MEON EMS Impulse training > Blog > Sposób na płaski brzuch z treningiem EMS

Sposób na płaski brzuch z treningiem EMS

Sposób na płaski brzuch z treningiem EMS

Jednym z najbardziej problematycznych obszarów ciała jest brzuch, który odpowiada za podtrzymywanie kręgosłupa i ochronę narządów wewnętrznych. To właśnie tam u wielu osób gromadzi się tkanka tłuszczowa, a zbudowanie zarysowanych mięśni okazuje się trudne. Metoda EMS pozwala rozwiązać ten problem w krótkim czasie w przeciwieństwie do tradycyjnych sposobów ćwiczeń. Jeśli chcesz wiedzieć, jak działa elektrostymulacja na brzuch, zapoznaj się z naszym artykułem.

Brzuch – dlaczego zbiera się na nim tkanka tłuszczowa?

Nim dowiesz się, jak spalić tłuszcz przy wykorzystaniu elektrostymulacji, dowiedz się więcej o samym problemie zbierania się tkanki tłuszczowej właśnie na brzuchu. Tkanka tłuszczowa pojawiająca się w tej okolicy jest dla wielu osób bardzo trudna do zredukowania. Warto wiedzieć, co jest przyczynią pojawienia się tak zwanej oponki. Problem wynika najczęściej z nieprawidłowej diety oraz niezdrowego stylu życia. Brzuch ze zbyt dużą ilością tkanki tłuszczowej często występuje u mężczyzn, którzy prowadzą siedzący tryb życia. Problem dotyka również kobiet zmagających się z zaburzeniami hormonalnymi. Czy wiesz, że otyły brzuch może być też spowodowany stresem? Wiąże się to z kortyzolem, który podczas stresujących sytuacji uwalnia do krwi glukozę. Kiedy stres jest długotrwały, podwyższony poziom glukozy utrzymuje się zbyt długo, a to przyczynia się do wystąpienia tkanki tłuszczowej na brzuchu. Pamiętaj, że żeby wysmuklić brzuch, potrzebujesz nie tylko wysiłku, lecz także odpoczynku. W innym przypadku może dojść do zaburzenia produkcji leptyny, a jest to hormon, który reguluje apetyt i metabolizm. Niewłaściwe wydzielanie tego hormonu powoduje, że organizm stale odczuwa głód.

Trening EMS na płaski brzuch – dlaczego jest skuteczny?

Metoda EMS polega na wykonywaniu ćwiczeń w specjalnym kombinezonie MEON EMS. Strój ma w sobie polimerowe elektrody, a w kieszeni schowany konektor. Dzięki temu możliwe jest przesyłanie do mięśni impulsów, które sprawiają, że podczas treningu pracujesz wydajniej. Pobudzane są wszystkie mięśnie, również te brzucha. Trener personalny EMS dostosowuje moc i częstotliwość impulsów do Twoich możliwości – dzięki temu metoda EMS jest bezpiecznym sposobem rzeźbienia sylwetki. Stymulacja mięśni brzucha oraz reszty ciała sprawia, że wydatek energetyczny jest znacznie większy niż podczas tradycyjnych ćwiczeń. To sprawia, że jedynie 20 minut treningu i 10 minut rozgrzewki są wystarczające, żeby szybko zauważyć pierwsze efekty. Trening EMS zapewnia zwiększony metabolizm – to możliwe dzięki zaangażowaniu do pracy aż 90% włókien mięśniowych równocześnie. Trening EMS pozwala spalić około 500 kalorii podczas ćwiczeń, ale dodatkowo zapewnia ich spalanie podczas 24 godzin po zakończeniu wizyty w studiu.

Elektrostymulacja na płaski brzuch – czy jest bezpieczna?

Stymulacja mięśni brzucha przy pomocy treningu w kombinezonie MEON EMS jest w pełni bezpieczna. Ćwiczenia pod okiem trenera personalnego sprawiają, że ryzyko kontuzji jest niemal zerowe. Doświadczona osoba będzie czuwała nad prawidłowym wykonywaniem idealnych ćwiczeń na płaski brzuch. Ważnym zadaniem trenera personalnego EMS jest też kontrolowanie mocy i częstotliwości przesyłanych impulsów – umożliwi mu to specjalna aplikacja. Bezpieczeństwo elektrostymulacji na brzuch wiąże się również z tym, że podczas treningu EMS nie musisz korzystać z dużych obciążeń. Trening EMS nie wiąże się też z ryzykiem bólu kręgosłupa. Wręcz przeciwnie – metoda EMS jest często wykorzystywana u fizjoterapeutów, ponieważ pomaga w walce ze skutkami kontuzji i sprawia, że ciało staje się silniejsze.

