MEON EMS Impulse training > Blog > Trening EMS = wysoka efektywność treningu

Trening EMS = wysoka efektywność treningu

Trening EMS = wysoka efektywność treningu

Elektrostymulacja mięśni w połączeniu z aktywnością fizyczną cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród osób, które poszukują metod na przyspieszenie procesu odchudzania czy sposobów na wzmocnienie mięśni. Zauważasz, że wizyty na siłowni przestały przynosić oczekiwane rezultaty? Spróbuj czegoś nowego! Podpowiadamy, dlaczego trening EMS jest tak efektywny oraz w jaki sposób wyglądają zajęcia z wykorzystaniem elektrostymulacji mięśni.

Efektywny trening EMS – dlaczego warto skorzystać?

Połączenie aktywności fizycznej z elektrostymulacją mięśni powoduje, że ciało pracuje niezwykle wydajnie. Wysiłek można porównać do tego, który odczuwa się w trakcie tabaty. Trening EMS sprawia, że do pracy zaangażowanych jest około 90% głęboko położonych włókien mięśniowych jednocześnie. Dzięki temu dochodzi do pobudzenia metabolizmu, a wydatek energetyczny jest ogromny! Zależy oczywiście od intensywności wysiłku, jednak waha się w granicach 500–1200 kcal. Co ważne, tak wysoki wydatek energetyczny można osiągnąć dzięki sesji, która trwa zaledwie 30 minut.

Jakie są efekty treningu EMS?

Trening EMS ułatwia utrzymanie ujemnego bilansu energetycznego, dlatego przyczynia się do przyspieszenia procesu odchudzania. To jego ważne, ale nie jedyne zadanie. Zajęcia z wykorzystaniem elektrostymulacji mięśni spełniają bowiem o wiele więcej funkcji. Prowadzą do ujędrnienia skóry, dlatego sprawdzają się w walce z cellulitem. Trening EMS wspomaga również walkę z bólami kręgosłupa, a poza tym każda sesja prowadzi do wzmocnienia mięśni głębokich. Z elektrostymulacji mięśni korzystają zawodowi sportowcy – pozwala bowiem wzmacniać ciało i cieszyć się lepszymi wynikami we własnej dyscyplinie. To też metoda wykorzystywana przez fizjoterapeutów, którzy pomagają pacjentom wrócić do sprawności, na przykład po wypadkach.

Co warto wiedzieć o treningu EMS?

Zajęcia z wykorzystaniem elektrostymulacji mięśni są zawsze treningiem personalnym. Każda sesja odbywa się bowiem pod okiem wykwalifikowanego trenera personalnego, który czuwa nad prawidłowym wykonywaniem ćwiczeń. To on decyduje również o mocy i częstotliwości impulsów elektrycznych. Dobiera je w taki sposób, żeby były bezpieczne, a jednocześnie skuteczne dla ćwiczącej osoby. Zajęcia odbywają się w specjalnym kombinezonie, który dobrze przylega do sylwetki, ale jednocześnie gwarantuje swobodę ruchów. W stroju tym sa polimerowe elektrody najnowszej generacji, dzięki którym możliwa jest precyzyjna stymulacja mięśni. Podczas ćwiczeń w kieszeni musi znajdować się konektor – to serce systemu MEON EMS. Konektor łączy się z aplikacją bezprzewodowo, co pozwala trenerowi personalnemu dobierać programy do osoby trenującej. Konektor jest bardzo lekki, dlatego nie przeszkadza podczas ćwiczeń.

Trening EMS – czy to efektywna metoda dla każdego?

Trening personalny z wykorzystaniem elektrostymulacji mięśni jest przeznaczony dla osób w różnym wieku i o różnym stopniu zaawansowania. Mogą skorzystać z niego zawodowi sportowcy oraz osoby, które od lat uczęszczają na siłownię i zaczynają dostrzegać, że efekty pojawiają się coraz rzadziej. Trening personalny z wykorzystaniem systemu MEON EMS to też rozwiązanie dla osób zupełnie początkujących i takich, które miały długą przerwę od aktywności fizycznej, na przykład spowodowaną urazem. Istnieje niewiele przeciwwskazań do metody EMS. Nie mogą skorzystać z niej osoby z rozrusznikiem lub cierpiące na nowotwór, a także ciężarne. Mogą natomiast osoby, które zmagają się z bólem pleców, na przykład wynikającym z siedzącego trybu życia. To też świetne zajęcia dla osób mających słabą kondycję spowodowaną długą przerwą od sportu. Jak widać, nie istnieje zbyt wiele przeciwwskazań do korzystania z metody EMS. Do studia wystarczy chodzić dwa razy w tygodniu, żeby po niedługim czasie zauważyć pierwsze korzyści.

MEON EMS 2019
Created by BRANDMA™