMS. Zalety zajęć dostrzegają między innymi zawodowi sportowcy. Ćwiczenia te są bardziej efektywne od tradycyjnej aktywności ze względu na wykorzystanie elektrostymulacji. Zajęcia działają na sylwetkę kompleksowo – nie tylko redukują kilogramy, lecz także ujędrniają skórę.

2. Brak ryzyka kontuzji

Podczas podnoszenia ciężkich sztang lub po kilku godzinach intensywnych ćwiczeń na siłowni możliwe jest odczuwanie bólu. Niektóre sporty wiążą się z dużym ryzykiem kontuzji. Inaczej jest w przypadku ćwiczeń połączonych z elektrostymulacją. Mimo intensywnej pracy, którą wykonują mięśnie, ryzyko kontuzji prawie nie występuje. Zalety treningu EMS, jakie trzeba podkreślić, to, że stawy nie ulegają obciążeniu i kręgosłup się nie przemęcza, dlatego innowacyjna metoda jest odpowiednia dla osób mających różne dolegliwości bólowe, a chcących zawalczyć o piękną sylwetkę.

Wypróbuj trening personalny EMS

Wybierz swoje studio i zapisz się na trening próbny od 49zł

3. Opieka trenera personalnego EMS

Trening EMS zalety ma zróżnicowane, a jedną z nich jest opieka specjalisty w trakcie ćwiczeń. Każdy trening innowacyjną metodą odbywa się w towarzystwie trenera personalnego EMS. Wykwalifikowana osoba dba o poprawność wykonywanych ćwiczeń, ale przede wszystkim zajmuje się dopasowaniem programu do oczekiwań osoby trenującej. Opieka certyfikowanego trenera personalnego EMS to gwarancja nie tylko efektywnego, lecz także bezpiecznego treningu.

4. Duży wydatek energetyczny podczas krótkiego treningu

Ujemny bilans kaloryczny jest kluczem do zgubienia zbędnych kilogramów. Kalorie można spalić na tradycyjnym treningu, jednak mimo dużych nakładów sił nie będzie to aż tak efektywne, jak podczas ćwiczeń EMS. Wydatek energetyczny w trakcie aktywności z elektrostymulacją może wynosić nawet do 500 kcal.

5. Przyspieszony metabolizm

Elektrostymulacja w połączeniu z delikatną aktywnością fizyczną zapewnia intensywną pracę organizmu, co przekłada się na przyspieszony metabolizm. Oznacza to, że kalorie można spalić nie tylko w trakcie trwania ćwiczeń EMS, lecz także przez 24 godziny po nich – jest to około 600 kalorii. Podczas tradycyjnego treningu jest to możliwe wyłącznie wtedy, gdy ćwiczenia są interwałowe i intensywne.

6. Możliwość łagodzenia bólu

Metoda elektrostymulacji jest wykorzystywana nie tylko do pracy nad sylwetką, lecz także przez fizjoterapeutów podczas rehabilitacji po urazach. Znają oni zalety treningu EMS, który służy do zmniejszenia napięcia mięśniowego oraz przyspieszenia krążenia krwi. Trening EMS pobudza do pracy głęboko położone włókna mięśniowe, a dodatkowo je masuje. Dzięki temu możliwe jest złagodzenie, na przykład bólu pleców.

7. Ujędrnienie ciała

Nawet najszczuplejsza sylwetka może mieć problem z jędrnością skóry, która często po utracie kilogramów nie prezentuje się najpiękniej. Intensywne treningi na siłowni nie poradzą sobie z tym problemem, dlatego warto wybrać ćwiczenia EMS. Dzięki nim nie tylko znikają nadprogramowe kilogramy, lecz także skóra staje się gładsza, jędrniejsza, a problem cellulitu znacznie zminimalizowany.

Zalety treningu EMS – podsumowanie

Wiesz już, dlaczego warto zdecydować się na trening EMS. Zalety tych nowoczesnych zajęć są ogromne. Przede wszystkim zwróć uwagę na to, jak wielotorowo działa ten sposób na ćwiczenia. Oczywiście przyspieszy on proces odchudzania, jednak to nie wszystko. Pozwoli Ci również pozbyć się bólów pleców, które najczęściej wynikają przecież z siedzącego trybu życia i zbyt małej dawki sportu na co dzień. Zalety treningu EMS dotyczą również jego wpływu na skórę – doskonale radzi on sobie bowiem z rozbijaniem cellulitu. Dzięki temu po zajęciach Twoja ciało nie tylko staje się smuklejsze, lecz także jędrniejsze. Ogromną zaletą treningu EMS jest to, jak dużo kalorii pozwala spalić. Inne metody nie umożliwiają aż tak dużego wydatku energetycznego. EMS ułatwia więc utrzymanie dziennego i tygodniowego bilansu kalorycznego na minusie, a to klucz do zakończonego sukcesem procesu odchudzania.
Nie można też nie wspomnieć o tym, jak wyglądają zajęcia. Są prowadzone przez wykwalifikowanego trenera – nigdy nie czujesz się więc niepewnie podczas wykonywanych ćwiczeń. Specjalista obserwuje każdy Twój ruch, a poza tym to on dobiera częstotliwość i moc impulsów zarówno do Twoich potrzeb, jak i możliwości. Nie istnieje więc ryzyko, że ćwiczenia okażą się niebezpieczne. Pamiętaj, że jesteś w rękach wykwalifikowanego trenera. O wszystko możesz zapytać specjalistę, który przeprowadza z Tobą trening EMS. Zalety dotyczą też czasu trwania zajęć – to naprawdę metoda dla zabieganych! Wystarczy pół godziny dwa razy w tygodniu, żeby cieszyć się świetnymi efektami.
Zwróć też uwagę na koszty treningu. Być może wydają Ci się duże na pierwszy rzut oka? To mit! W cenę jest przecież wliczona obecność trenera na całych zajęciach. Pamiętaj też, że wystarczy uczęszczać na zajęcia jedynie dwa razy w tygodniu, a na siłownię trzeba chodzić zdecydowanie częściej. Oszczędność czas również przekłada się na oszczędność pieniędzy. Mniej wydasz również na dojazdy, ale przede wszystkim szybko zauważysz efekty, a to najważniejsza zaleta treningu EMS.

MEON EMS 2019
Created by BRANDMA™