MEON EMS Impulse training > Blog > Płaski brzuch z elektrostymulacją mięśni – sprawdź dlaczego warto

Płaski brzuch z elektrostymulacją mięśni – sprawdź dlaczego warto

Płaski brzuch z elektrostymulacją mięśni – sprawdź dlaczego warto

Brzuch to dla wielu osób część ciała, której najbardziej się wstydzą. To na tym problematycznym obszarze często gromadzi się tkanka tłuszczowa, zwłaszcza u osób, których figurę określa się mianem jabłka. Tak popularne brzuszki nie przynoszą spektakularnych efektów, ponieważ nie likwidują tkanki tłuszczowej. O wiele lepiej sprawdzi się trening EMS, czyli połączenie ćwiczeń z elektrostymulacją mięśni. Dowiedz się więcej o innowacyjnej metodzie i jej oddziaływaniu na brzuch.

Mięśnie brzucha – co warto o nich wiedzieć?

Nim dowiesz się, jak walczyć o płaski brzuch z trenerem personalnym EMS, dowiedz się, jakie funkcje spełniają mięśnie znajdujące się w tym obszarze. Mięśnie brzucha odgrywają kilka ważnych ról – są przede wszystkim naturalnym pancerzem wraz z żebrami dla organów wewnętrznych. Do ich zadań należy również stabilizacja kręgosłupa, szczególnie w części lędźwiowej. Mięśnie gwarantują też właściwą postawę całej sylwetki. Umożliwiają skręty tułowia, odpowiadają również za jego zginanie. Pomagają też w oddychaniu i są ważne podczas porodu.

Trening EMS a brzuch

Trening EMS pobudza do jednoczesnej pracy różne mięśnie, również te brzucha. Zajęcia z wykorzystaniem elektrostymulacji mięśni odbywają się w specjalnym kombinezonie, który stanowi ważny elementem systemu MEON EMS. To właśnie w tym stroju znajdują się polimerowe elektrody, które umożliwiają przesyłanie impulsów do mięśni brzucha i gwarantują precyzyjną stymulację. W kieszeni stroju znajduje się miejsce na konektor. Serce systemu MEON EMS łączy się bezprzewodowo z aplikacją, którą kieruje trener personalny. To on dobiera moc i częstotliwość impulsów, które oddziałują między innymi na mięśnie brzucha.

Podczas treningów z elektrostymulacją mięśni muszą być wykonywane ćwiczenia – ich intensywność zależy od potrzeb ćwiczącej osoby. Trener personalny stale czuwa nad tym, czy sylwetka jest prawidłowo ułożona, dzięki czemu zmniejsza się ryzyko kontuzji. Elektrostymulacja brzucha pobudza do pracy głęboko położone mięśnie, które zwykłymi ćwiczeniami trudno jest zaangażować do pracy. Oczywiście oprócz treningów EMS konieczne jest zastosowanie diety. W innym przypadku silne mięśnie będą ukryte pod warstwą tkanki tłuszczowej.

Dlaczego warto wybrać trening EMS?

Trening elektrostymulacji mięśni brzucha i reszty ciała pozwala nie tylko wzmacniać włókna mięśniowe, lecz także spalać dużą liczbę kalorii. To ważne, jeśli chcesz utrzymać ujemny bilans kaloryczny i schudnąć. Trening personalny z wykorzystaniem elektrostymulacji trwa pół godziny, z czego 10 minut to czas na rozgrzewkę. Tak krótki czas zajęć czyni innowacyjną metodę ćwiczeń idealną dla zapracowanych osób, które nie mogą spędzić wielu godzin w tygodniu na siłowni. W przypadku treningów EMS wystarczające będą dwie wizyty tygodniowo w studiu, żeby zawalczyć o płaski brzuch. Zajęcia z wykorzystaniem elektrostymulacji mięśni oddziałują nie tylko na brzuch, lecz także na inne partie ciała. Pobudzają metabolizm oraz umożliwiają spalenie dużej liczby kalorii – może być to nawet 1200 kcal! Dzięki temu przyspieszają redukowanie tkanki tłuszczowej, a jednocześnie wzmacniają mięśnie brzucha.

Dieta a płaski brzuch

Istnieje kilka zasad, którymi warto się kierować, kiedy chcesz osiągnąć płaski brzuch. Zadbaj o dodawanie warzyw do każdego posiłku – przyjmuje się, że warto dodawać około 150 g warzyw do wszystkich dań. Dobrze sprawdzą się pomidory, ogórki, cukinia czy marchew – decyduj się na sezonowe warzywa. Zimą włącz do diety zdrowe kiszonki, najlepiej przygotowane samodzielnie wcześniej. Wybieraj produkty, które zawierają błonnik. Składnik ten daje uczucie sytości, a nie jest kaloryczny. Wyeliminuj z diety bardzo kaloryczne produkty, na przykład makaron. Zwróć też uwagę na sposób przygotowywania posiłków – zamiast smażenia wybieraj gotowanie na parze. Pamiętaj o wypijaniu 2 litrów wody. Zrezygnuj z alkoholu, który zawiera mnóstwo kalorii.

MEON EMS 2019
Created by BRANDMA™