MEON EMS Impulse training > Blog > Czym jest trening personalny?

Czym jest trening personalny?

Czym jest trening personalny?

Popularność treningów personalnych rośnie. Pomoc doświadczonej osoby podczas ćwiczeń pomaga znacznie szybciej cieszyć się rezultatami, a dodatkowo uniknąć urazów. Zastanawiasz się, jak wygląda trening personalny? Zapoznaj się z naszymi wskazówkami, dzięki którym przekonasz się, czy trening z trenerem personalnym jest rozwiązaniem również dla Ciebie.

Co to jest trening personalny?

Trening personalny to zajęcia odbywające się pod okiem wykwalifikowanego trenera. Czuwa on nad poprawnym wykonywaniem ćwiczeń – w razie potrzeby poprawia ułożenie sylwetki. Dzięki temu osoba trenująca nie popełnia błędów mogących zakończyć się urazem, a sam trening jest o wiele skuteczniejszy poprzez poprawnie techniki wykonywanych ruchów. Przed rozpoczęciem ćwiczeń ważne jest przeprowadzenie wywiadu z osobą trenującą. Zadanie pytań o dotychczasową aktywność fizyczną, przebyte kontuzje oraz przewlekłe choroby pozwala dopasować plan treningowy do potrzeb. Trener personalny zadaje również pytania dotyczące diety. Warto bowiem wprowadzić zmiany nie tylko do codziennej aktywności, lecz także nawyków żywieniowych. Są miejsca – takie jak studia MEON EMS – gdzie podejście do osoby trenującej jest kompleksowe. Wsparcie trenera personalnego podczas treningu łączy się z opieką dietetyka, co pozwala na uzyskanie szybkich efektów. W walce o szczuplejszą sylwetkę ważny jest przecież ujemny bilans kaloryczny.

Wypróbuj trening EMS

Wybierz swoje studio i zapisz się na trening próbny od 49zł

Dla kogo sprawdzi się trening personalny?

Trening personalny jest przeznaczony dla każdego, kto chciałby popracować nad sylwetką bez ryzyka kontuzji i z gwarancją szybkiego zauważenia pierwszych efektów. Ćwiczenia z wykwalifikowanym trenerem są przeznaczone dla osób w różnym wieku, zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Treningi z trenerem są dla tych, którzy nigdy nie przywiązywali dużej wagi do ruchu jako sposobu na prowadzenie zdrowszego trybu życia.

Treningi pod okiem specjalisty świetnie sprawdzą się dla osób, które chcą popracować szczególnie nad jedną partią ciała, na przykład nogami, a samodzielnie wykonywane ćwiczenia nie przynoszą oczekiwanych rezultatów. Trening personalny jest polecany też dla osób, które ze względu na kontuzję miały długą przerwę w uprawianiu sportu. Po przebytych urazach ważne jest dopasowanie aktywności do możliwości w taki sposób, żeby nie nastąpił nawrót dolegliwości. Trener podczas sesji treningowych będzie stopniowo zwiększał intensywność ćwiczeń, co pozwoli uniknąć odnowienia kontuzji. Treningi personalne są polecane dla osób mających problemy z motywacją. Ze spotkania umówionego z trenerem trudniej jest zrezygnować niż z pójścia samemu na siłownię. Szacunek do czasu drugiej osoby sprawia, że nawet najmniej zmotywowana osoba nie ominie żadnej sesji treningowej bez naprawdę ważnego powodu.

Trening personalny – dla zaawansowanych czy początkujących?

Treningi z trenerem personalnym to rozwiązanie zarówno dla osób początkujących, jak i doświadczonych. Sprawdzą się również dla zawodowych sportowców, którzy chętnie korzystają z metody elektrostymulacji mięśni. Początkująca osoba może mieć trudności z samodzielnym dopasowaniem ćwiczeń do swoich możliwości. Właśnie od tego jest trener personalny, który pozna słabe i mocne strony osoby ćwiczącej i zaproponuje taką aktywność, która pozwoli stopniowo zwiększać kondycję i siłę mięśni.

Trening personalny EMS doskonale sprawdzi się dla początkujących, ponieważ nie obciąża stawów i nie grozi ryzykiem kontuzji, które może być większe w przypadku osób niedoświadczonych. Trening personalny – zarówno na siłowni, jak i EMS – jest też rozwiązaniem dla zaawansowanych osób. Czasem w treningi wdziera się monotonia. Aby ją przerwać, warto skorzystać z pomocy doświadczonej osoby. To też dobre rozwiązanie, jeśli dotychczasowe ćwiczenia nagle przestały przynosić oczekiwane rezultaty. Trener personalny podpowie, co należy zmienić, żeby znów cieszyć się efektami w rzeźbieniu sylwetki.

Jak wygląda trening personalny?

