MEON EMS Impulse training > Blog > Cellulit – jak się go skutecznie pozbyć z treningiem EMS

Cellulit – jak się go skutecznie pozbyć z treningiem EMS

Cellulit – jak się go skutecznie pozbyć z treningiem EMS

Cellulit jest nieustannie problemem wielu kobiet. Zmagają się z nim osoby w różnym wieku, niezależnie od tego, jaką mają sylwetkę. Walka z tak zwaną pomarańczową skórką jest trudna, jednak można ją wygrać. Przeciwnikiem cellulitu jest trening EMS, który cieszy się coraz większą popularnością ze względu na skuteczność i bezpieczeństwo. Jeśli chcesz wiedzieć, w jaki sposób metoda elektrostymulacji mięśni pozwala zredukować pomarańczową skórkę, przeczytaj nasz artykuł. Podpowiadamy, jak pozbyć się cellulitu.

Trening EMS – na czym polega?

Ćwiczenia odbywają się w specjalnym kombinezonie MEON EMS, który bardzo dobrze przylega do sylwetki, jednocześnie zapewniając jej swobodę ruchów. Podczas treningu EMS wykorzystuje się impulsy elektryczne – dzięki nim praca mięśni staje się bardziej efektywna. Metoda EMS sprawia, że do pracy zaangażowanych jest około 90% włókien mięśniowych jednocześnie, co zapewnia wysoką skuteczność ćwiczeń. Trening pozwala na spalenie 500-1200 kalorii, a sesja trwa jedynie pół godziny, z czego rozgrzewka to 10 minut. Kalorie są spalane nie tylko podczas ćwiczeń, lecz także 24 godziny po ich zakończeniu. Przyspieszony metabolizm i zwiększona praca mięśni są bezpieczne dla organizmu. Ćwiczenia kontroluje bowiem trener personalny EMS, który dostosowuje moc i częstotliwość impulsów, zapewniając bezpieczeństwo, a jednocześnie skuteczność treningu metodą EMS.

Jak pozbyć się cellulitu?

Cellulit stanowi problem natury estetycznej, a jego przyczyny mogą być bardzo różne. Wyróżnia się kilka rodzajów pomarańczowej skórki. Jednym z nich jest cellulit wodny, który występuje zarówno u szczupłych, jak i zmagających się z nadwagą osób. Jest on spowodowany problemami z krążeniem krwi i limfy, które mogą być powiązane z siedzącym trybem życia. Zastanawiając się, jak pozbyć się cellulitu wodnego, trzeba wziąć pod uwagę konieczność usunięcia z organizmu nadmiaru wody i toksyn, na co pozwala metoda EMS. Kolejny rodzaj to cellulit tłuszczowy, który jest związany z szybkim zwiększeniem wagi. Ten typ pomarańczowej skórki może okazać się bolesny przy ucisku. Myśląc o tym, jak najszybciej pozbyć się cellulitu tłuszczowego, trzeba wziąć pod uwagę zarówno trening EMS, jak i dietę. Ostatni typ pomarańczowej skórki określa się jako cyrkulacyjny, który łączy w sobie dwa poprzednie rodzaje. Wiąże się on z przyrostem lipidów oraz gromadzeniem wody. Skuteczne sposoby na cellulit muszą być dostosowane nie tylko do rodzaju problemu, lecz także jego nasilenia.

Wypróbuj trening personalny EMS

Wybierz swoje studio i zapisz się na trening próbny od 49zł

Skuteczne metody na cellulit – jak dopasować je do stopnia problemu?

Szybka redukcja cellulitu jest możliwa, kiedy problem nie jest jeszcze nasilony. W pierwszym etapie pomarańczowa skórka jest widoczna, kiedy fałd skóry uciśnie się w palcach. W takim przypadku wystarczające mogą okazać się regularne, ale mniej częste ćwiczenia metodą EMS, wykonywanie kawowych peelingów oraz spożywanie zdrowych, regularnych posiłków o dopasowanej do potrzeb kaloryczności. W drugiej fazie cellulit jest widoczny – może pojawić się podczas siedzenia. W tym przypadku z domowych metod oraz treningów EMS należy korzystać częściej. Trzeci etap pomarańczowej skórki jest najtrudniejszym przeciwnikiem, ponieważ problem jest widoczny gołym okiem – dieta w połączeniu z peelingami nie wystarczą. Skuteczne metody na cellulit zaawansowany to regularne ćwiczenia pod okiem trenera personalnego EMS.

Jak najszybciej pozbyć się cellulitu? Pamiętaj o diecie!

Szybka redukcja cellulitu jest możliwa, jeśli walka z tym problemem odbędzie się na kilka sposobów. Trzeba pamiętać zarówno o ćwiczeniach, jak i diecie. Należy zadbać o ujemny bilans kaloryczny, co znacznie ułatwi trening EMS. Metoda elektrostymulacji mięśni pobudzi też krążenie krwi i dotleni komórki w tkankach, dzięki czemu struktura skóry stanie się gładsza. Żeby pozbyć się cellulitu w miesiąc lub mocno go zredukować, trzeba też pamiętać o diecie. Konieczne jest usunięcie z jadłospisu cukrów prostych, a także smażonych potraw, które łatwo zastąpić daniami przygotowanymi w piekarniku lub na parze. Posiłki warto wzbogacać kurkumą – pobudza ona krążenie i zawiera antyoksydanty. Należy pamiętać o prawidłowej ilości białka w diecie, ale też dbać o spożywanie zdrowych tłuszczy i węglowodanów. Metodą zwalczania cellulitu jest też odpowiednie nawadnianie organizmu – dzięki temu nie będzie on gromadził wody. Do diety warto włączyć więcej warzyw, które dostarczają ważnych dla zdrowia witamin. W naszym studiu można skorzystać z porady dietetyka, co jest doskonałym rozwiązaniem dla osób, które chcą zadbać o zdrowe i skuteczne w walce z cellulitem posiłki.

Cellulit na udach – jak się pozbyć?

Cellulit najczęściej pojawia się na udach. W walce z nim warto korzystać nie tylko z treningów EMS i diety, lecz także peelingów. Do ich wykonania wystarczy wyłącznie to, co kryje się w kuchennej szafce. Peeling kawowy będący skuteczną metodą walki z cellulitem działa dzięki zawartości kofeiny. Własnoręcznie wykonany kosmetyk poprawi krążenie krwi, wygładzi skórę i ją ujędrni. Wykonanie peelingu jest bardzo proste – wystarczy połączyć dwie łyżki kawy zaparzonej niewielką ilością wody z odrobiną oleju, wetrzeć mieszankę w skórę i spłukać po kilku minutach.

MEON EMS 2019
Created by BRANDMA™