MEON EMS Impulse training > Blog > Szybkie odchudzanie z wykorzystaniem elektrostymulacji mięśni

Szybkie odchudzanie z wykorzystaniem elektrostymulacji mięśni

Szybkie odchudzanie z wykorzystaniem elektrostymulacji mięśni

Odchudzanie kojarzy Ci się z długotrwałym procesem, który na dodatek często kończy się niepowodzeniem? Nie musi tak być! Wystarczy, że zdecydujesz się na odpowiednią metodę aktywności, dzięki której utrzymanie ujemnego bilansu kalorycznego stanie się znacznie prostsze. Wybierz innowacyjną metodę, czyli ćwiczenia z wykorzystaniem elektrostymulacji mięśni i ciesz się szybkim zrzucaniem kilogramów. Dowiedz się więcej o nowoczesnym sposobie na piękną sylwetkę.

Elektrostymulacja mięśni a odchudzanie

Elektrostymulacja mięśni wykorzystywana podczas treningu EMS sprawia, że nie musisz spędzać na siłowni wielu godzin w tygodniu. Pobudzenie mięśni do wzmożonej pracy odbywa się dzięki impulsom elektrycznym, które docierają do głęboko położonych włókien mięśniowych. Trening EMS polega na łączeniu elektrostymulacji mięśni z nieskomplikowanymi ćwiczeniami, dlatego zdecyduj się na niego, nawet jeśli nie możesz sobie pozwolić na stosowanie obciążeń lub jesteś niewiele czasu po kontuzji, a chcesz wrócić do uprawiania sportu, pamiętając o bezpieczeństwie.

Na czym polega elektrostymulacja mięśni?

Elektrostymulacja polega na wykorzystaniu impulsów elektrycznych, które docierają do głęboko położonych włókien mięśniowych, aktywując je do wzmożonej aktywności. Impulsy elektryczne wydają Ci się niebezpieczne? Nie ma powodów do obaw! Elektrostymulacja mięśni wykorzystywana podczas treningu EMS jest w pełni bezpieczna, czego potwierdzeniem może być stosowanie tej metody przez fizjoterapeutów podczas rehabilitacji pacjentów. Zajęcia z wykorzystaniem elektrostymulacji są też bezpieczne dzięki obecności trenera personalnego. To on czuwa nad prawidłowym wykonywaniem ćwiczeń, a jego najważniejszym zadaniem jest dobieranie mocy i częstotliwości impulsów do osoby ćwiczącej.

Trening EMS – na czym polega i jakie daje efekty?

Zajęcia z wykorzystaniem elektrostymulacji mięśni określa się jako trening EMS. Do ćwiczeń potrzebny będzie Ci specjalny kombinezon, który jest wyposażony w polimerowe elektrody. Do kieszeni stroju wkłada się konektor, czyli najważniejszy element systemu MEON EMS. Akcesorium łączy się bezprzewodowo z aplikacją, którą kieruje trener personalny. To on dobiera program do potrzeb osoby trenującej.

Trening EMS z wykorzystaniem systemu MEON EMS znacznie przyspiesza odchudzanie, ponieważ zapewnia duży wydatek energetyczny. Jedno spotkanie z trenerem trwa pół godziny, a dzięki niemu możemy spalić nawet do 1200 kcal. Ćwiczenia z wykorzystaniem elektrostymulacji mięśni przynoszą jednak więcej korzyści. Przede wszystkim są świetną bronią w walce z cellulitem. Już po kilku spotkaniach z trenerem personalnym zauważysz, że Twoja skóra stała się bardziej jędrna. Elektrostymulacja sprawia, że mięśnie pracują wydajniej, a przez to się rozwijają. Twoja siła ulegnie więc zwiększeniu, a dodatkowo pozbędziesz się uciążliwych bólów kręgosłupa.

MEON EMS 2019
Created by BRANDMA™