Trening personalny polega na wykonywaniu ćwiczeń pod okiem trenera. To on ustala plan aktywności, biorąc pod uwagę wiek, możliwości i oczekiwane rezultaty osoby trenującej. Trening zazwyczaj jest indywidualny, ale czasem odbywa się w małej grupie, co często pozwala ograniczyć koszty zajęć. Trening personalny na tradycyjnej siłowni trwa około od godziny do nawet dwóch godzin. Znacznie krótszy, a bardziej skuteczny jest trening EMS. Ćwiczenia z wykorzystaniem elektrostymulacji mięśni zawsze są treningiem personalnym, bowiem podczas ich wykonywania niezbędne jest towarzystwo wykwalifikowanego trenera. Zna on nie tylko podstawy anatomii, lecz także cały system MEON EMS. Dzięki temu czuwa nad poprawnym wykonywaniem łatwych ćwiczeń, a jednocześnie dba o to, żeby impulsy elektryczne były dopasowane do możliwości trenującego.

Jak wygląda trening personalny EMS?

Trening personalny EMS różni się od spotkania z trenerem na tradycyjnej siłowni. Do wykonywania ćwiczeń potrzebny jest specjalny strój. To wygodny kombinezon, który zapewnia swobodę ruchów. Do jego kieszeni wkłada się konektor – łączy się on z aplikacją obsługiwaną przez trenera personalnego. Akcesorium jest lekkie i w ogóle nie przeszkadza w treningu. W czasie treningu personalnego EMS Ty będziesz wykonywać proste ćwiczenia, a trener będzie czuwał nad ich poprawnością. Zadaniem trenera jest też wysyłanie impulsów elektrycznych, które stymulują mięśnie do intensywnej pracy bez obciążenia kręgosłupa i stawów. Trening personalny EMS trwa jedynie pół godziny, dlatego każdy znajdzie na niego czas.

Jakie korzyści płyną z treningu z trenerem personalnym?

Trening z trenerem personalnym pozwoli Ci szybko cieszyć się upragnionymi efektami, zwłaszcza jeśli zdecydujesz się na ćwiczenia z elektrostymulacją mięśni. Podczas tej aktywności obecność wykwalifikowanego trenera jest tak naprawdę konieczna. To on kieruje aplikacją, która pozwala na wysyłanie impulsów elektrycznych. Trener personalny EMS tworzy plan treningowy dopasowany do indywidualnych możliwości osoby ćwiczącej. Dobiera też moc i częstotliwość wysyłanego impulsu, dzięki czemu sesja treningowa przebiega bezpiecznie. Podczas treningu trener będzie stale nad Tobą czuwał, dlatego możesz w razie potrzeby zgłosić mu jakiekolwiek niedogodności, a także dowiedzieć się więcej na temat ćwiczeń z wykorzystaniem elektrostymulacji mięśni. Warto też skorzystać z próbnego treningu, dzięki któremu przekonasz się, jakie odczucia towarzyszą ćwiczeniom EMS.

Jakich efektów możesz oczekiwać po treningu personalnym EMS?

Trening personalny EMS przyczynia się do przyspieszenia metabolizmu. Podczas zajęć pobudzanych jest około 90% włókien mięśniowych jednocześnie, dlatego organizm wykonuje bardzo intensywną pracę. Zajęcia trwają krótko, bo tylko 30 minut, ale pozwalają spalić około 500 kcal, a następnie jeszcze około 500-700 kcal przez 24 godziny po zakończeniu ćwiczeń. Podczas każdej sesji treningowej wzmacniane są głęboko położone włókna mięśniowe, a to wszystko bez ryzyka kontuzji. Efektem treningów personalnych EMS będzie nie tylko skuteczne rzeźbienie sylwetki, lecz także ujędrnienie skóry. Zajęcia przyczynią się do zredukowania cellulitu. Ćwiczenia są też pomocne w walce z bólem pleców.

Trening personalny – jak wybrać trenera?

Sympatia i zaufanie do trenera personalnego są potrzebne. Spędza się z nim przecież sporo godzin w ciągu tygodnia, zwłaszcza w przypadku ćwiczeń na tradycyjnej siłowni. Warto więc poszukać rekomendacji. Dla każdego ważne mogą być inne cechy trenera – jedni oczekują surowej osoby, a innym potrzebne jest wsparcie i miła atmosfera. Można zasięgnąć języka u znajomych, ale sprawdzić też rekomendacje w internecie. Nieco łatwiej jest w przypadku treningów EMS. Możesz skorzystać z treningów próbnych, dzięki którym przekonasz się, czy ćwiczenia z wykorzystaniem elektrostymulacji mięśni są dla Ciebie odpowiednie. Sprawdzisz również, jacy trenerzy prowadzą zajęcia w Twoim mieście i dowiesz się, czy ich sposób na prowadzenie sesji treningowej spełnia Twoje oczekiwania.

MEON EMS 2019
Created by BRANDMA™