MEON EMS Impulse training > Blog > Osiągnij cel z elektrostymulacją mięśni

Osiągnij cel z elektrostymulacją mięśni

Osiągnij cel z elektrostymulacją mięśni

Osiągnięcie wymarzonej sylwetki wymaga regularności i przestrzegania wielu zasad. Zaangażowanie to jednak nie wszystko – ważny jest również wybór odpowiedniej metody treningowej, która pozwoli Ci znacznie szybciej osiągnąć wymarzony cel. Praca nad sylwetką nie musi trwać przez rok, jeśli zdecydujesz się na trening personalny EMS. Połączenie ćwiczeń z elektrostymulacją mięśni cieszy się coraz większą popularnością ze względu na wyjątkową skuteczność. Dowiedz się więcej o EMS – metodzie, która poprawi Twoją kondycję.

Studio treningu EMS – dlaczego warto się tam udać?

W studiu treningu EMS skorzystasz ze skutecznego treningu, podczas którego będzie Ci towarzyszył wykwalifikowany trener personalny. Specjalista podczas pierwszego spotkania omówi z Tobą Twój stan zdrowia, zapyta o oczekiwania, a to pozwoli mu przygotować idealnie dopasowany do Twoich potrzeb plan treningowy. Podczas pierwszego treningu sprawdzisz, jakie uczucia towarzyszą impulsom i przekonasz się, że nie są one niczym nieprzyjemnym. Podczas wizyty w studiu EMS skoncentruj się na prawidłowym wykonywaniem ćwiczeń. Oczywiście w razie potrzeby Twoją sylwetkę poprawi trener personalny, który będzie towarzyszył Ci podczas całych zajęć. Ma on bowiem za zadanie obsługiwanie aplikacji, przy pomocy której dobierze moc i częstotliwość impulsów elektrycznych do Twoich możliwości.

Trening personalny EMS – jak działa?

Tradycyjna siłownia wciąż cieszy się zainteresowaniem, jednak nie jest najlepszą metodą treningową dla zapracowanych osób. Osiągnięcie celu przy pomocy ćwiczeń na siłowni wymaga poświęcenia kilku godzin w tygodniu, co dla wielu osób jest trudne do zorganizowania. Trening personalny EMS trwa znacznie krócej – całość to tylko pół godziny, dlatego na pewno zmieścisz go w swoim grafiku. Tak krótki czas ćwiczeń jest możliwy dzięki elektrostymulacji, która pobudza głęboko położone mięśnie do wzmożonej aktywności. Wysiłek jest więc intensywny, a Ty spalasz mnóstwo kalorii. Dzięki temu znacznie łatwiej utrzymać Ci ujemny bilans kaloryczny. Trening personalny EMS doskonale działa na wysmuklenie sylwetki, jednak ma znacznie więcej zadań. Zajęcia z wykorzystaniem elektrostymulacji pozwolą Ci zredukować cellulit, a także przyczynią się do zmniejszenia bólu mięśni. EMS to też metoda, która doskonale działa na ból pleców, który często wynika z siedzącego trybu życia.

Trening EMS – dla kogo się sprawdzi?

Dla jednej osoby najważniejszym celem ćwiczeń będzie wysmuklenie sylwetki, a dla innej zwiększenie kondycji. Niezależnie od tego, jaki jest Twój cel, możesz zdecydować się na zajęcia EMS. Są przeznaczone dla osób w różnym wieku i każdej płci. Odnajdą się na nich osoby zupełnie początkujące, takie, które chcą rozpocząć przygodę z aktywnością fizyczną. Trening EMS jest też rozwiązaniem dla tych, którzy po wielu latach przerwy, na przykład spowodowanej kontuzją, chcą wrócić do sportu, zwiększyć siłę mięśni i odzyskać kondycję. Zajęcia z wykorzystaniem elektrostymulacji mięśni to też rozwiązanie dla osób, które przestały zauważać efekty ćwiczeń na siłowni i potrzebują pomocy profesjonalnego trenera personalnego EMS. Jest niewiele przeciwwskazań do metody EMS, dlatego tak wielu osobom pozwala ona osiągnąć założony cel.

Jak wygląda trening EMS?

Trening odbywa się zawsze w towarzystwie trenera personalnego, którego zadaniem jest kontrolowanie, czy w prawidłowy sposób wykonujesz ćwiczenia. To specjalista zajmuje się dobieraniem mocy i częstotliwości impulsów elektrycznych w taki sposób, żeby zajęcia były dla Ciebie bezpieczne, a jednocześnie efektywne. Ćwiczenia odbywają się w specjalnym kombinezonie, w którym znajdują się polimerowe elektrody, a w kieszeni jest miejsce na konektor. To małe akcesorium, które ma za zadanie bezprzewodowo łączyć się z aplikacją sterowaną przez trenera. W czasie zajęć wykonywane są również ćwiczenia, których intensywność zależy od Twoich potrzeb.

MEON EMS 2019
Created by BRANDMA™