MEON EMS Impulse training > Blog > Dlaczego trening EMS jest bezpieczny?

Dlaczego trening EMS jest bezpieczny?

Dlaczego trening EMS jest bezpieczny?

Bezpieczeństwo treningu jest tak samo ważne, jak jego skuteczność. Metoda EMS zapewnia szybkie efekty, a jednocześnie trening przy użyciu kombinezonu MEON EMS jest pozbawiony ryzyka kontuzji. Elektrostymulację wykorzystuje się nie tylko w celu rzeźbienia sylwetki, lecz także wzmocnienia ciała. Metoda EMS jest stosowana w gabinetach rehabilitacji, co potwierdza jej bezpieczeństwo i skuteczność. Jeśli chcesz wiedzieć więcej o bezpieczeństwie podczas treningu EMS, zapoznaj się z naszym artykułem.

Kombinezon MEON EMS – jak działa?

Elektrostymulacja mięśni, impulsy elektryczne, specjalny kombinezon do ćwiczeń – te pojęcia mogą przerażać. Nie ma jednak powodów do obaw. Kombinezon MEON EMS stanowi ważny element metody elektrostymulacji, bo to właśnie dzięki niemu trening trwa krócej. Strój do metody EMS jest idealnie dopasowany do sylwetki, a jego precyzyjne działanie zapewniają polimerowe elektrody oraz bezprzewodowy elektrostymulator. Element ten zostaje umieszczony na czas treningu w kieszeni, dlatego nie ogranicza ruchów. Konektor został zbudowany przez doświadczonych inżynierów oraz fizjoterapeutów, dlatego jest bezpieczny. Prawidłowe działanie kombinezonu MEON EMS jest możliwe dzięki specjalnej aplikacji, która pozwala trenerowi na kontrolowanie nawet kilku osób. Bezpieczeństwo treningu zapewnia możliwość dopasowania siły oraz rodzaju ćwiczeń.

Trening EMS – w jaki sposób się odbywa?

Boimy się tego, czego nie znamy, dlatego warto przed pierwszą wizytą w studiu dowiedzieć się, w jaki sposób wyglądają ćwiczenia. O Twoje bezpieczeństwo zadba nie tylko kombinezon do elektrostymulacji mięśni, lecz także trener. To właśnie on pozna Twoje oczekiwania i ułoży indywidualny plan treningów. Trener będzie Ci towarzyszył podczas ćwiczeń – dzięki temu masz pewność, że moc i częstotliwość wysyłanego impulsu są właściwe. Zadaniem trenera jest pilnowanie, czy w prawidłowy sposób wykonujesz ćwiczenia – to ważne zarówno przy tradycyjnych metodach ćwiczeń, jak i elektrostymulacji mięśni. Kwalifikacje trenera poświadcza certyfikat – dzięki niemu masz pewność, że osoba, z którą ćwiczysz, zna podstawy anatomii i fizjologii człowieka, a także potrafi obsługiwać system MEON EMS.

Wypróbuj trening personalny EMS

Wybierz swoje studio i zapisz się na trening próbny od 49zł

Elektrostymulacja mięśni – co jeszcze musisz wiedzieć?

Bezpieczne rzeźbienie sylwetki jest powiązane z odpowiednią dietą. Zbyt niski bilans kaloryczny może spowodować, że szybko wystąpi efekt jojo, a za wysoka podaż kalorii może zniweczyć plany. Z tego powodu metodę elektrostymulacji mięśni można łączyć z dietą. Wykonanie planu dietetycznego jest poprzedzone analizą składu ciała – dzięki temu posiłki są dopasowane do potrzeb, trybu życia i oczekiwanych efektów ćwiczeń. Potwierdzeniem bezpieczeństwa treningu EMS jest kompleksowe podejście do ćwiczącego, opieka trenera w każdej sekundzie oraz brak możliwości kontuzji. Z metody korzystają fizjoterapeuci, ale również zawodowi sportowcy, którzy nie mogą pozwolić sobie na przerwę w trenowaniu swojej dyscypliny. Z tego powodu, między innymi piłkarze, wybierają bezpieczne dla mięśni i skuteczne rozwiązania, takie jak metoda EMS.

MEON EMS 2019
Created by BRANDMA™