MEON EMS Impulse training > Blog > Elektrostymulacja rozwiązaniem na ból pleców i kręgosłupa

Elektrostymulacja rozwiązaniem na ból pleców i kręgosłupa

Elektrostymulacja rozwiązaniem na ból pleców i kręgosłupa

Uciążliwe bóle pleców i kręgosłupa nie muszą być dłużej Twoim problemem. W ich zredukowaniu pomóc mogą nie leki, a odpowiednie ćwiczenia. Warto zdecydować się na trening EMS, który polega na łączeniu prostych ćwiczeń z elektrostymulacją mięśni. Metoda ta jest stosowana w fizjoterapii i rehabilitacji, co potwierdza jej skuteczność. Dowiedz się więcej o wykorzystywaniu elektrostymulacji mięśni w walce z bólem pleców i kręgosłupa.

Dlaczego warto wykorzystać elektrostymulację do walki z bólem pleców?

Bóle pleców często wiążą się z siedzącym trybem życia. Przyczynia się do nich wielogodzinna praca przed komputerem, a także brak aktywności fizycznej. Do problemów z kręgosłupem może się też przyczyniać nadwaga, która często wynika z braku wolnego czasu na uprawianie sportu, ale także złych nawyków żywieniowych. Jeśli zmagasz się z częstymi bólami pleców, trening personalny EMS jest dla Ciebie doskonałym rozwiązaniem.

Ćwiczenia z wykorzystaniem elektrostymulacji pozwalają bowiem pobudzić głębokie włókna mięśniowe, których zadaniem jest stabilizacja. Istnieją oczywiście tradycyjne ćwiczenia, które oddziałują na mięśnie głębokie kolumny kręgosłupa. Są jednak trudne do wykonania. Trening personalny EMS ze względu na wykorzystanie impulsów elektrycznych umożliwia pobudzenie mięśni głębokich bez konieczności wykonywania skomplikowanych ćwiczeń.

Jak trening personalny EMS pomaga w walce z bólem pleców?

Przeprowadzony w sprawdzonym studiu trening EMS odciąży kręgosłup i aktywuje do pracy mięśnie grzbietu. Dzięki temu dolegliwości bólowych pleców można pozbyć się nawet po dwóch treningach, jeśli są spowodowane siedzącym trybem życia. Odbywający się w butikowym studiu trening EMS nie wymaga wykorzystania dodatkowych obciążeń poza ciężarem własnego ciała. Dzięki temu stawy nie są narażone na kontuzję, a z ćwiczeń mogą skorzystać nawet osoby po urazach.

Trening jest skuteczny, ponieważ odbywa się pod okiem wykwalifikowanego trenera personalnego EMS. Wystarczy powiedzieć mu o dolegliwościach, żeby dopasował odpowiednie ćwiczenia oraz moc i częstotliwość impulsów do potrzeb osoby ćwiczącej.

Trening personalny EMS – jak wygląda?

Trening odbywa się w specjalnym kombinezonie MEON EMS. Sięga on do kolan i łokci, dobrze przylega do ciała, a jednocześnie gwarantuje swobodę ruchów. Kombinezon MEON EMS zapewnia precyzyjną stymulację dzięki polimerowym elektrodom. W kieszeni stroju trzeba umieścić konektor, czyli serce systemu MEON EMS. Akcesorium nie przeszkadza w treningu, ponieważ cechuje się niską wagą oraz opływowym kształtem. To właśnie konektor łączy się z aplikacją, którą kieruje trener. Wybiera on spośród różnych programów, na przykład masujących czy ujędrniających. Dobiera też moc impulsów do osoby trenującej, a jednocześnie sprawdza, czy ćwiczenia są poprawnie wykonywane. Opieka trenera przez całą sesję treningową to gwarancja, że aktywność jest bezpieczna mimo bólu kręgosłupa.

MEON EMS 2019
Created by BRANDMA™