MEON EMS Impulse training > Blog > Ile kosztuje trener personalny?

Ile kosztuje trener personalny?

Ile kosztuje trener personalny?

Ćwiczenia z trenerem personalnym cieszą się dużym zainteresowaniem. Pozwalają bowiem na szybkie i bezpieczne rzeźbienie sylwetki pod okiem osoby, która rozwieje wątpliwości dotyczące treningu oraz przedstawi najlepszy plan, dopasowany do osoby ćwiczącej. Wiele osób podkreśla jednak wysoką cenę treningu z trenerem personalnym. Podpowiadamy, z czego wynikają koszty indywidualnych zajęć z wykwalifikowaną osobą i czy faktycznie są tak wysokie, jak wydają się na pierwszy rzut oka.

Za co płacimy trenerowi personalnemu?

Nim dowiesz się, ile kosztuje trener personalny, dowiedz się, dlaczego jego usługa jest płatna. Trener personalny to osoba, która będzie obecna podczas treningu i wskaże Ci, jak we właściwy sposób wykonywać poszczególne ćwiczenia. To jednak tylko część z wielu jego zadań. Trener rozpisuje plan treningowy, często prowadzi też konsultacje dietetyczne, pomagając Ci skomponować właściwe posiłki, a dodatkowo jest osobą, dzięki której wzrośnie Twoja motywacja. Trener personalny działa więc kompleksowo – dba o Twoje ciało, ale nie zapomina też o psychice. Wspiera Cię w gorszych momentach, dzięki czemu Twoja motywacja do treningów nie maleje i wciąż spotykacie się na sali treningowej.

Cena trenera personalnego to również cena za jego wiedzę, która dotyczy anatomii człowieka, pracy po kontuzjach, stopniowego przyzwyczajania do aktywności. W przypadku treningów z wykorzystaniem elektrostymulacji trener musi też znać zasady działania systemu MEON EMS, musi umieć obsługiwać aplikację, a także wiedzieć, w jaki sposób dobierać moc i częstotliwość impulsów do osoby ćwiczącej. Oczywiście czuwa też nad właściwym wykonywaniem prostych ćwiczeń. Kwalifikacje trenera personalnego EMS potwierdza certyfikat, który daje Ci pewność pracy ze specjalistą.

Ile kosztuje trening personalny na tradycyjnej siłowni?

Ćwiczenia na tradycyjnej siłowni często wymagają wykorzystania obciążeń, których używanie samemu może skończyć się kontuzją. Warto więc skorzystać z pomocy trenera personalnego, który dopasuje trening do możliwości osoby ćwiczącej i zadba o właściwe wykonywanie ćwiczeń. Zastanawiasz się, ile kosztuje godzina treningu personalnego na tradycyjnej siłowni? Rozbieżności są bardzo duże i zależą między innymi od miasta – najdrożej jest w dużych miastach, szczególnie w Warszawie. Cena trenera personalnego zależy też od renomy klubu, w którym trener prowadzi ćwiczenia. Jest zależna od wyposażenia siłowni – chodzi nie tylko o urządzenia do ćwiczeń, lecz także o wygląd pozostałych miejsc w klubie, na przykład przebieralni. Mniej więcej cena treningu z trenerem personalnym to około 100-200 zł za godzinę. Warto spotkać się z nim częściej niż raz w tygodniu, co znacznie podnosi miesięczne koszty takiej usługi.

Cena trenera personalnego – o czym jeszcze warto pamiętać?

Na koszt trenera personalnego składa się nie tylko wiedza, lecz także doświadczenie. Dobry trener wysłucha Twoich oczekiwań i dopasuje ćwiczenia w taki sposób, żeby rozwijać tę partię ciała, na której szczególnie Ci zależy, lub przeprowadzić skuteczny trening ogólnorozwojowy. Usługa jest więc w pełni dopasowana do Ciebie. Nie można zapominać, że obecność trenera podczas ćwiczeń gwarantuje Ci bezpieczeństwo. Samodzielne dobieranie obciążeń może przyczynić się do kontuzji, zwłaszcza jeśli podejdziesz do tego zbyt ambicjonalnie. Nieprawidłowe wykonywanie nawet najprostszych ćwiczeń też może przyczynić się do urazów. Przeciążenie kręgosłupa, naciągnięcie mięśni czy skręcenia – tym może skończyć się zła technika podczas aktywności fizycznej.

