MEON EMS Impulse training > Blog > Płaski brzuch z elektrostymulacją mięśni – sprawdź dlaczego warto

Płaski brzuch z elektrostymulacją mięśni – sprawdź dlaczego warto

Płaski brzuch z elektrostymulacją mięśni – sprawdź dlaczego warto

Brzuch to dla wielu osób część ciała, której najbardziej się wstydzą. To na tym problematycznym obszarze często gromadzi się tkanka tłuszczowa, zwłaszcza u osób, których figurę określa się mianem jabłka. Tak popularne brzuszki nie przynoszą spektakularnych efektów, ponieważ nie likwidują tkanki tłuszczowej. O wiele lepiej sprawdzi się trening EMS, czyli połączenie ćwiczeń z elektrostymulacją mięśni. Elektrostymulacja brzucha efekty przynosi naprawdę spektakularne. Dowiedz się więcej na temat wykorzystania tej innowacyjnej metody i jej oddziaływaniu na brzuch.

Mięśnie brzucha – co warto o nich wiedzieć?

Nim dowiesz się, jak walczyć o płaski brzuch z trenerem personalnym EMS, dowiedz się, jakie funkcje spełniają mięśnie znajdujące się w tym obszarze. Mięśnie brzucha odgrywają kilka ważnych ról – są przede wszystkim naturalnym pancerzem wraz z żebrami dla organów wewnętrznych. Do ich zadań należy również stabilizacja kręgosłupa, szczególnie w części lędźwiowej. Mięśnie gwarantują też właściwą postawę całej sylwetki. Umożliwiają skręty tułowia, odpowiadają również za jego zginanie. Pomagają też w oddychaniu i są ważne podczas porodu.

Trening EMS a brzuch

Trening EMS pobudza do jednoczesnej pracy różne mięśnie, również te brzucha. Zajęcia z wykorzystaniem elektrostymulacji mięśni odbywają się w specjalnym kombinezonie, który stanowi ważny elementem systemu MEON EMS. To właśnie w tym stroju znajdują się polimerowe elektrody, które umożliwiają przesyłanie impulsów do mięśni brzucha i gwarantują precyzyjną stymulację. W kieszeni stroju znajduje się miejsce na konektor. Serce systemu MEON EMS łączy się bezprzewodowo z aplikacją, którą kieruje trener personalny. To on dobiera moc i częstotliwość impulsów, które oddziałują między innymi na mięśnie brzucha.

Podczas treningów z elektrostymulacją brzucha muszą być wykonywane ćwiczenia – ich intensywność zależy od potrzeb ćwiczącej osoby. Trener personalny stale czuwa nad tym, czy sylwetka jest prawidłowo ułożona, dzięki czemu zmniejsza się ryzyko kontuzji. Elektrostymulacja brzucha pobudza do pracy głęboko położone mięśnie, które zwykłymi ćwiczeniami trudno jest zaangażować do pracy. Oczywiście oprócz treningów EMS konieczne jest zastosowanie diety. W innym przypadku silne mięśnie będą ukryte pod warstwą tkanki tłuszczowej.

Dlaczego warto wybrać trening EMS?

Trening elektrostymulacji brzucha i reszty ciała pozwala nie tylko wzmacniać włókna mięśniowe, lecz także spalać dużą liczbę kalorii. To ważne, jeśli chcesz utrzymać ujemny bilans kaloryczny i schudnąć. Trening personalny z wykorzystaniem elektrostymulacji brzucha trwa pół godziny, z czego 10 minut to czas na rozgrzewkę. Tak krótki czas zajęć czyni innowacyjną metodę ćwiczeń idealną dla zapracowanych osób, które nie mogą spędzić wielu godzin w tygodniu na siłowni. W przypadku treningów EMS wystarczające będą dwie wizyty tygodniowo w studiu, żeby zawalczyć o płaski brzuch. Zajęcia z wykorzystaniem elektrostymulacji mięśni oddziałują nie tylko na brzuch, lecz także na inne partie ciała. Pobudzają metabolizm oraz umożliwiają spalenie dużej liczby kalorii – może być to nawet 1200 kcal! Dzięki temu przyspieszają redukowanie tkanki tłuszczowej, a jednocześnie wzmacniają mięśnie brzucha.

