MEON EMS Impulse training > Blog > Elektrostymulacja rozwiązaniem na ból pleców i kręgosłupa

Elektrostymulacja rozwiązaniem na ból pleców i kręgosłupa

Elektrostymulacja rozwiązaniem na ból pleców i kręgosłupa

Uciążliwe bóle pleców i kręgosłupa nie muszą być dłużej Twoim problemem. W ich zredukowaniu pomóc mogą nie leki, a odpowiednie ćwiczenia na bóle pleców. Warto zdecydować się na trening EMS, który polega na łączeniu prostych ćwiczeń z elektrostymulacją mięśni. Metoda ta jest stosowana w fizjoterapii i rehabilitacji, co potwierdza jej skuteczność. Dowiedz się więcej o wykorzystywaniu elektrostymulacji mięśni w walce z bólem pleców i kręgosłupa.

Dlaczego warto wykorzystać elektrostymulację do walki z bólem pleców?

Bóle pleców często wiążą się z siedzącym trybem życia. Pogłębia je wielogodzinna praca przed komputerem, a także brak aktywności fizycznej. Do problemów z kręgosłupem może się też przyczyniać nadwaga, która często wynika z braku wolnego czasu na uprawianie sportu, ale także złych nawyków żywieniowych. Jeśli zmagasz się z częstymi bólami pleców, trening personalny EMS jest dla Ciebie doskonałym rozwiązaniem.

Ćwiczenia na bóle pleców z wykorzystaniem elektrostymulacji pozwalają pobudzić głębokie włókna mięśniowe, których zadaniem jest stabilizacja. Istnieją oczywiście tradycyjne ćwiczenia, które oddziałują na mięśnie głębokie kolumny kręgosłupa. Są jednak trudne do wykonania. Trening personalny EMS ze względu na wykorzystanie impulsów elektrycznych umożliwia pobudzenie mięśni głębokich bez konieczności wykonywania skomplikowanych ćwiczeń. Elektrostymulacja kręgosłupa podczas takich treningów jest więc skuteczna, a jednocześnie nie wiąże się ze zbyt dużym ryzykiem wystąpienia kontuzji.

Jak trening personalny EMS pomaga w walce z bólem pleców?

Przeprowadzony w sprawdzonym studiu trening EMS odciąży kręgosłup i aktywuje do pracy mięśnie grzbietu. Dzięki temu dolegliwości bólowych pleców można pozbyć się nawet po dwóch treningach, jeśli są spowodowane siedzącym trybem życia. Odbywający się w butikowym studiu trening EMS nie wymaga wykorzystania dodatkowych obciążeń poza ciężarem własnego ciała. Dzięki temu stawy nie są narażone na kontuzję, a z ćwiczeń mogą skorzystać nawet osoby po urazach.
Trening jest skuteczny, ponieważ odbywa się pod okiem wykwalifikowanego trenera personalnego EMS. Wystarczy powiedzieć mu o dolegliwościach, żeby dopasował odpowiednie ćwiczenia na ból pleców w odcinku lędźwiowym oraz moc i częstotliwość impulsów do potrzeb osoby ćwiczącej.

Trening personalny EMS – jak wygląda?

Trening, podczas którego następuje elektrostymulacja kręgosłupa, odbywa się w specjalnym kombinezonie MEON EMS. Sięga on do kolan i łokci, dobrze przylega do ciała, a jednocześnie gwarantuje swobodę ruchów. Kombinezon MEON EMS zapewnia precyzyjną stymulację dzięki polimerowym elektrodom. W kieszeni stroju trzeba umieścić konektor, czyli serce systemu MEON EMS. Akcesorium to nie przeszkadza w treningu, ponieważ cechuje się niską wagą oraz opływowym kształtem. To właśnie konektor łączy się z aplikacją, którą kieruje trener. Wybiera on spośród różnych programów, na przykład masujących czy ujędrniających. Dobiera też moc impulsów do osoby trenującej, a jednocześnie sprawdza, czy ćwiczenia na ból pleców w odcinku lędźwiowym są poprawnie wykonywane. Opieka trenera przez całą sesję treningową stanowi gwarancję, że aktywność jest bezpieczna mimo bólu kręgosłupa.

Elektrostymulacja na bóle kręgosłupa i nie tylko – co jeszcze warto o niej wiedzieć?