Jeśli koszt trenera personalnego jest dla Ciebie nieco za wysoki, możesz go obniżyć, decydując się na zajęcia w większej grupie czy parze. Ma to jeszcze jedną zaletę – partnerzy do treningu staną się dla Ciebie dodatkową motywacją. Należy jednak dobrać osoby, które mają podobne oczekiwania względem treningów.

Ile kosztuje trening personalny EMS?

Inaczej wygląda cennik trenera personalnego w przypadku studiów prowadzących ćwiczenia z wykorzystaniem elektrostymulacji mięśni. Treningi EMS od razu zawierają w sobie usługę trenera personalnego, dzięki czemu masz pewność, że wykwalifikowana osoba będzie Ci towarzyszyła podczas zajęć. Pojedynczy trening to koszt podobny do ćwiczeń z trenerem na siłowni, jednak koszt ogólny jest znacznie mniejszy, ponieważ wystarczą jedynie dwa spotkania w tygodniu, żeby szybko cieszyć się efektami. Możesz też zdecydować się na wykupienie pakietu – dzięki temu cena treningu personalnego ulegnie zmniejszeniu. Zakup pakietu to nie tylko niższy koszt pojedynczego spotkania z trenerem personalnym, lecz także zwiększenie motywacji do ćwiczeń. Z wykupionych zajęć wielu osobom trudniej jest zrezygnować.

Dlaczego trener personalny jest niezbędny podczas treningu EMS?

Trening EMS to zawsze trening personalny. Ćwiczenia z wykorzystaniem elektrostymulacji mięśni – choć bezpieczne – nie mogą być wykonywane samodzielnie. Na koszt treningu personalnego EMS składa się między innymi obecność trenera, który obsługuje aplikację, a poprzez nią wysyła impulsy elektryczne o określonej mocy i częstotliwości. Zadaniem trenera personalnego podczas sesji z wykorzystaniem elektrostymulacji mięśni jest też sprawdzanie, czy wykonujesz ćwiczenia prawidłowo. Podczas treningów EMS ćwiczenia są nieskomplikowane, ale o prawidłową technikę zawsze należy dbać. Cena treningu personalnego to nie tylko opieka trenera, lecz także koszty nowoczesnego systemu MEON EMS, który gwarantuje większą efektywność niż w przypadku tradycyjnych ćwiczeń na siłowni. Jedna jednostka treningowa gwarantuje bowiem spalenie około 1200 kcal, a to znacznie ułatwia utrzymanie ujemnego bilansu energetycznego, który jest niezbędny do redukowania wagi.

Poznaj zalety treningu personalnego EMS

Zastanawiając się nad tym, ile kosztuje trening z trenerem osobistym, zawsze bierz pod uwagę liczbę spotkań, które będą potrzebne, żeby cieszyć się efektami. Jak już wiesz, trening z wykorzystaniem elektrostymulacji mięśni wiąże się z dużym wydatkiem energetycznym. Ćwiczeniom towarzyszy pobudzenie do pracy aż 90% włókien mięśniowych równocześnie. Aktywność pozwala wzmocnić mięśnie głębokie, a dodatkowo przyczynia się do ujędrnienia skóry i skutecznie walczy z bólem kręgosłupa. Cena treningu personalnego może się wydawać wysoka, jednak jak widzisz, ćwiczenia przynoszą wiele wymiernych korzyści, a to wszystko w krótkim czasie, ponieważ jedna sesja trwa tylko pół godziny.

Ćwiczenia pod okiem wykwalifikowanego trenera personalnego odbywają się w specjalnym kombinezonie. Jest on wykonany z trwałych materiałów, dlatego można go prać. Kombinezon przylega do ciała i zapewnia swobodę ruchów. Do kieszeni wkłada się konektor, który łączy się z aplikacją. To właśnie dzięki niej trener personalny może zarządzać aplikacją, przesyłając impulsy elektryczne.

MEON EMS 2019
Created by BRANDMA™