Co zrobić, żeby mieć ładnie wyrzeźbione mięśnie brzucha?

To pytanie zadaje sobie wiele osób, które chcą mieć płaski brzuch. Stymulacja mięśni jest skutecznym sposobem, ale warto zadbać również o dietę. Ujemny bilans kaloryczny pozwoli pozbyć się tkanki tłuszczowej. Prawidłowy plan dietetyczny na idealny brzuch musi uwzględniać nie tylko Twoje oczekiwania względem sylwetki, lecz także zdrowie. Z tego powodu warto oddać ułożenie diety w ręce specjalistów – taką usługę znajdziesz w naszym studiu, gdzie zaplanujemy dla Ciebie nie tylko idealne ćwiczenia na płaski brzuch, lecz także prawidłowo skomponowane posiłki. Na co dzień warto wyeliminować z diety cukry proste, a smażenie potraw zastąpić pieczeniem lub gotowaniem na parze. Należy też zadbać o podaż właściwej ilości białka, czyli budulca mięśni, ale przy tym nie zapominać o zdrowych tłuszczach i węglowodanach. Organizmowi należy dostarczać ważnych witamin, dlatego w diecie nie może zabraknąć warzyw i owoców.

Płaski brzuch – zadbaj o wszystkie jego partie

Elektrostymulacja na brzuch jest tak skuteczna, ponieważ pobudza do pracy aż 90% włókien mięśniowych jednocześnie. Dzięki temu masz pewność, że wszystkie partie mięśni brzucha będą rozwijane. Stymulacja pozwala również zlikwidować tkankę tłuszczową – to potrzebne, żeby odsłonić pięknie wyrzeźbione mięśnie. Dzięki metodzie EMS to możliwe, ponieważ dochodzi do spalania dużej liczby kalorii i przyspieszenia metabolizmu. Trening łączy w sobie zalety ćwiczeń cardio i siłowych, ponieważ pobudza mięśnie do pracy, rzeźbiąc je i znacząco przyspiesza spalanie tkanki tłuszczowej. Płaski brzuch osiągniesz dzięki trenowaniu wszystkich jego mięśni – zarówno grupy przednio-bocznej, jak i tylnej. Ważne jest też ujędrnienie skóry i pozbycie się wody z organizmu – to również umożliwia stymulacja mięśni brzucha metodą EMS.

Idealny płaski brzuch – czy to tylko kwestia wyglądu?

Zastanawiając się, co zrobić, żeby mieć mięśnie brzucha widoczne i zarysowane, zazwyczaj myślimy jedynie o wyglądzie. Okazuje się jednak, że regularna aktywność fizyczna i odpowiednia dieta pozwolą również na wzmocnienie całego organizmu. Wyrzeźbione mięśnie brzucha nie tylko świetnie się prezentują, lecz także lepiej wspierają kręgosłup, a dodatkowo chronią narządy wewnętrzne. Umożliwiają również zachowanie wyprostowanej sylwetki, zwiększają siłę fizyczną i chronią przed kontuzjami. Jeśli chcesz skorzystać z idealnych ćwiczeń na płaski brzuch, zapraszamy do salonów Impulse Training. Oferujemy próbny trening, dzięki któremu dowiesz się, na czym polega stymulacja mięśni brzucha i reszty ciała. Spotkasz się z naszymi doświadczonymi trenerami, którzy rozwieją Twoje wszystkie wątpliwości dotyczące metody EMS.

Wypróbuj trening personalny EMS

Wybierz swoje studio i zapisz się na trening próbny od 49zł

Podsumowanie – jak osiągnąć płaski brzuch?

Żeby cieszyć się z płaskiego brzucha, warto pamiętać o kilku zasadach. Ważna jest oczywiście dieta, która ma duży wpływ na efekty. Jedz mniej, ale częściej. Pamiętaj, że śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Właśnie ono dodaje energii. Staraj się też jeść II śniadanie – dzięki temu zapobiegniesz nagłemu napadowi głodu. Każdy kęs przeżuwaj dokładnie i powoli – uczucie sytości pojawia się bowiem dopiero po 20 minutach. Z Twojego jadłospisu powinny zniknąć słodycze – niech pojawią się w nim znacznie zdrowsze owoce. Nie zapominaj o piciu wody. Ćwicz regularnie, a w Twojej diecie niech pojawi się błonnik. Chcesz zadbać o całe ciało? Pomoże Ci w tym bieganie, które też przyczynia się do osiągnięcia płaskiego brzucha. Najlepiej jednak tkanki tłuszczowej pomaga pozbyć się trening EMS. Efekty ćwiczeń na brzuch i inne partie ciała zobaczysz naprawdę szybko – w talii zacznie Ci ubywać centymetrów.

MEON EMS 2019
Created by BRANDMA™