MEON EMS Impulse training > Blog > Trening na redukcję tkanki tłuszczowej – jak efektywnie spalić tłuszcz?

Trening na redukcję tkanki tłuszczowej – jak efektywnie spalić tłuszcz?

Trening na redukcję tkanki tłuszczowej – jak efektywnie spalić tłuszcz?

Redukcja tkanki tłuszczowej wymaga odpowiednich ćwiczeń oraz diety. Co zrobić, żeby efektywnie spalać tłuszcz? Możliwości jest kilka, a część z nich szczególnie skuteczna. Poznaj kilka najważniejszych zasad treningu redukującego tkankę tłuszczową, dowiedz się, co wkomponować w dietę i o czym jeszcze warto pamiętać, żeby skutecznie przejść przez proces redukcji.

Cardio czy siłowy – który z nich to dobry trening na redukcję?

Skuteczna redukcja tkanki tłuszczowej jest możliwa, jeśli metabolizm ulega zwiększeniu. Żeby to się stało, potrzebne są odpowiednie ćwiczenia. Trening na redukcję powinien łączyć ćwiczenia aerobowe z siłowymi. Dlaczego to takie ważne? Ćwiczenia aerobowe znacznie przyspieszają metabolizm – nawet 20-krotnie w porównaniu do spoczynku. Ćwiczenia siłowe odpowiadają natomiast za wzmocnienie mięśni, które zużywają najwięcej energii, co pozwala zachować ujemny bilans energetyczny tak ważny podczas redukowania tkanki tłuszczowej.

Trening interwałowy na spalanie tkanki tłuszczowej

Warto zainteresować się również treningami interwałowymi, które polegają na przeplataniu szybkiego i wolnego tempa. Takie ćwiczenia na spalanie tkanki tłuszczowej są bardzo wymagające, ale spalają tłuszcz jeszcze 24 godziny po zakończeniu treningu.

Dieta na redukcję – o czym warto pamiętać?

Pozbycie się tkanki tłuszczowej jest możliwe wyłącznie, jeśli zadbasz nie tylko o najlepszy trening, lecz także deficyt kaloryczny wynikający z odpowiedniego sposobu żywienia. Dieta redukcyjna nie musi być trudna. Poznaj kilka zasad, których warto się trzymać na co dzień, żeby zapewnić sobie redukcję tkanki tłuszczowej.

Podkręć tempo metabolizmu dzięki przyprawom

Metabolizm to ważny proces, który odbywa się w komórkach naszego ciała. Jeśli mimo ogromnego wysiłku, wysokiej intensywności treningów oraz właściwej diety, nie udaje Ci się schudnąć, może się okazać, że metabolizm jest zbyt wolny. Co więc zrobić, żeby go przyspieszyć? Na metabolizm wpłyniesz przy pomocy przypraw. Do posiłków dodawaj pieprz, ostrą paprykę oraz korzeń imbiru.

Zadbaj o regularność posiłków

Żeby spalać tkankę tłuszczową skutecznie ważny jest odpowiedni trening. Nie bez znaczenia jest dobrze skomponowana dieta. Pamiętaj jednak, że ważne jest nie tylko, co jesz, lecz także w jaki sposób to robisz. Będzie Ci łatwiej zadbać o redukcję tkanki, jeśli unikniesz tak zwanych napadów głodu. Z pewnością znasz to uczucie, kiedy głód jest na tyle duży, że nie możesz zacząć przygotowywać dużego posiłku, więc sięgasz po batona. To jedno z najgorszych rozwiązań. Dostarczysz sobie dużą liczbę kalorii, a jednocześnie prawie żadnych wartościowych składników odżywczych. Co więc zrobić, żeby uniknąć takich sytuacji i cieszyć się redukcją tkanki tłuszczowej? Przede wszystkim zadbaj o regularność posiłków – dzięki niej zapomnisz o napadach głodu. Nie wychodź z domu bez śniadania – to ono doda Ci energii. Będziesz mógł podjąć dowolny wysiłek – zajmiesz się nie tylko codziennymi sprawami, lecz także treningiem. Ważne są też pozostałe posiłki, czyli drugie śniadanie, obiad, podwieczorek i kolacja. Powinny zawierać białko, tłuszcze i węglowodany w odpowiednich ilościach.

Jedz powoli

Posiłek powinien trwać dłużej niż krócej. Dlaczego? 20 minut – tyle trzeba po zjedzeniu czasu, żeby informacja o tym, że jesteśmy najedzeni dotarła do mózgu. Jeśli więc zjesz posiłek zbyt szybko, być może nabierzesz ochoty na dokładkę i utrudnisz proces spalania tkanki tłuszczowej.

Ogranicz węglowodany proste

Żeby zapewnić sobie skuteczną redukcję tkanki tłuszczowej, zadbaj o ograniczenie węglowodanów prostych w diecie. Zwróć szczególną uwagę na niezdrowe przekąski. Szklanka słodkiego napoju to nawet 100 kcal, które są Ci zupełnie niepotrzebne i utrudnią spalanie tłuszczu. Zdecydowanie zdrowsza i będąca większym wsparciem w walce o najlepsze efekty odchudzania jest woda. Zwróć też uwagę na to, jakie owoce wybierasz. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będą jabłka niż banany. Ogranicz też białe pieczywo – razowe będzie lepsze.

Zadbaj o błonnik w diecie

W naszym organizmie ważną rolę odgrywa błonnik. Jest on szczególnie ważny, kiedy zależy Ci na redukcji tkanki tłuszczowej. Dlaczego? Otóż błonnik w połączeniu z wodą sprawia, że czujesz sytość na znacznie dłużej. Dzięki temu napady głodu nie występują, a to bardzo ważne, kiedy zależy Ci na redukcji tkanki tłuszczowej. W czym znajduje się błonnik? Dużą ilość znajdziesz w warzywach i owocach, a przede wszystkim w otrębach, które warto wprowadzić do codziennej diety.