Podczas zajęć z trenerem z pewnością skoncentrujesz się na zredukowaniu dolegliwości kręgosłupa, w czym pomogą Ci ćwiczenia na bóle pleców. Pamiętaj jednak, że treningi z wykorzystaniem elektrostymulacji dają o wiele więcej możliwości. Połączenie aktywności z elektryczną stymulacją mięśni to sposób, żeby pobudzać organizm do wydajnej pracy przy ograniczonym ryzyku wystąpienia urazu. Gdy pozbędziesz się problemu z bólem pleców, możesz pozostać na zajęciach i cieszyć się zwiększaniem siły mięśni, a także wysmuklaniem sylwetki. Krótkie zajęcia pozwalają spalić dużą liczbę kalorii, a to z kolei ułatwia utrzymanie ujemnego bilansu energetycznego, który jest niezbędny, żeby zredukować wagę. Podczas 20-minutowej sesji możesz spalić nawet kilkaset kalorii, a kolejne spalać jeszcze po zakończeniu treningu. Dokładną ich liczbę trudno jest określić, ponieważ zależy ona między innymi od rodzaju wykonywanych ćwiczeń i tego, czy zdecydujesz się na obciążenia.
Elektrostymulacja kręgosłupa i reszty ciała przyczyni się też do zwalczania problemu jędrności skóry. Jak to możliwe? Ćwiczenia z wykorzystaniem elektrostymulacji doprowadzają do rozprowadzania płynów ustrojowych oraz wody. Dzięki temu możesz skutecznie walczyć z brakiem jędrności skóry. Znacznie zredukujesz cellulit, a skóra stanie się napięta.

Ćwiczenia na bóle pleców – czy warto wykonywać je w domu?

Wiesz już, jak działa elektrostymulacja kręgosłupa, na czym polegają zajęcia EMS oraz jakich efektów oprócz redukcji dolegliwości związanych z plecami można się po nich spodziewać. Chcesz również ćwiczyć w domu? Zastanawiasz się, czy mały elektrostymulator na bóle kręgosłupa jest wart uwagi? Podpowiadamy! W wielu sklepach możesz spotkać urządzenia określane jako elektrostymulator na bóle kręgosłupa. Skuteczność takich sprzętów nie może być jednak tak wysoka, jak w przypadku ćwiczeń EMS odbywających się w specjalnym kombinezonie. Trening pod okiem trenera jest nie tylko bardziej skuteczny, lecz także bezpieczniejszy. Czy warto wykonywać ćwiczenia na bóle pleców samodzielnie w domu? Zdecydowanie tak, szczególnie jeśli prowadzisz siedzący tryb życia i zauważasz, że negatywnie wpływa to na przykład na odcinek lędźwiowy.
Jakie ćwiczenia na bóle pleców możesz wykonać samodzielnie w domu? Rozpocznij od najprostszych, na przykład tak zwanego kociego grzbietu. Zacznij od klęku podpartego, następnie wypchnij górny odcinek kręgosłupa w górę. Powstanie wtedy niejako garb. W tym czasie głowę miej schowaną między ramionami. Wróć do wyjściowego klęku podpartego i kilkanaście razy powtórz to ćwiczenie.
Kolejne ćwiczenie jest równie proste. Rozpocznij je od pozycji, w której siedzisz na piętach. Pochyl się w przód, wyciągając ręce. Spróbuj pochylić się jak najdalej możesz i utrzymaj taką pozycję przez kilkanaście sekund. Powtórz ćwiczenie kilkanaście razy. Jakie jeszcze istnieją ćwiczenia na bóle pleców? Wróćmy do klęku podpartego. Będąc w tej pozycji, wyciągnij w przód lewą rękę oraz w tył prawą nogę. Chwilę wytrzymaj w tej pozycji, a następnie przyciągnij do siebie kończyny. Czas na drugą stronę! To samo powtórz więc z prawą ręką oraz lewą nogą.

Pamiętaj, że kluczem do sukcesu jest regularność. Wykonuj ćwiczenia na bóle pleców każdego dnia, co nie zajmie Ci wiele czasu. Jeśli jednak dolegliwości są już silne, domowa aktywność może nie przynieść oczekiwanych rezultatów. W tym przypadku rozwiązaniem okaże się elektrostymulacja kręgosłupa wykonywana pod okiem wykwalifikowanego trenera EMS.

MEON EMS 2019
Created by BRANDMA™