MEON EMS Impulse training > Blog > Trener personalny – 7 powodów dla których warto z nim ćwiczyć

Trener personalny – 7 powodów dla których warto z nim ćwiczyć

Trener personalny – 7 powodów dla których warto z nim ćwiczyć

Treningi pod okiem specjalisty przynoszą szybsze rezultaty oraz zapobiegają występowaniu kontuzji. Można skorzystać z nich w tradycyjnej siłowni lub zdecydować się na innowacyjną metodę ćwiczeń z wykorzystaniem elektrostymulacji mięśni. Jeśli wciąż nie masz pewności, czy warto skorzystać z trenera personalnego, poznaj zalety treningu pod okiem wykwalifikowanego specjalisty.

1. Bezpieczeństwo treningu

Obecność wykwalifikowanego trenera personalnego zapewni Ci bezpieczeństwo podczas treningu. To on dobierze dla Ciebie odpowiednią intensywność ćwiczeń, a wcześniej oceni możliwości na podstawie przeprowadzonego wywiadu. W przypadku sesji EMS, która zawsze jest treningiem personalnym, obecność trenera jest konieczna. Czuwa on nad prawidłowym wykonywaniem ćwiczeń, ale przede wszystkim dopasowuje moc i częstotliwość impulsów elektrycznych w taki sposób, żeby były skuteczne i bezpieczne.

2. Indywidualne podejście

Trener personalny przeprowadzi z Tobą wywiad dotyczący przebytych kontuzji, przewlekłych chorób, dotychczasowej aktywności, nawyków żywieniowych. Zdobyta wiedza pozwoli mu skomponować plan idealnie dopasowany do Twoich potrzeb. Przedstawisz własne oczekiwania względem treningów, dzięki czemu trener będzie wiedział, na przykład nad którą partią ciała chcesz szczególnie pracować.

Wypróbuj trening personalny EMS

Wybierz swoje studio i zapisz się na trening próbny od 49zł

3. Motywacja

Brak motywacji często przyczynia się do porzucenia wizyt na siłowni już po kilku sesjach treningowych. Jeśli umówisz się na ćwiczenia z trenerem personalnym, z pewnością trudniej będzie Ci z nich zrezygnować na ostatnią chwilę chociażby ze względu na szacunek do czasu drugiej osoby. Przy braku motywacji doskonałym rozwiązaniem są treningi EMS, które zawsze odbywają się pod okiem trenera, a poza tym trwają krótko, więc sprawdzą się również dla zabieganych osób.

4. Zmniejszone lub zerowe ryzyko kontuzji

Trener personalny, który pozna Twoje mocne i słabe strony, przebyte urazy oraz choroby będzie wiedział, jakie ćwiczenia Ci zaproponować. To ważne, zwłaszcza jeśli jesteś po kontuzji. Samodzielne wykonywanie ćwiczeń na siłowni może spowodować szybkie odnowienie się urazu. Pod okiem trenera będziesz zwiększać intensywność aktywności systematycznie. Treningi personalne EMS są jeszcze bezpieczniejsze – brak obciążenia stawów podczas ćwiczeń redukuje ryzyko kontuzji właściwie do zera.

5. Szybkie efekty ćwiczeń

Praca z trenerem personalnym przyniesie znacznie szybsze efekty niż samodzielne ćwiczenie. Specjalista zna różnorodne ćwiczenia i ma wiedzę z anatomii, co pozwala mu skomponować idealnie dopasowany do Ciebie plan. Efekty treningów personalnych będą jeszcze szybsze, jeśli zdecydujesz się na ćwiczenia z wykorzystaniem elektrostymulacji mięśni. Podczas jednej sesji możesz spalić od 500 do 1200 kcal, pobudzić metabolizm i wzmocnić mięśnie głębokie.

6. Pomoc dla początkujących

Zastanawiasz się, czy warto z trenera personalnego skorzystać, jeśli jesteś osobą początkującą? Zdecydowanie tak! Brak doświadczenia w aktywności fizycznej sprawia, że łatwo o kontuzję. Może być Ci też trudno dobrać ćwiczenia w taki sposób, żeby popracować nad tymi partiami ciała, na których szczególnie Ci zależy.

7. Pomoc dla zaawansowanych

Ćwiczysz od lat i w Twoje treningi wdarła się monotonia? Zastanawiasz się, czy warto z trenerem personalnym spotkać się kilka razy, żeby spróbować nowych rozwiązań? Zdecydowanie sesje treningowe z trenerem mogą wprowadzić nieco świeżości w Twoją aktywność fizyczną. Warto się na nie zdecydować w sytuacji, kiedy prowadzone samodzielnie ćwiczenia przestały przynosić efekt.

MEON EMS 2019
Created by BRANDMA™