MEON EMS Impulse training > Blog > Fakty i mity na temat treningu EMS

Fakty i mity na temat treningu EMS

Fakty i mity na temat treningu EMS

Trening EMS zyskuje na popularności ze względu na swoją skuteczność, łatwość wykonywania oraz niewielką ilość czasu, którą trzeba na niego poświęcić. Wokół tej innowacyjnej metody narosło wiele mitów. Przeczytaj nasz artykuł, żeby rozwiać swoje wątpliwości i poznać fakty dotyczące treningu EMS. Opinie to nie wszystko! Sprawdź, ile kosztuje, dla kogo jest przeznaczony i czy warto go stosować – tego dowiesz się z pozostałej części tekstu.

Czy trening EMS jest bezpieczny?

Elektrostymulacja mięśni to metoda, z której od lat korzystają fizjoterapeuci. Trening EMS efekty daje nie tylko w procesie odchudzania, lecz także dochodzenia do siebie po kontuzjach, gdy kondycja i siła mięśni osłabły. To jeden ze sposobów radzenia sobie z urazami i różnymi dolegliwościami, co jest widoczne również podczas ćwiczeń z trenerem EMS. Dzięki treningowi można nie tylko zadbać o sylwetkę, lecz także złagodzić ból pleców, a dodatkowym plusem będzie ujędrnienie skóry i zniwelowanie uciążliwego cellulitu.

Trening EMS – dla kogo?

Trener EMS poprowadzi przez tę metodę ćwiczeń każdego, kto zechce odmienić swoją sylwetkę. Metoda ćwiczeń jest idealna dla osób zapracowanych, ponieważ nie zajmuje wiele czasu. Trening EMS opinie zbiera pozytywne właśnie wśród grupy osób, które nie mogą sobie pozwolić na ćwiczenie kilka razy w tygodniu. To trening dla osób aktywnych, ale też takich, które chcą wrócić do ćwiczeń, a ich kondycja nie jest w najlepszym stanie. Trener EMS pomoże również dobrać aktywność do osoby po kontuzji. Metoda elektrostymulacji nie obciąża stawów, ponieważ nie wymaga używania sztangi. Przeciwwskazania do EMS również istnieją – aktywności nie można stosować podczas ciąży oraz przez kilka tygodni po urodzeniu dziecka. Do przeciwwskazań do treningu EMS należy też rozrusznik serca.

Wysoka cena treningu EMS – czy to prawda?

Wiele osób zastanawia się, ile kosztuje trening EMS. W przypadku treningu na zwykłej siłowni – choć wstęp na nią jest atrakcyjny cenowo – już po doliczeniu kosztów trenera personalnego okazuje się, że koszty tradycyjnej aktywności i innowacyjnej metody są zbliżone. Najcenniejszy jest jednak czas, który można zaoszczędzić, decydując się na półgodzinne ćwiczenia EMS. W przypadku siłowni potrzebne jest kilka treningów w tygodniu trwających przynajmniej godzinę. Metoda EMS pozwoli Ci więc zadbać również o inne pasje.

Wypróbuj trening personalny EMS

Wybierz swoje studio i zapisz się na trening próbny od 49zł

Wady EMS – czy istnieją?

Trening EMS opinie ma wyjątkowo dobre. Wiele osób ceni sobie skuteczność ćwiczeń, a także krótki czas ich wykonywania przy pomocy trenera EMS. Opinie o treningu EMS mówią także o efekcie ujędrnienia skóry oraz złagodzenia bólu pleców. Przed podjęciem decyzji wiele osób szuka wad EMS. Ćwiczenia EMS opinie mają negatywne, jeśli chodzi o cenę, jednak już wyjaśniliśmy, czemu ich wysoki koszt jest mitem. Zastanawiający dla niektórych może być ból podczas ćwiczeń. Okazuje się jednak, że metoda elektrostymulacji jest intensywna, ale nie towarzyszą jej nieprzyjemne dolegliwości. To możliwe dzięki trenerowi EMS, który dopasowuje siłę impulsów do ćwiczącego, zwiększając ją wraz z nabieranym przez ćwiczącą osobę doświadczeniem.

Pierwsze efekty treningu EMS – kiedy można je zauważyć?

Jednym z najczęściej zadawanych pytań odnośnie do metody EMS jest: jak szybko zobaczę efekty? Oczywiście wiele zależy od tego, jak wygląda sylwetka przed rozpoczęciem treningów, jaką dietę prowadzi trenujący i jak intensywne będą ćwiczenia. Zmiennych jest wiele, jednak pierwsze efekty treningu EMS są widoczne już po kilku treningach. Trzymanie odpowiedniego sposobu żywienia pozwala na osiągnięcie rezultatów kilka razy szybciej niż w przypadku ćwiczeń na siłowni. Trening EMS efekty daje mniej więcej po miesiącu!

Podsumowanie: trening EMS – opinie a efekty

Trening z wykorzystaniem elektrostymulacji mięśni stają się coraz popularniejsze, a to sprawia, że narasta wokół nich wiele mitów. Dotyczą między innymi ceny zajęć, braku bezpieczeństwa czy wielu przeciwwskazań. Jak już wiesz, nie mają wiele wspólnego z prawdą. Wysoka cena za ćwiczenia EMS? Opinie na ten temat mogą wynikać z niewiedzy, że w kwotę wliczona jest już pomoc trenera. Trener jest osobą wykwalifikowaną, taką, która doskonale zna obsługiwany system, wie, jaką częstotliwość impulsów może zaproponować konkretnej osobie, żeby cieszyła się bezpieczeństwem, a jednocześnie dobrymi efektami treningu. Towarzyszy osobom trenującym przez całe zajęcia. Kolejny mit dotyczący braku bezpieczeństwa również nie ma nic wspólnego z prawdą, a wystarczającym na to dowodem powinien być fakt, że elektrostymulacja jest wykorzystywana przez fizjoterapeutów i zawodowych sportowców, na przykład piłkarzy, którzy nie mogliby sobie pozwolić na dłuższą przerwę w sportowych rozgrywkach.
Nie warto więc koncentrować się na mitach, a zwrócić uwagę na to, jak świetne efekty można uzyskać, wykonując trening EMS. Efekty to nie tylko wysmuklona sylwetka, lecz także zwiększona siła mięśni. Twoja kondycja ulegnie poprawie, skóra się ujędrni. Dodatkowo zapomnisz też o problemach z bólem pleców, który w dzisiejszych czasach jest często spowodowany siedzącym trybem życia i brakiem odpowiedniej dawki aktywności fizycznej.
Wiesz już, jakie EMS opinie zbiera, które z nich są prawdą, a które należy zaliczyć do mitów. Chcesz samodzielnie przekonać się, jak skuteczny jest trening EMS? Efekty będzie Ci łatwiej zauważyć, jeśli wykonasz sobie zdjęcie przed rozpoczęciem pierwszych zajęć, a następnie kolejne fotografie będziesz robić co miesiąc. Prowadzenie takiej dokumentacji pozwoli Ci sprawdzić, jak działają na Ciebie ćwiczenia EMS. Efekty obserwowane z miesiąca na miesiąc będą Ci z pewnością dodawać jeszcze więcej motywacji. Jeszcze dziś zapisz się na trening EMS. Efekty przed i po miło Cię zaskoczą! Podobnie jak w treningu EMS, w świecie rozrywki online, dokładnie takie same pozytywne zaskoczenie mogą dostarczyć darmowe spiny za rejestrację w kasynach online, umożliwiając graczom sprawdzenie różnych gier bez ryzyka i bez konieczności wpłacania środków.

MEON EMS 2019
Created by BRANDMA™