Nawadniaj organizm

Picie wody jest ważne nie tylko podczas wysiłku fizycznego, lecz także przez cały dzień. Jeśli chcesz schudnąć, zrezygnuj z kolorowych napojów. Woda też może być smaczna. Jeśli jest Ci trudno się do niej przekonać, zacznij od urozmaicania smaku. Możesz do dzbanka z wodą wrzucić kilka plastrów cytryny czy mięty, a zyskasz bardzo zdrowy napój. Stopniowo możesz rezygnować z dodatków.

Nie traktuj procesu odchudzania jak wyścigów

Głównym celem procesu odchudzania jest osiągnięcie wymarzonej sylwetki. Z pewnością chcesz, żeby została taka na dłużej, najlepiej na zawsze. Żeby tak było, konieczne są zmiany na stałe. Nie wystarczy miesiąc ćwiczeń. W procesie spalania ważna jest regularność, a w samej diecie konieczna jest cierpliwość. Nie wierz w zapewnienia o cudownej diecie, dzięki której trening na redukcję tkanki tłuszczowej będzie niepotrzebny, a mięśnie brzucha odsłonią się po kilku dniach. Tkanka tłuszczowa powinna znikać powoli – najlepiej, kiedy chudniesz 0,5-1 kg na tydzień. Takie tempo zmniejsza ryzyko wystąpienia efektu jojo.

Jak przyczynić się dietą do spalania tkanki tłuszczowej?

Chudnięcie bez choćby najmniejszej zmiany nawyków żywieniowych wydaje się praktycznie niemożliwe. Warto wprowadzić do codzienności chociaż kilka zmian, które w połączeniu z odpowiednimi treningami mogą przynieść oczekiwane rezultaty. Przede wszystkim nie warto rzucać się na głęboką wodę i obcinać zbyt wielu kalorii na samym początku walki o smuklejszą sylwetkę. Głodówka w połączeniu z intensywnymi ćwiczeniami mogą wprowadzić organizm w tryb oszczędzania. Oczywiście nie można też przesadzić w drugą stronę. Obfity posiłek po zakończeniu treningu to zły pomysł na nagrodę dla samego siebie. Jego kaloryczność z pewnością przekroczy to, co zostało spalone i cały wysiłek na nic. Warto postarać się o regularne spożywanie posiłków – najlepiej co 3–4 godziny. Kaloryczność powinna być zmniejszona mniej więcej o 300 kcal w porównaniu do dziennego zapotrzebowania. Dzięki temu będzie skuteczna, a jednocześnie zapobiegnie pojawieniu się efektu jojo.

Najskuteczniejszy trening redukcyjny? Trening EMS!

Jeśli szczególnie zależy Ci na szybkich efektach, plan treningowy na redukcję uzupełnij treningami EMS. To innowacyjna metoda, z której korzysta coraz więcej osób. Ćwiczenia z wykorzystaniem elektrostymulacji mięśni idealnie odpowiadają na potrzeby osób w dzisiejszych czasach. Zajęcia są bowiem wyjątkowo skuteczne, a jednocześnie trwają krótko, ponieważ łącznie z rozgrzewką to tylko pół godziny. Z innowacyjnego treningu redukcyjnego warto korzystać dwa razy w tygodniu. Na siłowni trening na spalenie tłuszczu zajmuje znacznie więcej czasu i trzeba uczęszczać na niego częściej.

Z czego wynika efektywność treningu EMS?

Ćwiczenia na spalanie tkanki tłuszczowej wykorzystujące elektrostymulację mięśni są wyjątkowo skuteczne. Podczas zajęć angażowanych jest do pracy około 90% włókien mięśniowych jednocześnie. Organizm wykonuje więc ogromną pracę, do czego nie są mu potrzebne obciążenia, choć oczywiście możesz z nich skorzystać. Trening redukcyjny EMS pozwala spalić mnóstwo kalorii – w zależności od intensywności może to być nawet 500–1200 kcal. Dzięki takiemu wydatkowi kalorycznemu będzie Ci znacznie łatwiej utrzymać ujemny bilans energetyczny.

Ćwiczenia redukcyjne EMS – dlaczego warto?

Dieta i ćwiczenia EMS na redukcję to najlepszy sposób, żeby szybko cieszyć się minimalizowaniem tkanki tłuszczowej. Zajęcia z wykorzystaniem elektrostymulacji mięśni to świetny sposób, żeby przyspieszyć proces odchudzania, ale mają więcej zalet. Przede wszystkim pozwolą Ci wzmocnić mięśnie. Są też pomocne, jeśli zmagasz się z cellulitem. Skóra dzięki elektrostymulacji może stać się jędrna, napięta i przyjemna w dotyku. Treningi EMS są też polecane, ponieważ pozwalają pozbyć się bólu kręgosłupa, który często wynika z siedzącego trybu życia. Do zalet ćwiczeń z wykorzystaniem elektrostymulacji mięśni wynika fakt, że przez całą sesję treningową towarzyszyć Ci będzie trener personalny. Dzięki temu możesz poczuć się na sali bezpieczniej. Trener personalny będzie stale kontrolował, czy ćwiczenia są wykonywane w prawidłowy sposób. To również on zdecyduje o mocy i częstotliwości impulsów elektrycznych, dobierając je w taki sposób, żeby były jednocześnie skuteczne i bezpieczne.

MEON EMS 2019
Created by BRANDMA™