MEON EMS Impulse training > Blog > Elektrostymulacja na cellulit – dlaczego trening EMS jest tak efektywny?

Elektrostymulacja na cellulit – dlaczego trening EMS jest tak efektywny?

Elektrostymulacja na cellulit – dlaczego trening EMS jest tak efektywny?

Treningi z wykorzystaniem elektrostymulacji mięśni cieszą się dużym zainteresowaniem, ponieważ działają kompleksowo. Pozwalają spalić mnóstwo kalorii, przez co przyczyniają się do przyspieszenia procesu odchudzania, wzmacniają też mięśnie oraz pozwalają zredukować ból kręgosłupa. To jednak nie wszystkie zadania treningu EMS! Wykonywany regularnie pozwala zminimalizować cellulit. Dowiedz się, skąd bierze się tak zwana pomarańczowa skórka i dlaczego warto walczyć z nią przy pomocy treningu personalnego EMS.

Cellulit – co to jest?

Cellulit określa się inaczej mianem pomarańczowej skórki, ponieważ prezentuje się niczym pełna grudek, czasem pomarszczona skóra. Cellulit jest najczęściej widoczny na udach i pośladkach, ale można go też zauważyć na brzuchu. Ten problem dotyka większości kobiet – zarówno szczupłych, jak i otyłych. Wyróżnia się cztery stopnie cellulitu:

  • Stopień I – Nie jest zbyt widoczny, ujawnia się dopiero po uciśnięciu skóry między palcami. Na skórze widoczne są delikatne grudki.
  • Stopień II – Również jest widoczny przy uciskaniu. Ściśnięcie może wiązać się z delikatnym bólem. Grudki są bardziej widoczne, większe.
  • Stopień III – W tym przypadku nie trzeba ściskać skóry, ponieważ cellulit jest widoczny gołym okiem.
  • Stopień IV – Grudki są nie tylko bardzo widoczne, lecz także bolesne.

Jakie są przyczyny powstawania cellulitu?

Przyczyn powstawania cellulitu może być mnóstwo – zaczynając od tych zupełnie logicznych jak brak ruchu, kończąc na zdrowotnych. Pomarańczowa skórka może być bardziej widoczna u osób, które prowadzą siedzący tryb życia i nie uprawiają żadnej aktywności fizycznej. Problem mogą wzmagać błędy dietetyczne, na przykład zbyt duża ilość cukru lub soli w diecie. Do powstawania nieestetycznych grudek przyczyniają się również zbyt obcisłe ubrania, a także problemy z krążeniem. Na zwiększenie problemu z pomarańczową skórą narażone są kobiety, które palą papierosy oraz mają wady postawy.

Walka z cellulitem – od czego zacząć?

Przede wszystkim walkę z cellulitem warto rozpocząć już po zauważeniu pierwszych objawów. Im niższy stopień, tym łatwiej będzie go pokonać. Warto działać wielotorowo, wprowadzając zmiany zarówno do diety, jak i codziennej aktywności. Warto ograniczyć spożycie soli, która powoduje zatrzymywanie się wody w organizmie, a w konsekwencji prowadzi to do powstawania obrzęków. Warto poświęcić chwilę na walkę z cellulitem podczas codziennego prysznica. Miejsca objęte problemem pomarańczowej skórki można stosować naprzemienny prysznic – raz ciepłą, raz zimną wodą. Warte uwagi są również peelingi – nie trzeba ich kupować, można wykonać samemu. Najlepiej sprawdzają się te z dodatkiem kawy. Do codziennej rutyny warto wprowadzić masaże z wykorzystaniem szorstkiej gąbki.

Trening EMS – dlaczego jest skuteczny w walce z cellulitem?

Elektrostymulacja na cellulit to czasem jedyne z wielu dostępnych rozwiązań, zwłaszcza jeśli problem jest już bardziej zaawansowany. Nie u każdego metody takie jak zmiana w diecie czy masaże przyniosą bowiem zadowalające efekty. Trening EMS wykorzystuje impulsy elektryczne i aktywność fizyczną, co powoduje, że organizm pracuje na wysokich obrotach. Impulsy angażują do intensywnej pracy mięśnie, ale jednocześnie je masują. Podczas treningu EMS dochodzi do zwiększenia elastyczności i napięcia skóry, ciało staje się jędrniejsze. EMS to metoda, którą stosują kosmetolodzy, ponieważ prowadzi do rozprowadzenia płynów ustrojowych oraz wody. Właśnie dlatego sprawdza się jako metoda antycellulitowa.

Co warto wiedzieć o treningu EMS?

Elektrostymulacja na cellulit to rozwiązanie dla osób, które oczekują spektakularnych efektów w krótkim czasie. Podczas ćwiczeń do pracy angażowanych jest około 90% głęboko położonych włókien mięśniowych, dlatego organizm spala mnóstwo kalorii. Jedne zajęcia – w zależności od ich intensywności – umożliwiają spalenie nawet 500–1200 kcal. To znacznie ułatwia utrzymanie ujemnego bilansu kalorycznego i chudnięcie, co jest ważne dla osób, u których problem z cellulitem wynika w dużej mierze z nadprogramowych kilogramów. Podczas treningu EMS nie trzeba wykorzystywać obciążeń. Dzięki temu jest to bezpieczna metoda dla osób, które od dawna nie podejmowały żadnej aktywności.

Elektrostymulacja na cellulit – jak wygląda trening?

Zajęcia zawsze odbywają się w obecności trenera personalnego, który czuwa nad prawidłowym wykonywaniem ćwiczeń. To specjalista zajmuje się obsługą aplikacji, dzięki której możliwe jest przesyłanie impulsów elektrycznych do mięśni. Aplikacja łączy się bezprzewodowo z konektorem, który jest umieszczony w kieszeni kombinezonu. To właśnie ten element systemu MEON EMS wysyła impulsy do mięśni. Kombinezon do treningu personalnego EMS jest bardzo wygodny – opina sylwetkę, jednak zapewnia swobodę ruchów. Zajęcia z systemem MEON EMS trwają tylko pół godziny, z czego 10 minut to rozgrzewka. Taki krótki trening personalny to doskonałe rozwiązanie dla zabieganych osób.

MEON EMS 2019
Created by BRANDMA™