MEON EMS Impulse training > Blog > Fakty i mity na temat treningu EMS

Fakty i mity na temat treningu EMS

Fakty i mity na temat treningu EMS

Trening EMS zyskuje na popularności ze względu na swoją skuteczność, łatwość wykonywania oraz niewielką ilość czasu, którą trzeba na niego poświęcić. Wokół tej innowacyjnej metody narosło wiele mitów. Przeczytaj nasz artykuł, żeby rozwiać swoje wątpliwości i poznać fakty dotyczące treningu EMS. Ile kosztuje, jakie ma opinie, dla kogo jest przeznaczony i czy warto go stosować – tego dowiesz się z pozostałej części tekstu.

Czy trening EMS jest bezpieczny?

Elektrostymulacja, elektrody, impulsy – te słowa mogą sprawiać, że metoda EMS zostanie odebrana jako skuteczna, ale niebezpieczna dla zdrowia. Jest zupełnie inaczej! Elektrostymulacja mięśni to metoda, z której od lat korzystają fizjoterapeuci. To jeden ze sposobów radzenia sobie z urazami i różnymi dolegliwościami, co jest widoczne również podczas ćwiczeń z trenerem EMS. Dzięki treningowi można nie tylko zadbać o sylwetkę, lecz także złagodzić ból pleców, a dodatkowym plusem będzie ujędrnienie skóry i zniwelowanie uciążliwego cellulitu.

Trening EMS – dla kogo?

Trener EMS poprowadzi przez tę metodę ćwiczeń każdego, kto zechce odmienić swoją sylwetkę. Metoda ćwiczeń jest idealna dla osób zapracowanych, ponieważ nie zajmuje wiele czasu. To trening dla osób aktywnych, ale też takich, które chcą wrócić do ćwiczeń, a ich kondycja nie jest w najlepszym stanie. Trener EMS pomoże również dobrać aktywność do osoby po kontuzji. Metoda elektrostymulacji nie obciąża stawów, ponieważ nie wymaga używania sztangi. Przeciwwskazania do EMS również istnieją – aktywności nie można stosować podczas ciąży oraz przez kilka tygodni po urodzeniu dziecka. Do przeciwwskazań do treningu EMS należy też rozrusznik serca.

Wysoka cena treningu EMS – czy to prawda?

Wiele osób zastanawia się, ile kosztuje trening EMS. Po sprawdzeniu cena wydaje się dość wysoka, jednak trzeba pamiętać, że jest w nią wliczona pomoc trenera EMS. W przypadku treningu na zwykłej siłowni – choć wstęp na nią jest atrakcyjny cenowo – już po doliczeniu kosztów trenera personalnego okazuje się, że koszty tradycyjnej aktywności i innowacyjnej metody są zbliżone. Najcenniejszy jest jednak czas, który można zaoszczędzić, decydując się na półgodzinne ćwiczenia EMS. W przypadku siłowni potrzebne jest kilka treningów w tygodniu trwających przynajmniej godzinę. Metoda EMS pozwoli Ci więc zadbać również o inne pasje.

Wypróbuj trening personalny EMS

Wybierz swoje studio i zapisz się na trening próbny od 49zł

Wady EMS – czy istnieją?

Trening EMS opinie ma wyjątkowo dobre. Wiele osób ceni sobie skuteczność ćwiczeń, a także krótki czas ich wykonywania przy pomocy trenera EMS. Opinie o treningu EMS mówią także o efekcie ujędrnienia skóry oraz złagodzenia bólu pleców. Przed podjęciem decyzji wiele osób szuka wad EMS. Zastanawiający może być ból podczas ćwiczeń. Okazuje się jednak, że metoda elektrostymulacji jest intensywna, ale nie towarzyszą jej nieprzyjemne dolegliwości. To możliwe dzięki trenerowi EMS, który dopasowuje siłę impulsów do ćwiczącego, zwiększając ją wraz z nabieranym przez ćwiczącą osobę doświadczeniem.

Pierwsze efekty treningu EMS – kiedy można je zauważyć?

Jednym z najczęściej zadawanych pytań odnośnie do metody EMS jest: jak szybko zobaczę efekty? Oczywiście wiele zależy od tego, jak wygląda sylwetka przed rozpoczęciem treningów, jaką dietę prowadzi trenujący i jak intensywne będą ćwiczenia. Zmiennych jest wiele, jednak pierwsze efekty treningu EMS są widoczne już po kilku treningach. Trzymanie odpowiedniego sposobu żywienia pozwala na osiągnięcie rezultatów kilka razy szybciej niż w przypadku ćwiczeń na siłowni.

MEON EMS 2019
Created by BRANDMA™