MEON EMS Impulse training > Blog > Jak skutecznie pozbyć się cellulitu?

Jak skutecznie pozbyć się cellulitu?

Jak skutecznie pozbyć się cellulitu?

Cellulit dotyka zarówno osoby szczupłe, jak i mające nadprogramowe kilogramy. Występuje głównie na udach, ale zdarza się, że jest też widoczny na brzuchu. Ten kosmetyczny defekt może być trudny do zwalczenia, dlatego warto korzystać z kilku metod na pozbycie się pomarańczowej skórki jednocześnie. Wiele zależy od stopnia zaawansowania, ale też Twojej systematyczności. Połączenie kilku sposobów może dać widoczne rezultaty. Podpowiadamy, jakie są sposoby na redukcję cellulitu.

Redukcja cellulitu – od czego zacząć?

Przede wszystkim warto dowiedzieć się, czym jest cellulit i w jaki sposób powstaje. Tak zwana pomarańczowa skórka przypomina grudki, których powstawanie ma wiele przyczyn – zarówno związanych z nieodpowiednim trybem życia, jak i ze zdrowiem. Niewielka aktywność fizyczna, niezdrowa dieta, siedzący tryb życia, a nawet noszone na co dzień obcisłe spodnie – to wszystko może się przyczynić do powstawania cellulitu.

Są różne stopnie zaawansowania problemu – u niektórych cellulit jest widoczny wyłącznie podczas uciskania skóry, a u niektórych pozostaje widoczny gołym okiem, a czasem może być nawet bolesny. Walkę z tym trudnym przeciwnikiem warto zacząć już po wystąpieniu pierwszych objawów – wtedy z pewnością będzie łatwiej. Myśląc o tym, jak pozbyć się cellulitu, warto wziąć pod uwagę naprzemienne prysznice – nie zajmują wiele czasu, a działają skutecznie. Wystarczy, że podczas codziennej kąpieli będziesz naprzemiennie stosować ciepły prysznic z zimnym. Warto zmienić tryb życia na zdrowszy, pić więcej wody, zrezygnować z przetworzonej żywności. Trzeba zadbać o zdrową dietę i regularne ćwiczenia, żeby pozbyć się cellulitu.

Co na cellulit? Peeling!

Walkę z cellulitem prowadź również przy pomocy kosmetyków. Szczególnie miejsce na szafkach w Twojej łazience powinny zajmować peelingi. Jeśli wybierasz gotowy kosmetyk, stosuj go według wskazówek producenta. Możesz jednak wykonać peeling do walki z cellulitem samodzielnie w dosłownie kilka sekund. Wystarczy, że do porcji żelu do mycia dodasz łyżeczkę kawy. Zamiast peelingu możesz też zastosować popularny masaż na sucho, jednak zwróć uwagę, czy nie masz tendencji do powstawania tak zwanych pajączków. Masaż na sucho może pogłębić ten problem. Sposoby na cellulit wymagają od Ciebie cierpliwości. Pamiętaj, że nieprawidłowa dieta oraz ciasne ubrania i znikoma aktywność fizyczna przyczyniały się przez długi czas do powstawania pomarańczowej skórki, więc przeprowadzony kilka razy peeling i masaż nie zniwelują problemu w kilka dni.

Żeby pozbyć się cellulitu, możesz wykorzystać nie tylko masaż szczotką, lecz także masaż bańką chińską. Jest to jeden z najskuteczniejszych domowych sposobów. Większość kobiet, które go stosują, zauważają poprawę błyskawicznie. W zależności od zaawansowania problemu można się pozbyć cellulitu niemal zupełnie lub wyraźnie zmniejszyć jego widoczność. Taki masaż antycellulitowy wykorzystuje podciśnienie. Dzięki niemu poprawia się mikrokrążenie. Masaż antycellulitowy rozbija tkankę tłuszczową. Pozytywnie wpływa też na jędrność skóry. Żeby uzyskać efekty, trzeba dbać o regularność domowego zabiegu.

Cellulit – dieta, która pomoże Ci go zwalczyć

Dieta w walce z cellulitem również jest ważna. Odpowiedni sposób żywienia pozwoli Ci szybciej zredukować pomarańczową skórkę. Przede wszystkim pamiętaj o nawadnianiu organizmu – zrezygnuj ze słodkich napojów na rzecz niegazowanej wody, do której możesz dodać plasterek cytryny. To szczególnie dobre rozwiązanie na początku, gdy starasz się zmienić nawyki, a nie przepadasz za piciem wody. Uważaj również na gotowe soki dostępne na sklepowych półkach. Mogą mieć wysoką kaloryczność, a takich napojów warto unikać w walce ze skórką pomarańczową. Spożycie wody jest więc najlepszym i najzdrowszym rozwiązaniem. Soki lepiej przygotowywać samodzielnie.

