MEON EMS Impulse training > Blog > Jak dużo spalisz kalorii z treningiem EMS?

Jak dużo spalisz kalorii z treningiem EMS?

Jak dużo spalisz kalorii z treningiem EMS?

Twoja waga nie zmienia się od dłuższego czasu, mimo że stosujesz zdrową dietę i ćwiczysz? Być może problem leży w tempie metabolizmu, które u każdego jest inne. Zbyt wolny metabolizm sprawia, że proces odchudzania mimo Twoich starań nie przebiega zgodnie z oczekiwaniami. Tempo metabolizmu określa, z jaką szybkością zużywasz energię w ciągu dnia. Spalenie dużej liczby kalorii jest możliwe dzięki coraz popularniejszemu treningowi EMS. Dowiedz się więcej o wykorzystaniu elektrostymulacji mięśni w połączeniu z ćwiczeniami oraz zapotrzebowaniu kalorycznym. Podpowiadamy, ile kalorii na treningu EMS jesteś w stanie spalić.

Podstawowa przemiana materii – co to?

Jako podstawową przemianę materii (PPM) określa się minimalną liczbę kalorii, która jest potrzebna, żeby utrzymać podstawowe funkcje organizmu przez cały dzień i gdy znajduje się on w spoczynku. Energia jest zużywana na procesy życiowe takie jak oddychanie, krążenie krwi czy utrzymanie temperatury ciała. Podstawowa przemiana materii wynosi mniej więcej 1500 kcal, jednak jest zależna od wielu czynników. Wpływ na nią ma wiek, ale też płeć – u mężczyzn wydatek kaloryczny na utrzymanie podstawowych funkcji życiowych jest większy. Warto też zwrócić uwagę na masę mięśniową – kiedy jest jej więcej, PPM jest wyższa. Nie bez znaczenia są też choroby endokrynologiczne – u osób cierpiących na niedoczynność tarczycy PPM jest niższe, a u chorujących na nadczynność – wyższe. Nie oznacza to jednak, że chcąc schudnąć musisz przyjmować mniej niż 1500 kcal. Wszystko zależy od tego, ile uda Ci się spalić kalorii na EMS.

Czym jest ponadpodstawowa przemiana materii?

Ponadpodstawowa przemiana materii dotyczy dodatkowych czynności wykonywanych w ciągu dnia. Wiąże się z każdą, nawet najprostszą czynnością, na przykład myciem się, dojściem od domu na pobliski przystanek autobusowy czy wstaniem z łóżka. Ponadpodstawowa przemiana materii wiąże się też z pracą oraz aktywnością fizyczną. Uznaje się, że dodatkowe czynności zwiększają zapotrzebowanie kaloryczne o około 500–1000 kcal, jednak wszystko zależy od uprawianej dyscypliny sportowej i miejsca pracy. Ponadpodstawowa przemiana materii będzie więc wyższa u osób, które podczas pracy dużo się poruszają, a niższa u tych siedzących za biurkiem.

Oblicz swoje zapotrzebowanie kaloryczne

Diety znacznie ograniczające kaloryczność, na przykład do 1000 kcal, niestety wciąż cieszą się popularnością. Taki sposób żywienia jest niebezpieczny – może przyczynić się do zmniejszenia siły do aktywności fizycznej, ale nawet do braku energii do codziennych obowiązków. Tak mała liczba kalorii może też doprowadzić do wystąpienia różnych niedoborów i znacznie zwiększa ryzyko wystąpienia efektu jojo, którego chce przecież uniknąć każda osoba stosująca dietę. Warto obliczyć, ile energii potrzebuje Twój organizm, a następnie odjąć od wyniku bezpieczną liczbę kalorii i starać się jej nie przekraczać na co dzień. Warto zdecydować się też na trening EMS – kalorie będą spalane nawet przez 24 godziny po jego zakończeniu. Jednym ze sposobów na obliczenie zapotrzebowania kalorycznego jest skorzystanie ze wzoru Harrisa-Benedicta.

Wzór dla kobiet to:

655,1 + (9,567M) + (1,85W) – (4,68L)

Dla mężczyzn to:

66,47 + 13,7M + 5,0W – 6,76L

M – oznacza wagę w kilogramach

W – wzrost w centymetrach

L – wiek w latach

Obliczmy więc przykładowo podstawową przemianę materii dla 25-letniej kobiety, która mierzy 175 cm wzrostu i waży 58 kg.

655,1 + (9,567M) + (1,85W) – (4,68L) = 655,1 + 554,9 + 323,8 – 117 = 1416,8

Podstawowa przemiana materii w tym przypadku to 1416,8, jednak trzeba jeszcze dodać do niej energię na codzienne aktywności. W tym celu należy skorzystać ze współczynnika aktywności fizycznej PAL.

