MEON EMS Impulse training > Blog > Elektrostymulacja na cellulit – dlaczego trening EMS jest tak efektywny?

Elektrostymulacja na cellulit – dlaczego trening EMS jest tak efektywny?

Elektrostymulacja na cellulit – dlaczego trening EMS jest tak efektywny?

Treningi z wykorzystaniem elektrostymulacji mięśni cieszą się dużym zainteresowaniem, ponieważ działają kompleksowo. Pozwalają spalić mnóstwo kalorii, przez co przyczyniają się do przyspieszenia procesu odchudzania, wzmacniają też mięśnie oraz pozwalają zredukować ból kręgosłupa. To jednak nie wszystkie zadania treningu EMS! Na cellulit działa równie dobrze, jeśli jest wykonywany regularnie. Dowiedz się, skąd bierze się tak zwana pomarańczowa skórka i dlaczego warto walczyć z nią przy pomocy treningu personalnego EMS.

Cellulit – co to jest?

Cellulit określa się inaczej mianem pomarańczowej skórki, ponieważ prezentuje się niczym pełna grudek, czasem pomarszczona skóra. Cellulit jest najczęściej widoczny na udach i pośladkach, ale można go też zauważyć na brzuchu. Ten problem dotyka większości kobiet – zarówno szczupłych, jak i otyłych. Wyróżnia się cztery stopnie cellulitu:

Stopień I – Nie jest zbyt widoczny, ujawnia się dopiero po uciśnięciu skóry między palcami. Na skórze widoczne są delikatne grudki.
Stopień II – Również jest widoczny przy uciskaniu. Ściśnięcie może wiązać się z delikatnym bólem. Grudki są bardziej widoczne, większe.
Stopień III – W tym przypadku nie trzeba ściskać skóry, ponieważ cellulit jest widoczny gołym okiem.
Stopień IV – Grudki są nie tylko bardzo widoczne, lecz także bolesne.

Jakie są przyczyny powstawania cellulitu?

Przyczyn powstawania cellulitu może być mnóstwo – zaczynając od tych zupełnie logicznych jak brak ruchu, kończąc na zdrowotnych. Pomarańczowa skórka może być bardziej widoczna u osób, które prowadzą siedzący tryb życia i nie uprawiają żadnej aktywności fizycznej. Problem mogą wzmagać błędy dietetyczne, na przykład zbyt duża ilość cukru lub soli w diecie. Do powstawania nieestetycznych grudek przyczyniają się również zbyt obcisłe ubrania, a także problemy z krążeniem. Na zwiększenie problemu z pomarańczową skórą narażone są kobiety, które palą papierosy oraz mają wady postawy.

Walka z cellulitem – od czego zacząć?

Przede wszystkim walkę z cellulitem warto rozpocząć już po zauważeniu pierwszych objawów. Im niższy stopień, tym łatwiej będzie go pokonać. Warto działać wielotorowo, wprowadzając zmiany zarówno do diety, jak i codziennej aktywności. Warto ograniczyć spożycie soli, która powoduje zatrzymywanie się wody w organizmie, a w konsekwencji prowadzi to do powstawania obrzęków. Warto poświęcić chwilę na walkę z cellulitem podczas codziennego prysznica. Miejsca objęte problemem pomarańczowej skórki można stosować naprzemienny prysznic – raz ciepłą, raz zimną wodą. Warte uwagi są również peelingi – nie trzeba ich kupować, można wykonać samemu. Najlepiej sprawdzają się te z dodatkiem kawy. Do codziennej rutyny warto wprowadzić masaże z wykorzystaniem szorstkiej gąbki.

Trening EMS – dlaczego jest skuteczny w walce z cellulitem?

Elektrostymulacja na cellulit to czasem jedyne z wielu dostępnych rozwiązań, zwłaszcza jeśli problem jest już bardziej zaawansowany. Nie u każdego metody takie jak zmiana w diecie czy masaże przyniosą bowiem zadowalające efekty. Trening EMS na cellulit działa skutecznie, ponieważ wykorzystuje impulsy elektryczne i aktywność fizyczną, co powoduje, że organizm pracuje na wysokich obrotach. Impulsy angażują do intensywnej pracy mięśnie, ale jednocześnie je masują. Podczas treningu EMS na cellulit dochodzi do zwiększenia elastyczności i napięcia skóry, ciało staje się jędrniejsze. EMS na cellulit to metoda, którą stosują kosmetolodzy, ponieważ prowadzi do rozprowadzenia płynów ustrojowych oraz wody. Właśnie dlatego elektrostymulacja sprawdza się jako metoda antycellulitowa.