W Twojej diecie nie powinno być miejsca na alkohol – odwadnia on bowiem organizm, a to zwiększa ryzyko wystąpienia cellulitu. W codziennym jadłospisie uwzględnij przyprawy, które sprawią, że redukcja cellulitu przebiegnie sprawniej. Kurkuma to jeden ze sprzymierzeńców w walce z pomarańczową skórką. Przyprawa znana z kuchni indyjskiej przyczynia się do pobudzenia krążenia oraz redukowania obrzęków.

Zastanawiając się, jak pozbyć się cellulitu, weź też pod uwagę stosowanie w codziennej diecie cynamonu. To składnik, który przyspiesza przemianę materii. Możesz stosować go nie tylko od wewnątrz, lecz także od zewnątrz. Zdrowa dieta sprzyjająca skutecznej walce z pomarańczową skórką powinna być też bogata w koper włoski, który wykazuje działanie moczopędne. Żeby pozbyć się pomarańczowej skórki, możesz też stosować mniszek lekarski. Pomaga on w wypłukaniu z organizmu substancji trujących.

Skuteczne ćwiczenia na cellulit na udach? Trening EMS!

Metodą zwalczania cellulitu są ćwiczenia. Najlepiej wykonywać je w towarzystwie trenera personalnego, który będzie sprawdzał, czy masz prawidłową postawę, dbał o Twoją motywację, a dodatkowo zapewniał Ci bezpieczeństwo podczas zajęć. Szybka redukcja cellulitu jest możliwa z wykorzystaniem treningu EMS. W trakcie zajęć łączone są ćwiczenia z elektrostymulacją mięśni, która przyczynia się do pobudzenia do pracy głęboko położonych włókien mięśniowych. EMS sprawia, że zwiększa się napięcie skóry, przez co staje się ona gładsza i jędrniejsza. Metoda jest stosowana w kosmetologii, ponieważ pozwala na rozprowadzenie płynów ustrojowych i wody. Treningi EMS prowadzą też do wysmuklenia sylwetki. Pobudzają metabolizm i pozwalają spalić dużą liczbę kalorii, dzięki czemu utrzymanie ujemnego bilansu energetycznego jest łatwiejsze. Ćwiczenia z wykorzystaniem elektrostymulacji pozwalają zredukować wagę i są skutecznym sposobem na cellulit tłuszczowy.

Co warto wiedzieć o treningach EMS?

Skuteczne ćwiczenia na cellulit na udach warto łączyć z elektrostymulacją mięśni. Wykorzystanie innowacyjnej metody pozwala znacznie szybciej zobaczyć pierwsze rezultaty. Treningi EMS odbywają się w specjalnym kombinezonie, który jest dopasowany do sylwetki, a jednocześnie zapewnia swobodę ruchów. W stroju znajdują się polimerowe elektrody – to właśnie dzięki nim dochodzi do precyzyjnej stymulacji mięśni. Trener personalny dobiera moc i częstotliwość impulsów, korzystając z aplikacji, która łączy się bezprzewodowo z konektorem znajdującym się w kieszeni kombinezonu. Podczas treningów EMS wykonywane są ćwiczenia – ich intensywność zależy od potrzeb i możliwości osoby trenującej.

Jak często korzystać z elektrostymulacji mięśni w walce z cellulitem?

Walka z cellulitem wymaga regularnego stosowania różnych metod, a jedną z najważniejszych są ćwiczenia. Wystarczą dwa zajęcia w tygodniu z trenerem personalnym EMS, żeby po około miesiącu cieszyć się pierwszymi efektami. Co ważne, trening trwa tylko pół godziny, więc sprawdzi się dla osób, które mają niewiele czasu i nie mogą sobie pozwolić na regularne wizyty na siłowni. Zajęcia z wykorzystaniem elektrostymulacji mięśni przyczynią się do redukcji cellulitu, a dodatkowo pozwolą zminimalizować bóle kręgosłupa oraz zwiększyć siłę mięśni.

Pamiętaj jednak – pozbyć cellulitu najłatwiej jest, działając wielotorowo. Warto więc stosować domowe sposoby na cellulit, żeby usuwać z organizmu nadmiar wody. Warto też zapomnieć o siedzącym trybie życia, a pamiętać o regularnej aktywności fizycznej. Niezależnie od postaci cellulitu warto zadbać o jego redukcję, najlepiej jednak robić to, gdy jest to pierwszy stopień. Szansa na to, że skórka pomarańczowa zniknie, jest wtedy największa.

MEON EMS 2019
Created by BRANDMA™