MEON EMS Impulse training > Blog > Odchudzanie z elektrostymulacją mięśni

Odchudzanie z elektrostymulacją mięśni

Odchudzanie z elektrostymulacją mięśni

Planujesz zrzucić zbędne kilogramy? Działaj wielotorowo, żeby szybciej osiągnąć efekt, jakiego potrzebujesz. Zadbaj o utrzymanie ujemnego bilansu kalorycznego, co stanie się znacznie łatwiejsze, jeśli wybierzesz skuteczną metodę treningową. Z tego artykułu dowiesz się, jak przeprowadzić proces odchudzania z treningami EMS oraz na co zwrócić szczególną uwagę, komponując codzienne posiłki. Dowiedz się, dlaczego elektrostymulacja na odchudzanie to doskonały pomysł.

Utrzymuj ujemny bilans kaloryczny

Zrzucenie zbędnych kilogramów wymaga utrzymywania ujemnego bilansu kalorycznego. Musisz więc zjadać mniej, niż spalasz. To, ile kalorii na dzień potrzebujesz, jest zależne od kilku czynników. Na dzienne zapotrzebowanie wpływa Twój wiek, aktywność fizyczna, a także praca. Zdecydowanie kaloryczność nie może być zbyt niska – popularne diety, na przykład 1000 kcal, prowadzą do szybkiego efektu jojo. Bezpieczne jest zmniejszenie kaloryczności o około 500 kcal, jednak warto skorzystać z pomocy specjalisty, który stworzy dla Ciebie plan żywieniowy idealnie dopasowany do potrzeb. Warto stosować też metody treningowe, które ułatwią spalenie większej liczby kalorii, a tym samym przyspieszą odchudzanie – elektrostymulacja jest jedną z nich.

Jak zmniejszyć kaloryczność diety?

Staraj się nie podjadać pomiędzy posiłkami. W Twojej diecie nie powinno być miejsca na słodycze czy chipsy – to przekąski, które mają zdecydowanie zbyt wiele kalorii, a nie dostarczają organizmowi wartościowych składników. Jeśli chcesz zjeść coś pomiędzy posiłkami, wybierz warzywa. Są zdrowe, a większość z nich ma niewiele kalorii. Staraj się również powoli przeżuwać każdy kęs jedzenia, ponieważ dopiero po około 15 minutach mózg otrzymuje informację, że głód został zaspokojony. Wolniejsze jedzenie przekłada się więc na zjadanie mniejszych porcji.

Trening personalny EMS – świetna metoda na odchudzanie

Dotychczasowe ćwiczenia przestały przynosić rezultaty? Zdecyduj się na trening personalny z wykorzystaniem EMS, dzięki któremu znów zaczniesz zauważać efekty. Podczas zajęć stosowany jest nowoczesny stymulator mięśni – odchudzanie staje się dzięki temu bardziej skuteczne. Będziesz ćwiczyć, a Twoje mięśnie będą stymulowane przez impulsy elektryczne. To gwarancja intensywnego wysiłku organizmu, a także przyspieszenia metabolizmu. Podczas zajęć spalisz wiele kalorii – ich liczba jest uzależniona między innymi od intensywności treningu. Duży wydatek energetyczny jest możliwy, ponieważ metoda EMS sprawia, że do pracy zaangażowanych jest około 90% włókien mięśniowych jednocześnie. Co ważne, organizm spala kalorie jeszcze długo po zakończeniu sesji treningowej, bo właśnie tak działa elektrostymulator – odchudzanie staje się dzięki temu mniej męczącym procesem.

Dowiedz się więcej o zaletach treningu EMS

Trening EMS jest przede wszystkim skuteczny, jednak to tylko jedna z jego wielu zalet. Elektrostymulacja mięśni jest bezpieczna – korzystają z niej nawet fizjoterapeuci, którzy wykorzystują ją, żeby przywrócić pacjentów do sprawności. Podczas każdej sesji czuwać nad Twoim bezpieczeństwem będzie trener personalny, który sprawdzi, czy w prawidłowy sposób wykonujesz ćwiczenia. Do zadań trenera będzie też należało obsługiwanie aplikacji będącej ważnym elementem systemu MEON EMS – to właśnie przy jej pomocy trener dopasuje moc i częstotliwość impulsów do Twoich potrzeb. Dzięki treningowi nie tylko wysmuklisz sylwetkę, lecz także zadbasz o wygląd skóry, która stanie się jędrniejsza. Zredukujesz cellulit, a poza tym uporasz się z bólem pleców, który często wynika z siedzącego trybu życia. Elektrostymulacja na odchudzanie działa wyjątkowo skutecznie, jednak jak widać potrafi też przynosić inne rezultaty.

