MEON EMS Impulse training > Blog > Siłowna czy EMS – co lepsze?

Siłowna czy EMS – co lepsze?

Siłowna czy EMS – co lepsze?

Treningi EMS zyskują coraz większą liczbę fanów, co wynika z ich wyjątkowej skuteczności. Trwające pół godziny ćwiczenia odpowiadają mniej więcej trzy razy dłuższej sesji treningowej na tradycyjnej siłowni. Nic więc dziwnego, że z innowacyjnej metody treningu korzysta obecnie coraz więcej osób. Poznaj pozostałe zalety treningu EMS. Podpowiadamy, dlaczego warto skorzystać z ćwiczeń z elektrostymulacją mięśni i w czym są lepsze od tradycyjnej siłowni.

Czas treningu a wydatek energetyczny

Trening EMS wiąże się z dużym wydatkiem energetycznym, który wynika z pobudzenia do pracy aż 90% mięśni jednocześnie. Jedna sesja pozwala na spalenie 500 kcal, a jeszcze przez 24 godziny po treningu spalać się będzie kolejne 500-700. Łącznie daje to około 1200 kilokalorii spalonych podczas jednego treningu, który na dodatek trwa tylko pół godziny. W przypadku siłowni przez godzinę da się spalić około 400 kcal. Ta duża różnica nie pozostaje bez wpływu na częstotliwość treningów w tygodniu. Na siłownię trzeba chodzić około 3-4 razy, a ćwiczenia z elektrostymulacją mięśni wystarczy wykonać 2 razy w tygodniu.

Bezpieczeństwo treningu

Podczas ćwiczeń z elektrostymulacją mięśni zawsze będzie towarzyszył Ci wykwalifikowany trener personalny EMS. To on dba o właściwe wykonywanie ćwiczeń oraz dobiera moc i częstotliwość impulsów do Twoich możliwości. Trening EMS jest więc zawsze treningiem personalnym. Nie bez znaczenia jest fakt, że wystarczy wykonywać nieskomplikowane ćwiczenia, żeby cieszyć się szybkimi rezultatami. Na tradycyjnej siłowni trzeba zadbać o zróżnicowanie ćwiczeń, którym towarzyszą duże obciążenia. To sprawia, że istnieje ryzyko wystąpienia kontuzji. Ryzyko urazów w przypadku treningów EMS jest niemal zerowe. Stawy nie są bowiem obciążenie, a Ty stale jesteś pod opieką trenera personalnego. Aby skorzystać z jego pomocy podczas ćwiczeń na tradycyjnej siłowni, trzeba dodatkowo zapłacić.

Efekty treningów

Ćwiczenia na tradycyjnej siłowni oraz te z wykorzystaniem elektrostymulacji mięśni są bez wątpienia skuteczne. Treningi EMS pozwalają jednak znacznie szybciej zauważyć pierwsze rezultaty. Ze względu na wykorzystanie impulsów oferują też więcej pozytywnych rezultatów. Przykładowo, ćwiczenia z wykorzystaniem elektrostymulacji mięśni stanowią doskonały sposób na walkę z cellulitem. Poprawia się bowiem krążenie krwi, a to sprzyja likwidowaniu tak zwanej pomarańczowej skórki. Trening EMS umożliwia również łagodzenie bólów mięśniowych. Elektrostymulacja jest wykorzystywana podczas fizjoterapii – pomaga bowiem wrócić osobom po kontuzji do dawnej sprawności.

Wygoda podczas treningów

Treningi na zwyczajnej siłowni wymagają zaopatrzenia się w specjalny strój. Zdarza się, że spodnie spadają podczas wykonywania przysiadów, a bluzka unosi się, co odbiera komfort podczas ćwiczeń. Trzeba więc wypróbować kilka kompletów, nim znajdzie się ten idealny. W przypadku treningów EMS wystarczy specjalny kombinezon z polimerowymi elektrodami najnowszej generacji. Jest dostępny w aż 6 rozmiarach, dlatego można go z łatwością dopasować do sylwetki. Do kieszeni kombinezonu należy włożyć konektor będący sercem systemu MEON EMS. Akcesorium charakteryzuje się opływowym kształtem oraz niewielką wagą, dlatego nie przeszkadza podczas ćwiczeń. Elementem systemu MEON EMS jest również aplikacja, którą kieruje trener. Konektor łączy się z aplikacją bezprzewodowo.

MEON EMS 2019
Created by BRANDMA™