Dieta a płaski brzuch

Istnieje kilka zasad, którymi warto się kierować, kiedy chcesz osiągnąć płaski brzuch. Zadbaj o dodawanie warzyw do każdego posiłku – przyjmuje się, że warto dodawać około 150 g warzyw do wszystkich dań. Dobrze sprawdzą się pomidory, ogórki, cukinia czy marchew – decyduj się na sezonowe warzywa. Zimą włącz do diety zdrowe kiszonki, najlepiej przygotowane samodzielnie wcześniej. Wybieraj produkty, które zawierają błonnik. Składnik ten daje uczucie sytości, a nie jest kaloryczny. Wyeliminuj z diety bardzo kaloryczne produkty, na przykład makaron. Zwróć też uwagę na sposób przygotowywania posiłków – zamiast smażenia wybieraj gotowanie na parze. Pamiętaj o wypijaniu 2 litrów wody. Zrezygnuj z alkoholu, który zawiera mnóstwo kalorii.

Elektrostymulacja brzucha – efekty nie tylko w tej części ciała!

Efekty elektrostymulacji na brzuch potrafią być wyjątkowo spektakularne. Pamiętaj jednak, że zajęcia odbywają się w kostiumie, który pozwala również ćwiczyć inne partie ciała i na nich daje również doskonałe efekty. Dzięki temu elektrostymulacja na brzuch pomoże również na problemy z innymi częściami ciała, na przykład udami, które chcesz wysmuklić. Dzięki treningom EMS możesz wysmuklić sylwetkę. Duży wysiłek organizmu podczas zajęć przekłada się na duży wydatek energetyczny. To bardzo ważne, jeśli chcesz zrzucić zbędne kilogramy. Ujemny bilans kaloryczny jest do tego kluczem. Elektrostymulacja na brzuch i inne partie ciała to sposób, żeby zrzucić kilka nadprogramowych kilogramów.
Rezultatem elektrostymulacji jest również zredukowanie cellulitu. Problem pomarańczowej skóry dotyka zarówno bardzo szczupłe, jak i nieco grubsze osoby. W początkowych stopniach walka z tym przeciwnikiem jest łatwiejsza, więc warto zacząć ją od razu po zauważeniu. Świetnie sprawdzą się w tym celu treningi EMS, ponieważ podczas wykorzystywania impulsów dochodzi do rozprowadzania płynów ustrojowych i wody. To powoduje, że skóra staje się jędrniejsza, wygląda lepiej, a cellulitu z każdym treningiem jest coraz mniej. Żeby szybciej się go pozbywać, pamiętaj o piciu wody – około 2 litry dziennie to konieczność. Możesz dodatkowo stosować peeling wykonany samodzielnie z kawy. Pomocne będą też kosmetyki, które sprawią, że skóra będzie gładka i przyjemna w dotyku.
Elektrostymulacja jest też świetnym rozwiązaniem, gdy zmagasz się z bólem kręgosłupa. Ten problem dotyczy dużej części społeczeństwa, co jest związane z siedzącym trybem życia. Podczas zajęć EMS nie dochodzi do obciążania kręgosłupa i stawów, a głęboko położone włókna mięśniowe są wzmacniane. Dzięki temu z czasem zauważysz, że Twoje plecy stają się silniejsze, a ból zostaje zredukowany. Dzięki zajęciom poprawie ulegnie kondycja organizmu i siła mięśni. Skorzystaj z zajęć, jeśli jesteś długo po kontuzji i na lata sport nie był w planie Twojego dnia. Wybierz je również, jeśli masz duże doświadczenie, ale dotychczasowa aktywność przestała spełniać Twoje oczekiwania.
Z elektrostymulacji brzucha i innych części ciała możesz skorzystać nawet jako bardzo zapracowana osoba, ponieważ zajęcia nie zajmują wiele czasu. Odwiedzisz studio dwa razy w tygodniu, a półgodzinne zajęcia pozwolą Ci szybko cieszyć się efektami. Twoja skóra stanie się jędrniejsza, mięśnie mocniejsze, a brzuch będzie w końcu płaski.

MEON EMS 2019
Created by BRANDMA™