Odchudzanie z elektrostymulacją mięśni – dla kogo?

Treningi z wykorzystaniem systemu MEON EMS są przystosowane dla osób w różnym wieku i o różnych możliwościach. Zajęcia z trenerem personalnym to gwarancja, że Twoje oczekiwania, kondycja i stan zdrowia będą wzięte pod uwagę, a plan treningowy zostanie idealny dostosowany do Twoich potrzeb. Ćwiczenia z wykorzystaniem elektrostymulacji mięśni są więc idealne dla osób początkujących, które chcą nie tylko schudnąć, lecz także wzmocnić ciało i poprawić kondycję. Elektrostymulacja na odchudzanie jest też dla tych, którym trening na zwykłej siłowni, bieganie czy aerobik nie przynoszą oczekiwanych efektów. Trening EMS to też sposób na odchudzanie dla wszystkich osób, którym brakuje czasu, żeby ćwiczyć kilka godzin w tygodniu. Zajęcia z wykorzystaniem elektrostymulacji zajmują tylko pół godziny, a wystarczy uczęszczać na nie dwa razy w tygodniu. Jak widzisz z treningu EMS chętnie skorzysta wiele osób. Chcesz zapewnić im dostęp do tej nowoczesnej metody ćwiczeń? Zdecyduj się na założenie studia MEON EMS Impulse Training. Wybierz bezpieczny biznes w oparciu o model franczyzowy.

Elektrostymulacja na odchudzanie – jak wygląda trening?

Tym, co odróżnia treningi z wykorzystaniem elektrostymulacji od innych, jest z pewnością strój. W przypadku zajęć na siłowni masz pełną dowolność, a najważniejsza jest wygoda. W przypadku treningów EMS ważny jest elektrostymulator – odchudzanie w znacznie szybszym tempie jest możliwe właśnie dzięki stymulacji mięśni przy pomocy impulsów. Na trening nie możesz więc włożyć ulubionych dresowych spodni oraz luźnego t-shirta. Konieczny jest strój, który niegdyś był dość niewygodną kamizelką z kablami ograniczającymi ruch. W studiach MEON EMS Impulse Training znajdziesz natomiast lekkie i wygodne kombinezony, które idealnie dopasowują się do sylwetki, a jednocześnie zapewniają swobodę ruchów. Są pozbawione zbędnych kabli, dlatego nie przeszkadzają podczas zajęć. Przewody nie są potrzebne, ponieważ strój bezprzewodowo łączy się z aplikacją. Kombinezon ma w sobie polimerowe elektrody najnowszej generacji – to między innymi dzięki nim krócej trwa odchudzanie. Elektrostymulacja jest możliwa nie tylko dzięki elektrodom, lecz także konektorowi.
Konektor można określić sercem systemu MEON EMS. To niewielkie, a bardzo ważne urządzenie, które włożysz do kieszeni kombinezonu. Akcesorium jest zasilane na baterię. Konektor to właśnie stymulator mięśni – odchudzanie jest dzięki niemu wyjątkowo efektywne. Ten wyjątkowo lekki element systemu jest bezprzewodowo połączony z aplikacją. Nią natomiast kieruje trener. Aplikacja charakteryzuje się przejrzystym interfejsem i jest intuicyjna. Specjalista może dzięki niej wybrać spośród programów masujących, relaksujących, ujędrniających i dopasować częstotliwość oraz moc impulsów do potrzeb osoby ćwiczącej. Dzięki tak nowoczesnemu systemowi elektrostymulacja na odchudzanie jest niezwykle skuteczna. Co ważne, nie wymaga tak częstych wizyt w studiu jak ma to miejsce w przypadku siłowni. Jest więc doskonałym rozwiązaniem dla osób, które dużo pracują, a jednocześnie zależy im na utrzymaniu rewelacyjnej kondycji, dużej siły mięśni oraz smukłej sylwetki.

MEON EMS 2019
Created by BRANDMA™