MEON EMS Impulse training > Blog > Jak szybko schudnąć po porodzie i powrócić do dawnej sylwetki?

Jak szybko schudnąć po porodzie i powrócić do dawnej sylwetki?

Jak szybko schudnąć po porodzie i powrócić do dawnej sylwetki?

Zastanawiasz się, jak szybko schudnąć po ciąży? Po porodzie zadbaj przede wszystkim o regenerację organizmu. Zależy Ci na tym, żeby szybko utracić wagę po ciąży? Pierwszym etapem starań niech będzie odpowiednia dieta, a następnie dołączysz do niej aktywność fizyczną. Kolejne zmiany wprowadzaj we własnym tempie i nie daj się namówić na diety cud. Podpowiadamy, jak zadbać o szybki spadek wagi po ciąży, pamiętając jednocześnie o zdrowiu.

Nadwaga po porodzie – z czego może wynikać?

Panuje błędne przekonanie, że w czasie ciąży trzeba jeść za dwoje. Jest jednak nieco inaczej – trzeba bowiem jeść dla dwojga. Oznacza to, że posiłki powinny być przede wszystkim zdrowe, ale porcje nie muszą być ogromne. Przyrost masy ciała w ciąży w dużej mierze zależy od wagi wyjściowej – niektóre kobiety tyją kilkanaście kilogramów, niektóre około 8-9 kg. Zdarza się jednak, że w ciąży pojawia się dodatkowe 20, a nawet więcej kilogramów, a to znacznie utrudnia powrót do formy po porodzie. Prawda jest więc taka, że o spadek wagi po porodzie warto zacząć walczyć jeszcze w trakcie ciąży, zachowując zdrowy rozsądek podczas spożywania posiłków i nie ulegać wszystkim zachciankom.

Odchudzanie po porodzie – kiedy rozpocząć?

Zdarza się, że niektóre kobiety w ogóle nie będą tego potrzebowały. Okaże się bowiem, że po kilku miesiącach właściwie wrócą do wagi sprzed ciąży. Nie każda jednak ma tyle szczęścia, a utrata wagi po porodzie wymaga czasem dużego wysiłku, a przede wszystkim czasu. Warto rozpocząć walkę o spadek wagi po ciąży od razu, jednak oczywiście bez intensywnej aktywności fizycznej. Ważne są szczególnie zdrowe i regularne posiłki. Pojawienie się dziecka na świecie zmienia wszystko. Maluch potrzebuje tyle uwagi, że najczęściej młoda mama może zapominać o swoich potrzebach. To sprawia, że kobieta je posiłki bardzo nieregularnie, a często są one nie za wysokiej jakości. Wynika to przede wszystkim z pośpiechu.

Co jeść, żeby schudnąć po porodzie?

Spadek wagi po ciąży jest możliwy, ale wymaga kilku wyrzeczeń. Warto wprowadzić do życia kilka zdrowych nawyków:

 • Jak najczęściej zastępuj słodycze owocami,
 • Odstaw gazowane napoje – czy wiesz, że szklanka coca-coli to około 100 kcal?
 • Szukaj zdrowszych zamienników – zamiast kajzerek zdecyduj się na ciemne pieczywo,
 • Dbaj o nawodnienie organizmu,
 • Jedz małe posiłki, ale często,
 • Staraj się jeść regularnie – jeden duży posiłek wieczorem to naprawdę zły pomysł.

Absolutnie nie stosuj też głodówek ani żadnych środków reklamowanych w internecie. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości, udaj się do specjalisty. Dietetyk ułoży dopasowany do Twoich potrzeb plan żywieniowy.

Jak schudnąć po ciąży? Co ćwiczyć?

Spadek wagi po ciąży często wymaga wprowadzenia aktywności fizycznej. Nie rzucaj się jednak na głęboką wodę. Rozpoczynaj od dłuższych spacerów z wózkiem oraz delikatnych ćwiczeń na leżąco – dzięki nim wzmocnisz brzuch. Po około 6 tygodniach możesz wprowadzić inną, bardziej intensywną aktywność. Taki czas pozwoli organizmowi zregenerować się po ogromnych zmianach, które przeszedł. Trzeba też pamiętać, że zalecenia są różne, a zależą między innymi od tego, czy poród był naturalny, czy było to cesarskie cięcie.

Warto rozpocząć od ćwiczeń na brzuch. Mogą one polegać na:

 • napinaniu i rozluźnianiu mięśni brzucha naprzemiennie,
 • wykonywaniu brzuszków,
 • unoszeniu miednicy podczas leżenia na plecach,
 • złączeniu kolan i pochylaniu ich w lewo i prawo w trakcie leżenia,
 • podciąganiu nóg do klatki piersiowej.

Pamiętaj, że może się nagle okazać, że na pierwszy rzut oka łatwe ćwiczenie jest dla Ciebie wciąż zbyt trudne. Zaprzestań treningu, jeśli:

 • zaczniesz krwawić,
 • zaczniesz drżeć,
 • poczujesz się słabo,
 • twoje rany zostaną naruszone,
 • poczujesz duży ból.

Jak schudnąć po cesarce?