Co warto wiedzieć o treningu EMS?

Elektrostymulacja na cellulit to rozwiązanie dla osób, które oczekują spektakularnych efektów w krótkim czasie. Podczas ćwiczeń do pracy angażowanych jest około 90% głęboko położonych włókien mięśniowych, dlatego organizm spala mnóstwo kalorii. Jedne zajęcia – w zależności od ich intensywności – umożliwiają spalenie nawet 500–1200 kcal. To znacznie ułatwia utrzymanie ujemnego bilansu kalorycznego i chudnięcie, co jest ważne dla osób, u których problem z cellulitem wynika w dużej mierze z nadprogramowych kilogramów. Podczas treningu EMS na cellulit nie trzeba wykorzystywać obciążeń. Dzięki temu jest to bezpieczna metoda dla osób, które od dawna nie podejmowały żadnej aktywności.

Elektrostymulacja na cellulit – jak wygląda trening?

Zajęcia zawsze odbywają się w obecności trenera personalnego, który czuwa nad prawidłowym wykonywaniem ćwiczeń. To specjalista zajmuje się obsługą aplikacji, dzięki której możliwe jest przesyłanie impulsów elektrycznych do mięśni. Aplikacja łączy się bezprzewodowo z konektorem, który jest umieszczony w kieszeni kombinezonu. To właśnie ten element systemu MEON EMS wysyła impulsy do mięśni. Kombinezon do treningu personalnego EMS jest bardzo wygodny – opina sylwetkę, jednak zapewnia swobodę ruchów. Zajęcia z systemem MEON EMS trwają tylko pół godziny, z czego 10 minut to rozgrzewka. Taki krótki trening personalny to doskonałe rozwiązanie dla zabieganych osób. Jako zabiegana osoba również możesz skorzystać z elektrostymulacji. Cellulit to problem, z którym poradzisz sobie, nawet mając mniej czasu.

EMS na cellulit i nie tylko! Poznaj inne efekty treningu

EMS na cellulit to świetna metoda, ale przy okazji możesz cieszyć się innymi treningami. Twoja skóra stanie napięta, a przez to ciało będzie po prostu lepiej wyglądać. Trening EMS na cellulit zadziała również na inne problemy, z którymi chcesz się uporać. Zajęcia pozwolą Ci zmniejszyć wagę. Duży wysiłek dla organizmu to duży wydatek energetyczny. Możesz więc obserwować, jak Twoja waga spada. Oczywiście potrzebna jest też odpowiednia dieta, ale ujemny bilans kaloryczny będzie Ci łatwiej utrzymać właśnie z treningiem EMS. Zajęcia wysmuklą Twoje ciało i sprawią, że będziesz mieć więcej siły. Twoja kondycja ulegnie poprawie, a mięśnie staną się silniejsze. Możesz zastosować metodę EMS również jako sposób na walkę z bolącymi plecami. Ten problem dotyczy dużej części społeczeństwa ze względu na siedzącą pracę. Podczas zajęć plecy są wzmacnianie, a jednocześnie kręgosłup i stawy nie są obciążane. Dzięki temu możesz wykorzystać metodę EMS do walki z cellulitem, nadprogramowymi kilogramami czy bolącymi plecami, nawet jeśli po kontuzji przez długi czas sport nie był obecny w Twoim życiu. Zaletą treningów EMS na cellulit i inne problemy jest fakt, że ma niewiele przeciwwskazań. Z tej nowoczesnej formy aktywności fizycznej mogą korzystać osoby w różnym wieku, każdej płci i z różnym stopniem zaawansowania. To więc zajęcia dla doświadczonych osób, które szukają nowej aktywności, a także dla tych, którzy od wielu lat nie zajmowali się sportem w ogóle.

MEON EMS 2019
Created by BRANDMA™