MEON EMS Impulse training > Blog > Redukcja tkanki tłuszczowej – co pomaga przyspieszyć spalanie

Redukcja tkanki tłuszczowej – co pomaga przyspieszyć spalanie

Redukcja tkanki tłuszczowej – co pomaga przyspieszyć spalanie

Zmniejszenie tkanki tłuszczowej jest możliwe dzięki połączeniu diety oraz ćwiczeń. Dwutorowe działanie umożliwia skuteczne pozbywanie się nadprogramowych kilogramów. Aby redukcja tkanki tłuszczowej była długotrwała, zapomnij o pośpiechu. Proces ten wymaga znacznej cierpliwości, ale efekty są tego warte. Dowiedz się, jak spalić tkankę tłuszczową. Podpowiadamy, jaka dieta sprawdzi się najlepiej oraz na które ćwiczenia warto zwrócić szczególną uwagę. Zastosuj się do wskazówek, a redukcja masy tłuszczowej przebiegnie sprawnie.

Zmniejszenie tkanki tłuszczowej – jak zacząć ten proces?

Przede wszystkim pamiętaj, że zmniejszenie tkanki tłuszczowej wymaga czasu. Popularne diety cud sprawiają, że organizm traci wodę i siłę mięśni, a nie tłuszcz, którego tak wiele osób chce się pozbyć. Przygotuj się więc na systematyczne działanie, dzięki któremu unikniesz efektu jojo. Postaraj się wyznaczyć sobie cel, jednak powinien być on jak najbardziej w zasięgu ręki. Zrezygnuj z korzystania z niezdrowych sposobów na spalenie tkanki tłuszczowej oraz z nierealnych celów, przez które możesz doprowadzić do spadku motywacji. Dieta na zmniejszenie tkanki tłuszczowej również jest ważna. Zasady odżywiania, których warto przestrzegać, poznasz z dalszej części tekstu.

Wybierz aktywność cardio, którą lubisz

Ćwiczenia cardio są bardzo pomocne podczas wysmuklania sylwetki. Do wyboru jest ich mnóstwo, dlatego bez trudu znajdziesz coś idealnego dla siebie. Być może przyjemność sprawią Ci rowerowe wycieczki po lesie? Wolisz wyzwania? Ustal sobie liczbę kilometrów, którą chcesz przebiec bez zatrzymania i codziennie zwiększaj swoją kondycję i wytrzymałość. Jeśli wybierzesz ćwiczenia, które sprawiają Ci dużą przyjemność, jest większa szansa, że z nich nie zrezygnujesz i będziesz chętnie ćwiczyć regularnie, a redukcja tkanki tłuszczowej przyspieszy.

Ćwiczenia redukujące tkankę tłuszczową – rano czy wieczorem?

Istnieją zalecenia dotyczące trenowania o określonej porze. Lepszy czas na budowanie masy mięśniowej jest wieczorem, a co z redukcją tkanki tłuszczowej? Przyjmuje się, że jest znacznie łatwiejsza o poranku. Dlaczego? Otóż po przebudzeniu metabolizm jest przyspieszony, a organizm chroni się przed magazynowaniem zbędnego tłuszczu. Przyspieszony proces przemiany materii możesz dodatkowo przyspieszyć dzięki aktywności, a on utrzyma się na wysokim poziomie przez kilka godzin po zakończeniu ćwiczeń.

Zmniejszenie tkanki tłuszczowej a ćwiczenia na czczo

Ważne jest też, czy ćwiczysz na czczo. Badania opublikowane w International Journal of Sports Medicine pokazują, że taka metoda na trening jest efektywna. Organizm podczas snu zużył bowiem rezerwy energetyczne, a przez to już od początku treningu spala tkankę tłuszczową. Zastanawiając się, jak spalić tkankę tłuszczową w krótkim czasie, weź więc pod uwagę trenowanie na czczo. Ten sposób na ćwiczenie ma zarówno zwolenników, jak i przeciwników. Według niektórych jest to za duży wysiłek dla organizmu, dla innych świetny sposób na zmniejszenie tkanki tłuszczowej. Musisz zdecydować samodzielnie, czy redukcja masy tłuszczowej w ten sposób jest dla Ciebie bezpieczna. Niektórzy źle czują się, kiedy ćwiczą na czczo, a innym przeszkadza trening od razu po śniadaniu, ponieważ odczuwają mdłości. Najważniejsze jest zachowanie regularności treningów.

Jakie tętno do spalania tłuszczu?

Ważne jest, żeby zachować optymalne tętno do spalania tłuszczu. Kiedy ćwiczysz, staraj się utrzymywać tętno w stałym przedziale między 60 a 70% HRmax. To właśnie wtedy tempo spalania tkanki tłuszczowej jest najszybsze. Jeśli puls będzie większy, organizm zacznie pobierać energię z cukrów, zamiast z tłuszczu.