Cesarskie cięcie – wbrew pozorom – nie jest łatwym porodem. Trzeba pamiętać, że to operacja, po której długo dochodzi się do siebie. Oczywiście, nie znaczy to, że utrata wagi po ciąży jest niemożliwa. Należy jednak pamiętać, że istnieją pewne ograniczenia. Przez kilka miesięcy absolutnie nie podejmuj się ćwiczeń z obciążeniami. Pozwalaj sobie na lekki wysiłek, żeby nie zaszkodzić zdrowiu.

Zastanawiając się, jak schudnąć po cesarce, weź pod uwagę lekkie ćwiczenia izometryczne. Polegają one na napinaniu i rozluźnianiu mięśni. Już następnego dnia po cesarce możesz rozpocząć ćwiczenia polegające, na przykład na zaciskaniu i rozluźnianiu pięści. Po cesarce zadbaj przede wszystkim o zdrowe odżywianie. Podobnie jak po porodzie naturalnym ważna jest regularność posiłków, dobre nawodnienie organizmu oraz odpowiednia wielkość porcji.

Jak szybko schudnąć po ciąży? Z treningiem EMS!

Kiedy poczujesz się lepiej i będziesz w stanie podjąć walkę o zrzucenie pozostałych kilogramów po porodzie, rozpocznij treningi EMS. Zastanawiając się, jak schudnąć po ciąży, weź pod uwagę konieczność utrzymania ujemnego bilansu kalorycznego. To jak najbardziej możliwe, jeśli wybierzesz odpowiednie ćwiczenia. Trening personalny EMS pozwala podczas półgodzinnej sesji pozbyć się nawet 500 kcal, a kolejne będą spalane jeszcze przez 24 godziny po zakończeniu ćwiczeń. Oznacza to, że jedne zajęcia z trenerem personalnym umożliwiają spalenie nawet 1200 kcal, a to wszystko w jedyne pół godziny. Dla młodej mamy tak krótki czas treningu jest bardzo ważny.

Wysoka efektywność ćwiczeń EMS wynika z wykorzystania elektrostymulacji mięśni. Podczas treningu stosuje się impulsy elektryczne, które pobudzają do pracy głęboko położone włókna mięśniowe. Dzięki impulsom połączonym z nieskomplikowanymi ćwiczeniami organizm pracuje na najwyższych obrotach. Co ważne, podczas zajęć nie potrzebujesz obciążenia, co chroni Cię przed kontuzją.

Zajęcia z wykorzystaniem elektrostymulacji są możliwe dzięki nowoczesnemu systemowi MEON EMS. Składa się na niego aplikacja, którą kieruje trener personalny. Aplikacja łączy się bezpośrednio z konektorem, a ten znajduje się w kieszeni kombinezonu. To właśnie dzięki konektorowi impulsy elektryczne trafią do Twoich mięśni, pobudzając je do wzmożonej aktywności. Zajęcia z wykorzystaniem systemu MEON EMS przyczyniają się do szybszego zrzucenia zbędnych kilogramów, ale dodatkowo stanowią świetny sposób na ujędrnienie skóry. Pozwalają również pozbyć się bólów kręgosłupa, dlatego są tak świetne dla młodej mamy.

Spadek wagi po ciąży a karmienie piersią

Za produkcję mleka odpowiada hormon – jest nim prolaktyna. Odpowiada on również za uczucie głodu. Może więc być tak, że podczas karmienia piersią odczuwasz wzmożony apetyt. Nagły napad głodu to oczywiście łatwa droga do sięgnięcia po niezdrową przekąskę. Warto jednak wiedzieć, że karmienie piersią ułatwia utratę wagi. Jak to możliwe? Otóż karmienie piersią prowadzi do utraty nawet 700 kcal dziennie, a to znacznie ułatwia zachowanie ujemnego bilansu energetycznego. Badania udowadniają, że kobiety, które karmią dziecko piersią dłużej niż pół roku, więcej chudną.

Należy pamiętać, żeby nie chudnąć zbyt szybko. Nagły spadek wagi po ciąży może bowiem doprowadzić do zatrzymania laktacji. Co ważne, podczas karmienia piersią nie można stosować popularnych diet eliminacyjnych i na przykład rezygnować z węglowodanów. Uważaj też na za duże ograniczenie kalorii – może ono doprowadzić do zmniejszenia ilości produkowanego mleka, a tym samym do niepotrzebnego stresu.

Utrata wagi po ciąży – co jeszcze warto wiedzieć?

Warto pamiętać o tym, że każda kobieta jest inna. Jedna nie będzie musiała włożyć za dużego wysiłku w powrót do wagi sprzed ciąży, a innej powrót do formy zajmie wiele miesięcy. Nie należy się więc porównywać, ponieważ może to doprowadzić do pojawienia się niepotrzebnego stresu, a nawet utraty motywacji. Jeśli wprowadzenie zdrowych nawyków żywieniowych, karmienie piersią oraz dbałość o aktywność fizyczną przez długi czas nie przynoszą efektów, warto zdecydować się na pomoc specjalisty. Konsultacja z dietetykiem pozwoli zauważyć własne błędy w komponowaniu posiłków, a także ułatwi komponowanie dań dopasowanych do potrzeb.

MEON EMS 2019
Created by BRANDMA™