MEON EMS Impulse training > Blog > Jak często trenować z trenerem personalnym?

Jak często trenować z trenerem personalnym?

Jak często trenować z trenerem personalnym?

Treningi z trenerem personalnym cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Wynika to z możliwości uzyskania doskonałych efektów bez ryzyka wystąpienia kontuzji. Wykwalifikowana osoba czuwa bowiem nad prawidłowym wykonywaniem ćwiczeń i dobiera ich intensywność do możliwości trenującego, tym samym chroniąc go przed urazami. Rzeźbienie wymarzonej sylwetki wymaga systematyczności. Ile razy w tygodniu należy korzystać z treningu personalnego? Podpowiadamy.

Trening personalny na siłowni – ile razy w tygodniu?

Przed rozpoczęciem treningów personalnych na siłowni trener przeprowadza wywiad. Dowiaduje się na nim więcej o przebytych kontuzjach, przewlekłych chorobach, oczekiwanych rezultatach oraz fizycznych możliwościach. Po ułożeniu treningu czas na rozpoczęcie sesji treningowych. Ich częstotliwość zależna jest od wielu czynników, na przykład Twojego budżetu, ale też ilości czasu, jaką możesz poświęcić na trenowanie. W dużej mierze zależy też od samego trenera, który doradzi Ci, jaka liczba spotkań umożliwi zrealizowanie celów.

Ile razy w tygodniu trening personalny powinien być przeprowadzony, żeby uzyskać oczekiwane rezultaty? Odpowiedź na to pytanie nie jest łatwa. Jeden trening trwa około godziny. Nie każdy może poświęcić taką ilość czasu na ćwiczenia kilka razy w tygodniu. 3-4 treningi personalne w tygodniu to optymalna liczba spotkań, które pozwolą na sprawne rzeźbienie sylwetki pod okiem specjalisty.

Wypróbuj trening personalny EMS

Wybierz swoje studio i zapisz się na trening próbny od 49zł

Trening personalny EMS – ile razy w tygodniu?

Nie masz czasu na tak częste spotkania z trenerem? To nie znaczy, że musisz rezygnować ze skutecznego treningu personalnego. Wystarczy, że zdecydujesz się na ćwiczenia z elektrostymulacją mięśni. Trening personalny EMS trwa znacznie krócej, bo jedyne pół godziny, podczas których do pracy pobudzone będzie około 90% włókien mięśniowych jednocześnie. Efektywna praca organizmu sprawia, że wystarczą dwa treningi personalne EMS w tygodniu, żeby w krótkim czasie cieszyć się pierwszymi efektami. Ćwiczenia z wykorzystaniem metody elektrostymulacji mięśni są więc rozwiązaniem dla osób zapracowanych, które nie mogą sobie pozwolić na częste i długie wizyty na siłowni, a jednocześnie zależy im na efektach. Każdy trening EMS jest treningiem personalnym. Zawsze bowiem nad ćwiczącą osobą czuwa wykwalifikowany specjalista, który dba o poprawność wykonywanych ćwiczeń, ale też dobiera moc i częstotliwość impulsów elektrycznych do możliwości trenującego.

Poznaj korzyści regularnych treningów z trenerem personalnym

Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na treningi personalne na siłowni czy bardziej skuteczne i wymagające mniej czasu treningi EMS, pamiętaj o regularności. Dzięki systematycznemu uczęszczaniu na treningi pod okiem specjalisty z pewnością wzmocnisz mięśnie głębokie i wyrzeźbisz sylwetkę. W przypadku treningów EMS zyskasz też jędrniejszą skórę, a poza tym pozbędziesz się bólu pleców, a to wszystko bez obciążenia stawów.

MEON EMS 2019
Created by BRANDMA™