MEON EMS Impulse training > Blog > Sposób na płaski brzuch z treningiem EMS

Sposób na płaski brzuch z treningiem EMS

Sposób na płaski brzuch z treningiem EMS

Jednym z najbardziej problematycznych obszarów ciała jest brzuch, który odpowiada za podtrzymywanie kręgosłupa i ochronę narządów wewnętrznych. To właśnie tam u wielu osób gromadzi się tkanka tłuszczowa, a zbudowanie zarysowanych mięśni okazuje się trudne. Metoda EMS pozwala rozwiązać ten problem w krótkim czasie w przeciwieństwie do tradycyjnych sposobów ćwiczeń. Jeśli chcesz wiedzieć, jak działa elektrostymulacja na brzuch, zapoznaj się z naszym artykułem.

Trening EMS na brzuch – dlaczego jest skuteczny?

Metoda EMS polega na wykonywaniu ćwiczeń w specjalnym kombinezonie MEON EMS. Strój ma w sobie polimerowe elektrody, a w kieszeni schowany konektor. Dzięki temu możliwe jest przesyłanie do mięśni impulsów, które sprawiają, że podczas treningu pracujesz wydajniej. Pobudzane są wszystkie mięśnie, również te brzucha. Trener personalny EMS dostosowuje moc i częstotliwość impulsów do Twoich możliwości – dzięki temu metoda EMS jest bezpiecznym sposobem rzeźbienia sylwetki. Stymulacja mięśni brzucha oraz reszty ciała sprawia, że wydatek energetyczny jest znacznie większy niż podczas tradycyjnych ćwiczeń. To sprawia, że jedynie 20 minut treningu i 10 minut rozgrzewki są wystarczające, żeby szybko zauważyć pierwsze efekty. Trening EMS zapewnia zwiększony metabolizm – to możliwe dzięki zaangażowaniu do pracy aż 90% włókien mięśniowych równocześnie. Trening EMS pozwala spalić około 500 kalorii podczas ćwiczeń, ale dodatkowo zapewnia ich spalanie podczas 24 godzin po zakończeniu wizyty w studiu.

Elektrostymulacja na brzuch – czy jest bezpieczna?

Stymulacja mięśni brzucha przy pomocy treningu w kombinezonie MEON EMS jest w pełni bezpieczna. Ćwiczenia pod okiem trenera personalnego sprawiają, że ryzyko kontuzji jest zerowe. Doświadczona osoba będzie czuwała nad prawidłowym wykonywaniem idealnych ćwiczeń na płaski brzuch. Ważnym zadaniem trenera personalnego EMS jest też kontrolowanie mocy i częstotliwości przesyłanych impulsów – umożliwi mu to specjalna aplikacja. Bezpieczeństwo elektrostymulacji na brzuch wiąże się również z tym, że podczas treningu EMS nie musisz korzystać z dużych obciążeń. Trening EMS nie wiąże się też z ryzykiem bólu kręgosłupa. Wręcz przeciwnie – metoda EMS jest często wykorzystywana u fizjoterapeutów, ponieważ pomaga w walce ze skutkami kontuzji.

Wypróbuj trening personalny EMS

Wybierz swoje studio i zapisz się na trening próbny od 49zł

Co zrobić, żeby mieć ładnie wyrzeźbione mięśnie brzucha?

To pytanie zadaje sobie wiele osób, które chcą mieć płaski brzuch. Stymulacja mięśni jest skutecznym sposobem, ale warto zadbać również o dietę. Ujemny bilans kaloryczny pozwoli pozbyć się tkanki tłuszczowej. Prawidłowy plan dietetyczny na idealny brzuch musi uwzględniać nie tylko Twoje oczekiwania względem sylwetki, lecz także zdrowie. Z tego powodu warto oddać ułożenie diety w ręce specjalistów – taką usługę znajdziesz w naszym studiu, gdzie zaplanujemy dla Ciebie nie tylko idealne ćwiczenia na płaski brzuch, lecz także prawidłowo skomponowane posiłki. Na co dzień warto wyeliminować z diety cukry proste, a smażenie potraw zastąpić pieczeniem lub gotowaniem na parze. Należy też zadbać o podaż właściwej ilości białka, czyli budulca mięśni, ale przy tym nie zapominać o zdrowych tłuszczach i węglowodanach. Organizmowi należy dostarczać ważnych witamin, dlatego w diecie nie może zabraknąć warzyw i owoców.

Płaski brzuch – zadbaj o wszystkie jego partie

Elektrostymulacja na brzuch jest tak skuteczna, ponieważ pobudza do pracy aż 90% włókien mięśniowych jednocześnie. Dzięki temu masz pewność, że wszystkie partie mięśni brzucha będą rozwijane. Stymulacja pozwala również zlikwidować tkankę tłuszczową – to potrzebne, żeby odsłonić pięknie wyrzeźbione mięśnie. Dzięki metodzie EMS to możliwe, ponieważ dochodzi do spalania dużej liczby kalorii i przyspieszenia metabolizmu. Trening łączy w sobie zalety ćwiczeń cardio i siłowych, ponieważ pobudza mięśnie do pracy, rzeźbiąc je i znacząco przyspiesza spalanie tkanki tłuszczowej. Płaski brzuch osiągniesz dzięki trenowaniu wszystkich jego mięśni – zarówno grupy przednio-bocznej, jak i tylnej. Ważne jest też ujędrnienie skóry i pozbycie się wody z organizmu – to również umożliwia stymulacja mięśni brzucha metodą EMS.

Idealny brzuch – czy to tylko kwestia wyglądu?

Zastanawiając się, co zrobić, żeby mieć mięśnie brzucha widoczne i zarysowane, zazwyczaj myślimy jedynie o wyglądzie. Okazuje się jednak, że regularna aktywność fizyczna i odpowiednia dieta pozwolą również na wzmocnienie całego organizmu. Wyrzeźbione mięśnie brzucha nie tylko świetnie się prezentują, lecz także lepiej wspierają kręgosłup, a dodatkowo chronią narządy wewnętrzne. Umożliwiają również zachowanie wyprostowanej sylwetki, zwiększają siłę fizyczną i chronią przed kontuzjami. Jeśli chcesz skorzystać z idealnych ćwiczeń na płaski brzuch, zapraszamy do salonów Impulse Training. Oferujemy próbny trening, dzięki któremu dowiesz się, na czym polega stymulacja mięśni brzucha i reszty ciala. Spotkasz się z naszymi doświadczonymi trenerami, którzy rozwieją Twoje wszystkie wątpliwości dotyczące metody EMS.

MEON EMS 2019
Created by BRANDMA™