MEON EMS Impulse training > Blog > Dlaczego trening EMS jest bezpieczny?

Dlaczego trening EMS jest bezpieczny?

Dlaczego trening EMS jest bezpieczny?

Bezpieczeństwo treningu jest tak samo ważne, jak jego skuteczność. Metoda EMS zapewnia szybkie efekty, a jednocześnie trening przy użyciu kombinezonu MEON EMS jest niemal pozbawiony ryzyka kontuzji. Elektrostymulację wykorzystuje się nie tylko w celu rzeźbienia sylwetki, lecz także wzmocnienia ciała. Metoda EMS jest stosowana w gabinetach rehabilitacji, co potwierdza jej bezpieczeństwo i skuteczność. Jeśli chcesz wiedzieć więcej o bezpieczeństwie podczas treningu EMS, zapoznaj się z naszym artykułem. Wyjaśniamy, czy EMS jest bezpieczne.

Kombinezon MEON EMS – jak działa?

Elektrostymulacja mięśni, impulsy elektryczne, specjalny kombinezon do ćwiczeń – te pojęcia mogą przerażać. Nie ma jednak powodów do obaw. Kombinezon MEON EMS stanowi ważny element metody elektrostymulacji, bo to właśnie dzięki niemu trening trwa krócej. Strój do metody EMS jest idealnie dopasowany do sylwetki, a jego precyzyjne działanie zapewniają polimerowe elektrody oraz bezprzewodowy elektrostymulator. Element ten zostaje umieszczony na czas treningu w kieszeni, dlatego nie ogranicza ruchów. Konektor został zbudowany przez doświadczonych inżynierów oraz fizjoterapeutów, dlatego jest bezpieczny. Prawidłowe działanie kombinezonu MEON EMS jest możliwe dzięki specjalnej aplikacji, która pozwala trenerowi na kontrolowanie nawet kilku osób. Zastanawiając się, czy trening EMS jest bezpieczny, weź pod uwagę, że trener dostosowuje rodzaj ćwiczeń do Twoich możliwości. Nie musisz więc obawiać się, że zajęcia będą dla Ciebie zbyt trudne, a ich poziom tak wysoki, że aż niebezpieczny.

Trening EMS – w jaki sposób się odbywa?

Boimy się tego, czego nie znamy, dlatego warto przed pierwszą wizytą w studiu dowiedzieć się, w jaki sposób wyglądają ćwiczenia. O Twoje bezpieczeństwo zadba nie tylko kombinezon do elektrostymulacji mięśni, lecz także trener. To właśnie on pozna Twoje oczekiwania i ułoży indywidualny plan treningów. Trener będzie Ci towarzyszył podczas ćwiczeń – dzięki temu masz pewność, że moc i częstotliwość wysyłanego impulsu są właściwe. Zadaniem trenera jest pilnowanie, czy w prawidłowy sposób wykonujesz ćwiczenia – to ważne zarówno przy tradycyjnych metodach ćwiczeń, jak i elektrostymulacji mięśni. Kwalifikacje trenera poświadcza certyfikat – dzięki niemu masz pewność, że osoba, z którą ćwiczysz, zna podstawy anatomii i fizjologii człowieka, a także potrafi obsługiwać system MEON EMS. Myśląc o tym, czy EMS jest bezpieczne, pamiętaj, że masz przy sobie specjalistę, który przykładowo na tradycyjnej siłowni nie zawsze jest obecny.

Wypróbuj trening personalny EMS

Wybierz swoje studio i zapisz się na trening próbny od 49zł

Elektrostymulacja mięśni – co jeszcze musisz wiedzieć?

Bezpieczne rzeźbienie sylwetki jest powiązane z odpowiednią dietą. Zbyt niski bilans kaloryczny może spowodować, że szybko wystąpi efekt jojo, a za wysoka podaż kalorii może zniweczyć plany. Z tego powodu metodę elektrostymulacji mięśni można łączyć z dietą. Wykonanie planu dietetycznego jest poprzedzone analizą składu ciała – dzięki temu posiłki są dopasowane do potrzeb, trybu życia i oczekiwanych efektów ćwiczeń. Potwierdzeniem bezpieczeństwa treningu EMS jest kompleksowe podejście do ćwiczącego, opieka trenera w każdej sekundzie oraz brak możliwości kontuzji. Z metody korzystają fizjoterapeuci, ale również zawodowi sportowcy, którzy nie mogą pozwolić sobie na przerwę w trenowaniu swojej dyscypliny. Z tego powodu, między innymi piłkarze, wybierają bezpieczne dla mięśni i skuteczne rozwiązania, takie jak metoda EMS. Sportowcy nie mogą sobie pozwolić na długą przerwę w ćwiczeniach. Zastanawiając się, czy EMS jest bezpieczne, weź pod uwagę, że zawodowi sportowcy nie korzystaliby z niego tak chętnie, gdyby zwiększało ryzyko kontuzji.

Trening EMS – czy jest bezpieczny i skuteczny?

Może się wydawać, że jest EMS jest tak bezpieczną metodą, może nie dawać dużej skuteczności. Wielu osobom ze skutecznością kojarzą się te zajęcia, które trwają długo i wykorzystują duże obciążenia. W przypadku bezpiecznego treningu EMS nie trzeba stosować obciążeń, ale oczywiście można. Co ważne, zajęcia nie trwają długo. Zajmują jedynie pół godziny, a mimo to są wyjątkowo skuteczne! Jak to możliwe? To zasługa wyjątkowego systemu EMS, który sprawia, że Twoje mięśnie podejmują intensywną, wymagającą pracę. Do pracy zostaje zaangażowanych około 90% włókien mięśniowych, co powoduje, że mimo krótkiego czasu zajęcia przynoszą doskonałe rezultaty. Podczas treningu można spalić około 500 kcal, a kolejne będą spalane jeszcze po zakończeniu ćwiczeń. Dokładna ich liczba jest zależna od tego, jak wyglądał trening, jednak zawsze jest duża i ułatwia utrzymanie ujemnego bilansu kalorycznego. Skuteczne zajęcia metodą EMS są też bezpieczne dla Twojego kręgosłupa i stawów. Podczas ćwiczeń nie musisz wykorzystywać obciążeń. To ważne, jeśli po latach przerwy wracasz do aktywności i obawiasz się konsekwencji przetrenowania. Trening EMS będzie do Ciebie idealnie dopasowany, dlatego nie ma obaw, że będzie za intensywny do Twoich możliwości. Skuteczne działanie treningu EMS polega nie tylko na świetnym rzeźbieniu sylwetki, lecz także dbaniu o Twoją skórę. Przy pomocy tych bezpiecznych zajęć możesz podjąć skuteczną walkę z pomarańczową skórką. Dzięki regularnemu korzystaniu z metody EMS skóra stanie się jędrna i napięta. Dzieje się tak, ponieważ ćwiczenia z wykorzystaniem elektrostymulacji prowadzą do rozprowadzenia płynów ustrojowych i wody. Metoda jest więc nie tylko bezpieczna, lecz także skuteczna i działa na wielu polach, dbając o Twoją sylwetkę, zdrowie kręgosłupa oraz piękną skórę.

MEON EMS 2019
Created by BRANDMA™