MEON EMS Impulse training > Blog > Co warto wiedzieć o treningu EMS?

Co warto wiedzieć o treningu EMS?

Co warto wiedzieć o treningu EMS?

Popularność treningów z wykorzystaniem elektrostymulacji mięśni stale rośnie. Cieszą się dobrymi opiniami ze względu na krótki czas trwania, dużą efektywność oraz niewiele przeciwwskazań. Chcesz dowiedzieć się więcej o treningu EMS? Przedstawiamy najważniejsze informacje na temat metody treningowej, która cieszy się ogromną popularnością również w Polsce.

Trening personalny EMS – jak wygląda?

Trening z wykorzystaniem elektrostymulacji mięśni jest zawsze treningiem personalnym. Podczas zajęć konieczna jest bowiem obecność specjalisty. Trener personalny ma dwa główne zadania – czuwa nad prawidłowym wykonywaniem ćwiczeń oraz obsługuje aplikację, przy pomocy której przesyła impulsy elektryczne o dopasowanej mocy i częstotliwości do potrzeb osoby ćwiczącej. Trening odbywa się w kombinezonie EMS, który ma w sobie polimerowe elektrody. Strój ma kieszeń, do której wkłada się konektor. To akcesorium, które łączy się bezprzewodowo z aplikacją – kieruje nią trener personalny. Zajęcia trwają łącznie pół godziny, z czego 10 minut to rozgrzewka. Tak krótki czas treningu personalnego EMS sprawia, że jest on doskonały dla zapracowanych osób.

Elektrostymulacja mięśni – jakie efekty daje?

Trening personalny EMS – choć trwa krótko – jest wyjątkowo efektywny. Połączenie ćwiczeń z elektrostymulacją mięśni sprawia, że do intensywnej pracy zaangażowanych jest około 90% głęboko położonych włókien mięśniowych. To powoduje, że podczas sesji metabolizm przyspiesza i spalanych jest mnóstwo kalorii, które dodatkowo są spalane jeszcze przez 24 godziny po zakończeniu zajęć. Przyjmuje się, że jedna sesja treningowa pozwala na wydatek energetyczny rzędu 500–1200 kcal. To jednak nie wszystkie efekty, jakich można spodziewać się po zajęciach z wykorzystaniem elektrostymulacji mięśni. Trening 20-minutowy przyczynia się również do poprawienia kondycji skóry. Podczas zajęć dochodzi bowiem do rozprowadzenia płynów ustrojowych i wody, a to pozwala skutecznie walczyć z cellulitem. Elektrostymulacja mięśni jest też polecana do walki z bólem kręgosłupa.

Co jeszcze warto wiedzieć o treningu EMS?

Z treningów z wykorzystaniem elektrostymulacji mięśni korzystają zawodowi, znani na całym świecie sportowcy. To potwierdzenie, że innowacyjna metoda ćwiczeń pozwala wzmacniać ciało i poprawiać wyniki we własnej dyscyplinie. Trening 20-minutowy z elektrostymulacją mięśni jest też idealny dla osób początkujących oraz po kontuzjach. Podczas zajęć nie trzeba korzystać z obciążeń, a to sprawia, że ryzyko kontuzji ulega zmniejszeniu. Towarzystwo trenera personalnego zwiększa bezpieczeństwo wykonywania ćwiczeń. Zajęcia działają kompleksowo – wzmacniają mięśnie, poprawiają kondycję skóry, pozwalają zmniejszyć bóle. Treningi personalne EMS ułatwiają utrzymanie ujemnego bilansu energetycznego, a przy tym wszystkim trwają krótko, dlatego cieszą się tak dużym zainteresowaniem.

MEON EMS 2019
Created by BRANDMA™