MEON EMS Impulse training > Blog > Jak często trenować z trenerem personalnym?

Jak często trenować z trenerem personalnym?

Jak często trenować z trenerem personalnym?

Treningi z trenerem personalnym cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Wynika to z możliwości uzyskania doskonałych efektów bez ryzyka wystąpienia kontuzji. Wykwalifikowana osoba czuwa bowiem nad prawidłowym wykonywaniem ćwiczeń i dobiera ich intensywność do możliwości trenującego, tym samym chroniąc go przed urazami. Rzeźbienie wymarzonej sylwetki wymaga systematyczności. Ile razy w tygodniu należy korzystać z treningu personalnego? Podpowiadamy.

Trening personalny na siłowni – ile razy w tygodniu?

Przed rozpoczęciem treningów personalnych na siłowni trener przeprowadza wywiad. Dowiaduje się na nim więcej o przebytych kontuzjach, przewlekłych chorobach, oczekiwanych rezultatach oraz fizycznych możliwościach. Po ułożeniu treningu czas na rozpoczęcie sesji treningowych. Ich częstotliwość zależna jest od wielu czynników, na przykład Twojego budżetu, ale też ilości czasu, jaką możesz poświęcić na trenowanie. W dużej mierze zależy też od samego trenera, który doradzi Ci, jaka liczba spotkań umożliwi zrealizowanie celów.

Ile razy w tygodniu trening personalny powinien być przeprowadzony, żeby uzyskać oczekiwane rezultaty? Odpowiedź na to pytanie nie jest łatwa. Jeden trening trwa około godziny. Nie każdy może poświęcić taką ilość czasu na ćwiczenia kilka razy w tygodniu. 3-4 treningi personalne w tygodniu to optymalna liczba spotkań, które pozwolą na sprawne rzeźbienie sylwetki pod okiem specjalisty.

Wypróbuj trening personalny EMS

Wybierz swoje studio i zapisz się na trening próbny od 49zł

Treningi personalne EMS – ile razy w tygodniu?

Nie masz czasu na tak częste spotkania z trenerem? To nie znaczy, że musisz rezygnować ze skutecznego treningu personalnego. Wystarczy, że zdecydujesz się na ćwiczenia z elektrostymulacją mięśni. Trening personalny EMS trwa znacznie krócej, bo jedyne pół godziny, z czego 10 minut jest poświęconych na rozgrzewkę, a właściwy trening trwa 20 minut. W trakcie aktywności fizycznej pod okiem trenera do pracy pobudzone będzie około 90% włókien mięśniowych jednocześnie. Efektywna praca organizmu sprawia, że wystarczą dwa treningi personalne EMS w tygodniu, żeby w krótkim czasie cieszyć się pierwszymi efektami. Ćwiczenia z wykorzystaniem metody elektrostymulacji mięśni są więc rozwiązaniem dla osób zapracowanych, które nie mogą sobie pozwolić na częste i długie wizyty na siłowni, a jednocześnie zależy im na efektach. Każdy trening EMS jest treningiem personalnym. Zawsze bowiem nad ćwiczącą osobą czuwa wykwalifikowany specjalista, który dba o poprawność wykonywanych ćwiczeń, ale też dobiera moc i częstotliwość impulsów elektrycznych do możliwości trenującego. To dzięki profesjonaliście trening personalny z zastosowaniem elektrostymulacji jest bezpieczny.

Poznaj korzyści regularnych treningów z trenerem personalnym

Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na treningi personalne na siłowni czy bardziej skuteczne i wymagające mniej czasu treningi EMS, pamiętaj o regularności. Dzięki systematycznemu uczęszczaniu na treningi pod okiem specjalisty z pewnością wzmocnisz mięśnie głębokie i wyrzeźbisz sylwetkę. W przypadku treningów EMS zyskasz też jędrniejszą skórę, a poza tym pozbędziesz się bólu pleców, a to wszystko bez obciążenia stawów. Trening personalny jest bezpieczniejszy niż indywidualnie, na przykład w domu, wykonywane ćwiczenia. Warto rozpocząć tę przygodę, jeśli zależy Ci, żeby znów zacząć trenować po dłuższej przerwie, na przykład wywołanej kontuzją. Trenerzy personalni potrafią dopasować zajęcia do osób po urazach, chcących wrócić do sportu, a także do osób starszych.

Trener osobisty będzie też dla Ciebie motywacją do wykonywania ćwiczeń. Niektórzy korzystają z zajęć grupowych, gdzie zyskują motywację od innych ćwiczących, a dla innych idealny będzie dobry trener personalny. Po umówieniu się z drugim człowiekiem trudniej przecież zrezygnować, kiedy dopadnie Cię chwilowe lenistwo. Trener personalny dostosuje zajęcia do Twoich możliwości, układając odpowiedni plan treningowy, a tym samym dbając o Twoje zdrowie. Ty będziesz ćwiczyć, a specjalista sprawdzi Twoją technikę. Wykwalifikowany trener będzie przy Tobie cały czas podczas zajęć. Regularne korzystanie z trenera personalnego pozwoli Ci cieszyć się szybciej widocznymi efektami. W przypadku zajęć z wykorzystaniem elektrostymulacji mimo niewielkich możliwości czasowych uda Ci się podczas treningów rozbudować masę mięśniową, wzmocnić organizm czy pozbyć się cellulitu. Efekty procesu odchudzania są zależne nie tylko od treningów, lecz także diety. Zadbaj więc o odpowiednie odżywianie, które w połączeniu z regularnymi treningami przyniesie wymierne korzyści.

MEON EMS 2019
Created by BRANDMA™