Trening redukujący tkankę tłuszczową – skorzystaj z innowacyjnej metody

Zastanawiając się, jak spalić tkankę tłuszczową, weź pod uwagę innowacyjne metody. Jeśli jesteś zapracowaną osobą, z pewnością szukasz sposobu na skuteczne i dość szybkie zmniejszenie wagi i wysmuklenie sylwetki. Co jest dobre na redukcję tkanki tłuszczowej? Dobry trening redukujący tkankę tłuszczową to EMS, który jest odpowiedzią na pytanie, co najszybciej spala kalorie. Trening EMS stanowi połączenie działania impulsów elektrycznych oraz nieskomplikowanych ćwiczeń. Impulsy pobudzają do pracy około 90% głęboko położonych włókien mięśniowych, co sprawia, że organizm działa bardzo intensywnie. Podczas jednego treningu trwającego tylko pół godziny można spalić aż 500 kcal, a kolejne będą spalane jeszcze przez 24 godziny po zakończeniu zajęć. Łączny wydatek energetyczny to około 1200 kcal, co znacznie ułatwia utrzymanie ujemnego bilansu kalorycznego, który jest tak ważny, kiedy chcemy zmniejszyć tkankę tłuszczową i cieszyć się smukłą sylwetką. Na trening EMS wystarczy uczęszczać dwa razy w tygodniu przez miesiąc, żeby gołym okiem zauważyć rezultaty. Innowacyjna metoda ćwiczeń z wykorzystaniem elektrostymulacji mięśni pozwala nie tylko rzeźbić sylwetkę, lecz także zadbać o wygląd skóry, która staje się jędrniejsza.

Jak spalić tkankę tłuszczową z brzucha?

U wielu osób tkanka tłuszczowa odkłada się głównie na brzuchu. W przypadku tej części ciała – jak i innych – bardzo ważna jest dieta na zmniejszenie tkanki tłuszczowej. Powinna być oczywiście redukcyjna, co oznacza, że powinieneś dostarczać organizmowi mniej kalorii, niż jest mu potrzebne. Zastanawiając się, jak zrzucić tkankę tłuszczową z brzucha, warto wyrzucić ze swojego jadłospisu produkty z mąki pszennej, fast foody czy słodycze. Dieta na spalanie tkanki tłuszczowej powinna zawierać mnóstwo warzyw oraz produktów nieprzetworzonych. Ważne jest także dbanie o odpowiednie nawodnienie organizmu. Spożywanie odpowiedniej ilości wody oraz dodanie do posiłków produktów o dużej zawartości błonnika przyczyni się do zwiększenia uczucia sytości, a tym samym ograniczy podjadanie pomiędzy posiłkami.

Co spala tkankę tłuszczową? Poznaj naturalne sposoby

Istnieje kilka naturalnych spalaczy tłuszczu, które warto wkomponować do diety. Jednym z nich jest imbir, który korzystnie działa na przewód pokarmowy. Poprawia on trawienie, a także rozgrzewa organizm, przez co podkręca przemiany metaboliczne. W podobny sposób działa cynamon, który również warto wprowadzić do diety na spalanie tkanki tłuszczowej. Oprócz wody, podczas diety możesz popijać zieloną herbatę, która jest dobrym sposobem na zrzucenie tkanki tłuszczowej z brzucha. Zielona herbata usuwa z organizmu toksyny, dlatego wspomaga też redukowanie cellulitu.

Co jeść na redukcji tkanki tłuszczowej?

Dieta na zmniejszenie tkanki tłuszczowej powinna być dopasowana do Twoich potrzeb i bezpieczna. Uważaj na wszelkie diety, które mocno ograniczają kaloryczność. 1000 kcal to naprawdę zbyt mało! Tak uboga w kalorie dieta na zmniejszenie tkanki tłuszczowej może doprowadzić Cię do niedoborów, a poza tym sprawi, że stracisz siłę potrzebną podczas treningów. Oczywiście ujemny bilans kaloryczny jest kluczem do sukcesu, jednak redukcja kalorii nie może być tak duża.
Na obiad wybieraj chude mięso i ryby. Konieczne w diecie są warzywa, które mają mnóstwo witamin, a poza tym zawierają błonnik, który ułatwia osiągnięcie wymarzonej sylwetki. Sprawia on, że uczucie sytości pozostaje z Tobą na dłużej. Nie zapominaj też o owocach, których jednak w diecie powinno być mniej niż warzyw, ponieważ zawierają więcej kalorii. Uważaj w szczególności na banany i winogrona, które są kaloryczne.
Co jest dobre na redukcję tkanki tłuszczowej? Wybieraj spośród produktów zawierających węglowodany złożone, które dostarczają energii – to między innymi brązowy ryż czy pełnoziarniste pieczywo. Pamiętaj, że wbrew pozorom w diecie na zmniejszenie tkanki tłuszczowej nie może zabraknąć tłuszczu. Jego źródłem mogą być oliwa z oliwek czy olej słonecznikowy. Do diety możesz też wprowadzić chudy nabiał – na przykład jogurt naturalny. Tłuszcz jest potrzebny, ponieważ dzięki niemu wchłaniają się witaminy, dlatego wybieraj spośród jogurtów, które nieco go mają.

MEON EMS 2019
Created by BRANDMA™