1,2 – dla pacjenta chorego

1,4 – niska aktywność fizyczna, praca siedząca

1,5 lub 1,6 – umiarkowana aktywność

1,75 – ćwiczenia kilka razy w tygodniu

2,0 – bardzo aktywny tryb życia

2,2 – wyczynowe uprawianie sportu

Do obliczenia wykorzystaj PAL oraz PPM, a wzór wygląda tak:

PAL x PPM

Załóżmy, że kobieta z poprzedniego przykładu nie ćwiczy za dużo i ma siedzącą pracę.

1,4 x 1416,8 = 1983,52 – właśnie tyle wynosi jej całkowita przemiana materii

 

Spalanie kalorii a ćwiczenia

Aktywność fizyczna to jedyny sposób, żeby skutecznie spalać kalorie. Niestety nie każde ćwiczenia przynoszą tak samo dobre rezultaty. Wiele też zależy od Twojej wagi. Na wydatek energetyczny wpływa również Twoje zaangażowanie w trening – wybierasz szybki marsz, czy wolisz bardzo szybki bieg? Żadna z aktywności nie może się jednak równać treningowi EMS, który przyspiesza metabolizm i pozwala spalić wiele kalorii, co sprawia, że utrzymanie ujemnego bilansu energetycznego staje się znacznie łatwiejsze. Ile można schudnąć dzięki treningowi EMS? Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Oczywiste jest, że waga będzie leciała w dół szybciej osobie z dużą nadwagą niż takiej, która chce stracić jedynie 3–4 kg. Każdy jednak może osiągnąć takie efekt, jakiego potrzebuje ze względu na wydatek kaloryczny podczas treningu EMS.

Trening EMS – ile kalorii można podczas niego spalić?

Trening EMS to bardzo skuteczna metoda na odchudzanie. Połączenie ćwiczeń z elektrostymulacją mięśni sprawia, że organizm pracuje na wysokich obrotach, a wydatek energetyczny jest naprawdę wysoki. Ile kalorii trening EMS pozwala spalić? To, ile kalorii spalisz w trakcie treningu, jest zależne od różnych czynników, na przykład intensywności ćwiczeń. Uznaje się, że podczas jednych zajęć z trenerem personalnym możesz spalić około 500 kcal, a kolejne będziesz spalać jeszcze przez 24 godziny po zakończeniu sesji treningowej. Łącznie może to być więc nawet 1200 kcal, a trening EMS trwa tylko pół godziny, z czego 20 minut to właściwy trening, a 10 minut trwa rozgrzewka.

Efektywność treningu EMS – z czego wynika?

Podczas treningu EMS do pracy zostaje pobudzonych około 90% włókien mięśniowych, co jest możliwe dzięki łączeniu ćwiczeń z elektrostymulacją mięśni. Do treningu wykorzystywany jest system MEON EMS, który umożliwia przeprowadzenie efektywnych zajęć przez trenera personalnego. Jednym z elementów systemu jest strój, który dobrze przylega do sylwetki, ale zapewnia swobodę ruchów. Kombinezon zawiera polimerowe elektrody, które precyzyjnie stymulują mięśnie. W kieszeni stroju znajduje się konektor, czyli niewielkie akcesorium przeznaczone do bezprzewodowego łączenia z aplikacją obsługiwaną przez trenera personalnego. Przy pomocy aplikacji trener personalny dopasowuje moc i częstotliwość impulsów do Twoich potrzeb w taki sposób, żeby zajęcia były efektywne.

Poznaj zalety treningu EMS

Trening EMS jest skuteczny, jednak to tylko jedna z wielu jego zalet. Ćwiczenia z wykorzystaniem elektrostymulacji mięśni są też świetnym sposobem na walkę z cellulitem. EMS pozwoli Ci ujędrnić skórę, ale przyczyni się też do zmniejszenia bólu pleców wynikającego z siedzącego trybu życia. Zaletą zajęć z trenerem personalnym jest możliwość dopasowania ich do indywidualnych potrzeb. Elektrostymulacja mięśni sprawdzi się dla osób, które dopiero rozpoczynają przygodę ze sportem, chcą schudnąć, ale też poprawić kondycję i wzmocnić mięśnie. Zajęcia będą też odpowiednie dla osób, którym ich ulubiona aktywność przestała przynosić korzyści w postaci przyspieszania procesu odchudzania. To też metoda treningowa dla osób, które nie mają zbyt wiele czasu. Wiele aktywności wymaga nawet kilku godzin w tygodniu, żeby przynieść oczekiwane efekty. Z metodą EMS jest inaczej – dwa spotkania w tygodniu w studiu są wystarczające, żeby po około miesiącu cieszyć się pierwszymi rezultatami. Ile można schudnąć dzięki treningowi EMS? Zapytaj trenera, na jakie efekty możesz liczyć. Ujemny bilans kaloryczny dzięki EMS z pewnością przyspieszy proces odchudzania.

MEON EMS 2019
Created by BRANDMA™