MEON EMS Impulse training > Blog > Wpływ treningu EMS na szybki rozwój mięśni

Wpływ treningu EMS na szybki rozwój mięśni

Wpływ treningu EMS na szybki rozwój mięśni

Treningi EMS zdobywają coraz większą liczbę fanów. Nic w tym dziwnego – to jedna z najbardziej skutecznych metod wspomagających proces odchudzania, a także wzmacniająca mięśnie. Zajęcia trwają krótko, dlatego chętnie korzystają z nich również osoby zapracowane. Dowiedz się więcej o wpływie treningu EMS na mięśnie i ciało. Być może i Ty spróbujesz popularnych ćwiczeń z wykorzystaniem elektrostymulacji mięśni.

Trening EMS – jak wygląda?

Nim dowiesz się, jak działa trening EMS na mięśnie, podpowiemy Ci, w jakich warunkach odbywają się zajęcia. Ćwiczenia z wykorzystaniem elektrostymulacji mięśni to zawsze treningi personalne. Podczas zajęć zawsze obecny jest specjalista, który ma za zadanie między innymi kontrolować, czy osoby ćwiczące w prawidłowy sposób wykonują ćwiczenia. Żeby elektrostymulacja mięśni była możliwa, potrzebny jest specjalny strój. To kombinezon, w którym znajdują się polimerowe elektrody zapewniające precyzyjną stymulację mięśni. W stroju jest kieszeń przeznaczona na konektor. To ważny element systemu MEON EMS, ponieważ właśnie to niewielkie akcesorium łączy się bezprzewodowo z aplikacją kierowaną przez trenera personalnego. Wykwalifikowany specjalista dopasowuje częstotliwość i moc impulsów do osoby ćwiczącej, dzięki czemu zajęcia są jednocześnie skuteczne i bezpieczne.

Jak trening EMS wpływa na mięśnie?

Trening EMS łączy elektrostymulację mięśni z aktywnością fizyczną. Dzięki temu organizm wykonuje intensywną pracę, która jest podobna do tej podczas tabaty. Do pracy zaangażowanych jest ponad 90% głęboko położonych włókien mięśniowych równocześnie. Dzięki temu metabolizm jest pobudzony, a organizm spala mnóstwo kalorii. Podczas zajęć nie trzeba wykorzystywać obciążeń, a mimo to można wykonać intensywny trening siłowy budujący masę mięśniową. O skuteczności metody EMS świadczy fakt, że używają jej znani na całym świecie sportowcy, dla których jest to świetny sposób na uzupełnienie treningów własnych dyscyplin. Potwierdzeniem, że metoda EMS wzmacnia mięśnie, jest to, że używają jej w swojej pracy fizjoterapeuci. Pomagają w ten sposób wrócić pacjentom do sprawności.

Trening EMS – czy to metoda dla wszystkich?

Niezależnie od tego, czy jesteś mężczyzną, czy kobietą, 20-latkiem, czy 60-latkiem możesz zdecydować się na trening EMS w celu wzmocnienia mięśni. Połączenie aktywności fizycznej z elektrostymulacją mięśni jest bezpieczne, dlatego ma tak niewiele przeciwwskazań. Z metody nie mogą korzystać ciężarne, osoby z rozrusznikiem serca oraz cierpiące na nowotwór. Ćwiczenia z elektrostymulacją mięśni są wskazane dla osób, które mają słabą kondycję fizyczną, kilka lat nie uprawiały sportu i chcą powrócić do sprawności, wzmocnić swoje ciało. Trening z wykorzystaniem systemu MEON EMS to też doskonałe rozwiązanie dla osób, które od jakiegoś czasu nie dostrzegają już efektów ćwiczeń na siłowni. W takim przypadku warto przerwać monotonię i spróbować zupełnie nowej metody, a efekty z pewnością się pojawią.

Jakich efektów można się spodziewać po treningu EMS?

Trening z wykorzystaniem elektrostymulacji przyczynia się oczywiście do wzmocnienia mięśni, jednak to tylko jedno z wielu jego zadań. Skorzystanie z innowacyjnej metody jest polecane osobom, które chcą przyspieszyć proces odchudzania. Duża liczba kalorii spalanych podczas jednej sesji treningowej znacznie ułatwia utrzymanie ujemnego bilansu energetycznego. Elektrostymulacja mięśni przyczynia się również do rozprowadzania wody i płynów ustrojowych, dlatego jest pomocna w walce z cellulitem. Dzięki regularnym zajęciom skóra staje się jędrniejsza, bardziej przyjemna w dotyku. Efektem treningów EMS mogą być też zredukowane bóle pleców. Ćwiczenia z wykorzystaniem elektrostymulacji mięśni działają więc kompleksowo i mogą pomóc nie tylko w rozwijaniu mięśni, lecz także chudnięciu, walce z cellulitem oraz bólem kręgosłupa wynikającym z siedzącego trybu życia.

MEON EMS 2019
Created by BRANDMA™